Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Říjen 2022: z demonstrace proti vládě Petra Fialy, za předčasné volby a jednání s Ruskem kvůli dodávkám plynu Foto: Petr Topič/ Mafra / Profimedia'
,

Robert Břešťan: Jak potupit, urazit a zadupat oponenta. Flastence i fašokavárnu

POZNÁMKA. Obyčejná slova ztrácejí svůj význam. Ve snaze jít ještě dál proto vznikají slova nová, často velmi inovativní, vzteklá a agresivní, stejně tak i nesmyslné výrazy a podivné kombinace slov. Cílem je oponenta co možná nejvíce urazit, dehonestovat, zaškatulkovat, poplivat a zpoza klávesnice zadupat do země.

Vulgarismy nechme stranou. Na sociálních sítích, u hrdinů za klávesnicí na obou stranách barikád, se vyvinul svébytný styl, který si poradí i bez explicitních sprostých slov.

Obyčejné výrazivo už prostě nestačí, chybí potřebná razance, jejíž míra se stále posouvá. Objevují se nová, často podivná slova a složeniny, jimž dost možná pořádně nerozumějí ani někteří z těch, kteří je používají.

Králem mentálních retardů, spodinou lidské společnosti, primitivní agresivní nulou, degenerátem, zlonenávistníkem či agresivním primitivem a mozkovým impotentem může být kdekdo.

A proto lidé už nemluví, už ani nevykřikují, ale rovnou poplašeně kvičí: „Kavárna kvičí a kádruje. Levičáci z Bruselu kvičí. Koblihy kvičí. ANOšmejdi kvičí.“

Když už je i kvičení málo, lze se vytasit s tím, že zastánci jiných názorů či alternativních pravd „hýkají, kvákají“, či třeba „nenávistně chrochtají“. Tlučhubové pak „ze své mordy vypouští samé slinto-bláboly“.

Lepšolidi proti horšolidem

Škatulky, do nichž se lid za klávesnicí vzájemně zavírá, jsou jazykově ještě pestřejší.

Na straně jedné stojí dezoláti, chátra, flastenci, chlastenci, či tupá dělnická lůza, na straně druhé libtardi, havloidi a pravdoláskaři, lepšolidi, slušnolidi vyznávající euronadřazenost, kavárenští dobroserové, fašokavárna, pražskokavárenské nuly a dementi z neziskovky.

Nabízí se i rozvinutá květomluva kupříkladu v podobě: „pravdoláskovní a pražskokavárenské nuly a netalentovaná přetrhdíla“.

V první skupině jsme opomněli ještě horšolidi, ovce, košťata kremrole, neofašouny, fanatické flastence a zfanatizované nebožáky.

Najde se i terminologie, na níž se shodnou různé strany názorového spektra. Kupříkladu králem mentálních retardů, spodinou lidské společnosti, primitivní agresivní nulou, degenerátem, zlonenávistníkem či agresivním primitivem a mozkovým impotentem může být kdekdo.

Podobně jako bezmozek, či třeba – zřejmě o něco lepší – čtvrtmozci. V nabídce jest i „klasickýčecháčkovskýproruský tupý kolaborant“.

A zatímco výraz „svoloč prašivá“ nemá ještě jasnou nálepku, jasněji je u „anglosaské aspensko-sorosovské svoloče“.

Podobně je zcela zřejmé, jak jsou jazykové příručky rozdány, když si lidé vzájemně spílají do modro-žlutých kokotů, ukraSSáckých filcek, proukrajinské špíny, ukronacistů, ukrofašistů.

A stejně tak, když čteme, že se právě projevila prokremelská uslintaná bída, tupý profašistický kolaborantský fláástenecký dezolát či typická kremlobotí trolí filcka. Též sebranka vymytých xenofobních bolševických mozků, rusofilní telátko či dezolátní troll z páté české kolony.

Ty nemilej dezoláte

Oslovení jako je „ideologickej libtardní nemilej dezoláte“ již vyžaduje jisté mentální úsilí jak na straně pisatele, tak adresáta. Nezvládne to kdejaká „špína a dno“, natož „pražský prosťáček s IQ bublajícího bahna“, ani „degenerát“ a už vůbec ne „nevzdělaní dezoláti“ či „nemorální filcky“.

Specifickou komunikační kategorií jsou pak na sociálních sítích odsudky stávající vlády. Ta je v jistých kruzích známa též jako Fialův Tálibán, Fialova diktátorská mafie Pětimor, vlastiškůdná Pětihydra, Fiala je „náš ukropremiér“. Nabízí se též pětikolka a pětilepra, pětimor, banda nekompetentních chudáčků, ksindl z pětikolky a pétikolka.

Vynechána by neměla být ani probruselská smečka a novinářští a političtí retardi. Vývoj jazyka českého budeme dále sledovat. Finiš prezidentské kampaně nabízí už nyní další zajímavý studijní materiál.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře