Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Prezident Miloš Zeman, 22. září po propuštění z Vojenské nemocnice. Foto: Ladislav Křivan/ MAFRA / Profimedia
,

Rozhovor s prezidentem se tři dny odkládal. „Kdybyste to chtěl ukončit, řekněte,“ zní ve vystřižené pasáži

První rozhovor Miloše Zemana od jeho říjnové hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici se odkládal tři dny a moderátor před rozhovorem prezidentovi nabídl, že „až by cítil, že chce rozhovor ukončit, ať mu dá vědět“. Vyplývá to ze záznamu úvodu telefonického interview Frekvence 1 s prezidentem, který zřejmě nedopatřením zveřejnilo (viz nahrávka níže, pozn. red.) rádio na svém webu. Stáhlo ho až se zpožděním.

„Já vás slyším, tady Luboš, Frekvence 1, záznam je připraven,“ hlásí se do telefonu šéfredaktor Frekvence 1 Luboš Procházka. „Zdravím. Předávám vám pana prezidenta, Luboši, na ucho,“ odpovídá hlas na druhé straně, Vratislav Mynář.

Stručný rozhovor předcházel telefonickému interview Luboše Procházky s prezidentem Milošem Zemanem. Úvodní věty nebyly určeny pro vysílání. Frekvence 1 je však omylem zveřejnila na svém webu.

Nyní zde již visí jen „očištěná“, kratší verze rozhovoru. Interview samotné zůstalo nezměněno, zmizela však úvodní pasáž, která nebyla určená pro vysílání a kde moderátor komunikuje s režií i s kancléřem prezidenta Vratislavem Mynářem.

Luboš Procházka ve vystřižené části zmiňuje, že se „to tři dny odkládalo“ a že „tam pak zakázali návštěvy“. Prezidentovi pak těsně před začátkem rozhovoru říká: „Až byste cítil, že třeba už chcete rozhovor ukončit, dejte mi vědět a ukončíme to. Děkuji.“ „Dobře,“ odpovídá Zeman.

Zde je rozhovor včetně původní neodstřižené pasáže:

Šéfredaktor Frekvence 1 Procházka má s Hradem dlouhodobě nadstandardní vztahy, v minulosti se zúčastnil i některých zahraničních cest s prezidentem a moderuje i rozhovory se Zemanem v rámci pořadu „Press klub“ na Frekvenci 1. Sám Procházka se v pátek také vyjádřil k okolnostem vzniku samotného interview:

„O rozhovor jsme požádali Pražský hrad už v září před volbami, jelikož jsme měli zájem o vysílání dalšího Prezidentského Pressklubu, který děláme s Milošem Zemanem od roku 2014. Hospitalizace pana prezidenta ale ukázala, že rozhovor nebude možný,“ napsal na Twitteru s tím, že žádost o rozhovor poslal na Hrad znovu minulý týden.

„Tento týden v pondělí nás kontaktoval právní zástupce pana prezidenta s tím, že ho prezident republiky požádal, aby mu pomohl rozhovor s námi zrealizovat,“ popsal moderátor.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

24 komentářů

 1. Admirál napsal:

  Pá, pá paragrafe 66.

  • Sámo napsal:

   Jste na velkém omylu admirále. Článek 66 je pořád ve hře, protože přestože se Zemanovi ulevilo a je ve trochu lepším stavu než jej dovezli Lánů, tak je to jen díky nadstandartní péči a zavedené sondy do žaludku, kterou jej vyživují. Jinak by mně zajímalo, co dělala první dáma -jeho manželka, když Zemana přivezli do ÚVN těžce podvyživeného- což je něco jako krok od smrti hladem. Podle vyjádření šéfa lékařského koncilia je prognóza jeho zdravotního stavu nejistá a tím pádem je docela možné, že nebude schopný plnit své ústavní povinnosti.

   • petrph napsal:

    Čistě hypoteticky je článek 66. ve hře pořád, protože Zeman je senior, čili akutní lékařskou pomoc, včetně hospitalizace, může potřebovat , jako i jiní senioři kdykoliv a často.
    Jenomže, politicky je to složitejší, protože ta shoda ho odstřelit už v tom být nemusí. Byla – před volbami, když bylo riziko, že jmenuje Babiše.
    Dneska je Fiala sám rád, že ho Zeman jmenuje premiérem, takže na jeho likvidaci zájem už mít nemusí, a svoje poslance k  tomu nepropůjčí.
    Ten sám potřebuje klid na vládu, což by asi neměl, kdyby odvolali Zemana – a jeho funkce převzal dosti divoký triumvirát s Vystrčilem a Adamovou- Pekárovou z TOpky. Nemluvě o tom, kdyby pak Zeman sám odstoupil a do voleb o prezidenta by se jako první přihlásil Babiš..

    • Josef II napsal:

     Soudný člověk s jeho nemocí by jmenoval urychleně vládu a poté by podal demisi a odebral se dožít s nejbližšími.Smůlu má asi v tom,že na něho jeho blízcí kašlou.Jeho velcí zastánci nemají špetku soucitu se starým nemocným člověkem a triumvirát kolem něho ho chce za každou cenu udržet u moci,aby se nemuseli poroučet.Do voleb by se nepřihlásil jenom Babiš,tak nestrašte.Je dobře,že jste chtěl varovat před Babišem?

     • petrph napsal:

      Jestli jste správně četl co jsem nahoře psal, tak mezi tím jestli pan Zeman podá sám demisi nebo za něj rozhodne „nemocnice že není schopen“, není velký rozdíl. V obou případech by se aktivoval čl.66 a musel by se řešit ten dlouhý, možná půl roku trvající chaos do prezidentských volen,

      A že Babiš s jeho mocí v médiích si voliče sežene. .Jestli bych si to odhadl, tak to dopadne jako u minulých dvou prezidentských se Zemanem. I když já bych ho tam viděl nerad…
      Ostatně ono to bylo vidět už teď u parlamentních voleb, kde je oponenti sehnali dohromady co se dalo, od Lidovců přes ODS až k Pirátům, a navíc měli štěstí že dvě pro-babišovsské strany vypadly, a jen těsně, těsně se jim podařilo Babiše porazit…Takže u těch prezidentských voleb ve 2.kole to bude taky těsno.. Ják jsem psal, já z toho mít radost nebudu, ale jsem realista. Takže i proto větší výhodu toho že by Zeman byl rychle odstraněn, nevidím

  • Martin S napsal:

   No to není tak jisté. Podle vyjádření prof. Pafka byl Miloš Zeman v době hospitalizace silně podvyživen. Nevím, jestli může dělat prezidenta člověk, který neví, že se musí najíst, aby nezkolaboval. V každém případě mezi povinnosti prezidenta patří mj. reprezentovat Českou republiku navenek. Kdy bude schopen pan prezident vykonat zahraniční přátelskou návštěvu nebo letět na summit do Bruselu, aby zastavil příliv migrantů nebo Green deal, jak slíbil před volbami ?

   • Kateřina napsal:

    Pro podvýživu není třeba hladovět, kdyby to někoho zajímalo.

    • A. S. Pergill napsal:

     Souhlas. Na podvýživu bohatě stačí výpadek některých jaterních funkcí.

    • Sámo napsal:

     Máte sice pravdu, ale u Zemana tomu tak bylo. Přestože nejedl, protože trpěl nechutí k jídlu, tak se v jeho okolí nenašel člověk, který by byl schopný dohlédnout na jeho životosprávu – ani jeho poradci z Prezidentské kanceláře a co je ještě horší- nebyla toho schopná ani jeho rodina s manželkou v čele.

     • A. S. Pergill napsal:

      Když někoho vídáte denně, tak to zhubnutí nemusíte pozorovat tak rychle, jako když ho někdo vidí po nějakém časovém odstupu. Zeman byl navíc obézní a je docela možné, že laikové v jeho okolí naopak hodnotili to hubnutí pozitivně.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Zeman: „Jsem na speciálním pokoji s nadstandardní péčí, trpím nechutenstvím, mám sondu do žaludku, měsíc nuceně abstinuji a nekouřím, takže se cítím normálně.“
   Tak pro koho je toto normálnost, tak je u mne magor. Cirhóza má žel nevratné účinky na mozek – tak se dá to hodnocení normálnosti ze strany poškozeného mozku asi pochopit. Prostě „neumřel jsem“ a „budu ještě škodit“.
   Podle konzilia lékařů je částečně schopen. Kterou částí ? Kdo to specifikuje ? Nově naučeným podpisem podepíše co mu Vráťa podstrčí, nebo to Vráťa orazítkuje starým podpisem sám ?
   Je to jasná diagnóza k vyhazovu. Senát i parlament nekoná – je to sbírka poseroutků ze všech politických skupin.

