Revoluce v regionálním zpravodajství: na CNN Prima News ho bude dodávat Babišova Mafra

Napsal/a Robert Malecký 22. prosince 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

Vydavatelství Mafra ze svěřenského fondu Andreje Babiše dál posílí dosah svých zpráv. Od ledna bude dodavatelem regionálního obsahu pro televizi CNN Prima News miliardáře Ivana Zacha. Vlastní televizní stanice, pokud nepočítáme hudební Óčko, zatím holdingu chybí.

Podle informací HlídacíPes.org jsou „námluvy“ v nejvyšším stadiu a společný projekt by měl odstartovat už počátkem ledna 2021. Šéfredaktor CNN Prima News Pavel Štrunc se omezil na prohlášení, které odráží starší realitu.

„Rádi bychom posílili naše regionální zpravodajství, proto logicky hledáme partnery, kteří mají v krajích zastoupení. Jde nám o nejrychlejší aktuální zpravodajství a o co největší pokrytí. V tuto chvíli jednáme jak s Mafrou, Czech News Center (např. vydavatel Blesku – pozn. red.) nebo Vltava Labe Media (vydavatel regionálních Deníků – pozn. red.),“ uvedl Štrunc s tím, že detaily stanice zveřejní, až bude na stole konkrétní forma spolupráce.

Ta ale podle informací HlídacíPes.org významně pokročila právě u zmíněné Mafry, zatímco třeba u Deníků ze skupiny Penta nikdy nepřekročila prvotní oťukávání z letošního jara.

Píšící se učí natáčet

Vedení Mladé fronty DNES už také oslovilo své jednotlivé regionální redakce a popsalo redaktorům konkrétní formu spolupráce s televizí CNN Prima. Z popsaných skutečností vyplývá, že jde o faktické propojení regionálních redakcí MF DNES s vysíláním CNN Prima News.

Redaktoři MF Dnes už od poloviny prosince sdílejí své plány témat, které pak vedení deníku posílá do televize. Na jejich základě si bude Prima vybírat, o jaké příspěvky má zájem. Postupně mají zpravodajské plány připravovat a s televizí sdílet přímo jednotlivé regionální redakce, které sídlí v každém krajském městě.

Spolupráci s Mafrou má v televizi na starosti dlouholetý redaktor Daniel Janoch, dnes koordinátor regionálního vysílání.

S tím souvisí i probíhající školení dosud pouze píšících redaktorů, tak aby mohli vystupovat na kameru a točit reportáže.

Prima může mít přednost

V první fázi mají točit tzv. stand-upy, tedy krátké vstupy redaktora na kameru. Později připravovat celé reportáže. Školení probíhají od poloviny prosince v sídle televize Prima v Praze, pokračovat budou i v lednu. Dosavadní vedoucí regionálních redakcí MF DNES budou mít na starosti produkční práci.

Spolupráce má tvrdý ekonomický základ, smlouva mezi stanicí a deníkem obsahuje například i konkrétní počet příspěvků, které má Mafra televizi dodat. Vyrábět se mají od ledna. V minulém týdnu již probíhala i kompletace televizní techniky, kterou budou regionální redakce Mafry disponovat.

V první fázi nemají redaktoři MF DNES natáčet rychlé zprávy o aktuálním dění, ale pouze televizně pokrývat to, co sami píší do novin, tak aby vznikal zároveň obsah využitelný listem. Vedení ale zároveň redakce upozornilo, že v případě závažných událostí, jako jsou havárie nebo nejrůznější kalamity, není vyloučeno, že může mít zpravodajství pro Primu přednost, pokud si ho televize nebude schopna obstarat sama.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)