Prezident Miloš Zeman po propuštění z Vojenské nemocnice. Foto: Ladislav Křivan/ MAFRA / Profimedia

Rozhovor s prezidentem se tři dny odkládal. „Kdybyste to chtěl ukončit, řekněte,“ zní ve vystřižené pasáži

Napsal/a Vojtěch Berger 5. listopadu 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

První rozhovor Miloše Zemana od jeho říjnové hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici se odkládal tři dny a moderátor před rozhovorem prezidentovi nabídl, že „až by cítil, že chce rozhovor ukončit, ať mu dá vědět“. Vyplývá to ze záznamu úvodu telefonického interview Frekvence 1 s prezidentem, který zřejmě nedopatřením zveřejnilo (viz nahrávka níže, pozn. red.) rádio na svém webu. Stáhlo ho až se zpožděním.

„Já vás slyším, tady Luboš, Frekvence 1, záznam je připraven,“ hlásí se do telefonu šéfredaktor Frekvence 1 Luboš Procházka. „Zdravím. Předávám vám pana prezidenta, Luboši, na ucho,“ odpovídá hlas na druhé straně, Vratislav Mynář.

Stručný rozhovor předcházel telefonickému interview Luboše Procházky s prezidentem Milošem Zemanem. Úvodní věty nebyly určeny pro vysílání. Frekvence 1 je však omylem zveřejnila na svém webu.

Nyní zde již visí jen „očištěná“, kratší verze rozhovoru. Interview samotné zůstalo nezměněno, zmizela však úvodní pasáž, která nebyla určená pro vysílání a kde moderátor komunikuje s režií i s kancléřem prezidenta Vratislavem Mynářem.

Luboš Procházka ve vystřižené části zmiňuje, že se „to tři dny odkládalo“ a že „tam pak zakázali návštěvy“. Prezidentovi pak těsně před začátkem rozhovoru říká: „Až byste cítil, že třeba už chcete rozhovor ukončit, dejte mi vědět a ukončíme to. Děkuji.“ „Dobře,“ odpovídá Zeman.

Zde je rozhovor včetně původní neodstřižené pasáže:

Šéfredaktor Frekvence 1 Procházka má s Hradem dlouhodobě nadstandardní vztahy, v minulosti se zúčastnil i některých zahraničních cest s prezidentem a moderuje i rozhovory se Zemanem v rámci pořadu „Press klub“ na Frekvenci 1. Sám Procházka se v pátek také vyjádřil k okolnostem vzniku samotného interview:

„O rozhovor jsme požádali Pražský hrad už v září před volbami, jelikož jsme měli zájem o vysílání dalšího Prezidentského Pressklubu, který děláme s Milošem Zemanem od roku 2014. Hospitalizace pana prezidenta ale ukázala, že rozhovor nebude možný,“ napsal na Twitteru s tím, že žádost o rozhovor poslal na Hrad znovu minulý týden.

„Tento týden v pondělí nás kontaktoval právní zástupce pana prezidenta s tím, že ho prezident republiky požádal, aby mu pomohl rozhovor s námi zrealizovat,“ popsal moderátor.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)