   • Miroslava Říhová napsal:

    Naprosto souhlasím!Nevím,na co ještě čekají.Lékařská zpráva zněla jasně.President je vážně nemocný,jeho stav vyžaduje intenzivní péči a je potřeba i nadále hospitalizace.A hlavně,že nemůže plně zastávat svůj úřad,a do budoucna se to ani nepředpokládá.Takže senát a parlament by měl konat svou povinnost ,jak vyplývá z ústavy ČR.

   • petrph napsal:

    To je dobrý nápad, úplně nejlepší by bylo, kdyby si lékařské konzilium vzalo ústavu a začalo si odškrtávat pravomoce prezidenta jednu po druhé, schopen/neschopen, a pouze u těch kde neschopen by došlo k jejich přesunutí k těm dalším ústavním činitelům. :)))

  • Tondach napsal:

   Neradujte se zbytečně! Je to naopak!

 2. Hugo napsal:

  pry nekourim.. jak by mohl na JIP… pry konci mandat za rok a pul a budu vykonavat svoje povinosti… on nekdy vykonaval??? 😱… nechapu kdo ho volil, neco je s timhle narodem spatne, nejde o Miloše, podobneho Milouše ještě pamatuju bratra ruskeho, ale jde o tento narod, ten si ho zvolil… pri Naganu jsme byli pyšný ze jsme Češi… kdo je dnes??.. ve světě jsme uz k smichu…

 3. Zuzana napsal:

  Pro Boha nechte ho žit!!

  • Honza napsal:

   V tomto případě nechat ho, znamená nechat ho umřít.

  • Sámo napsal:

   Nikdo tady nevypisuje žádné nesmyslné požadavky. problém se Zemanem jako prezidentem, byl od samého počátku, t.j. i v době, kdy byl mentálně i fyzicky celkem v pořádku. Už na začátku jeho prezidentské kariéry se v plné parádě objevila vada v jeho charakteru- chorobná mstivost, sebestřednost a z toho vyplývající útoky na lidi, kteří mu řikali pravdu do očí. Už v té době při výkonu svého prezidentského mandátu si začal dělat, co chtěl, neplnil své povinnosti, které vyplývaly podle Ústavy ČR – jako jsou jmenování generálu ozbrojených složek, jmenování rektorů vysokých škol, profesorů a podobně dalších, také co se týká zahraniční politiky, vždy byl jasný jeho příklon k Rusku a Číně a ke všemu komunistickému, přestože vláda prosazovala politiku, která byla kompaktibilní k EU a NATO – jako jediným garantům bezpečnosti proti ruské agresivní politice.

   • josj napsal:

    Je neuvěřitelné Samo, kolik jste toho vyčetl v našich bulvárních mediích. Mnohem horší a neuvěřitelnější je, že vy a spousta dalších těm manipulačním žvástům věříte.

    • Roman napsal:

     Že porušoval ústavu, např. když odmítal jmenovar vysokoškolské profesory jsou žvásty? Odkud jste spadl, z Marsu?

 4. petrph napsal:

  Tedy nerad to vidím že Hlidací pes, který se označuje za seriózní nezávislé médium klesá do bahna druhořadého bulváru, že vůbec takové zjištěné „senzace“ nejen publikuje, ale hlavně v titulku zveličuje.
  Protože na tom že že slušně jednající moderátor před rozhovorem s nemocným seniorem nabídne , že „až by cítil, že chce rozhovor ukončit, ať mu dá vědět“, opravdu není nic divného, taková slušnost by měla být automatická.

  Ovšem i to je poučné prezentace “ vystřižené části “ , což je záznam technické přípravy natáčení rozhovoru. Hrabat s se v ní, a vytrhávat „podezřelé“ úryvky, to už je opravdu smutné.

  Jestli bych měl takový nápad, než tento záznam aktuálně podrobovat mediální kritice, předat ho svým přátelům z Post Bellum. Za takových 50 let bude mít jistě celý historickou hodnotu vypovídající, o tom jaké tady vládly poměry…

  • Josef II napsal:

   Je zajímavé,že jste s Pergillem nejčastější diskutující druhořadého bulváru.Vy dva jste takoví nenápadní bývalí na odpočinku.

   • petrph napsal:

    No jo to je můj problém že ještě stále považuji částečně HP za nezávislé a důvěryhodné médium, které se k bulvárním praktikám uchyluje jen někdy a proti někomu. I když se mi zdá, že v poslední době stále častěji.

  • Tondach napsal:

   Kdyby nebylo potřeba přijmout demisi vlády a jmenovat premiéra, nechali by ho všichni na pokoji!
   A vynechat při takové příležitosti veřejnoprávní média je právě ukázka neschopnosti vykonávat funkci prezidenta …

Přidávání komentářů není povoleno