Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Generální ředitel ČT Petr Dvořák. Foto: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia
DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia,

Řetězové e-maily šíří bludy o České televizi, jejich autoři je ale vidí jako novodobý samizdat

Mezi nejčastější terče tuzemských řetězových e-mailů patří vedle Evropské unie, migrantů či Pirátské strany i Česká televize. Jejich autoři tvrdí, že publiku nabízí alternativu k údajně zmanipulovanému mediálnímu mainstreamu, v čele právě s ČT. Záběr údajných hříchů veřejnoprávní televize je v řetězových konspiracích široký: od pošpiňování Ruska po propagaci homosexuálů.

Jen od začátku roku 2021 byla kritika ČT součástí téměř 150 řetězových zpráv, které se podařilo zachytit organizaci Čeští elfové. Ta mapuje vliv a šíření řetězových emailů na českém internetu.

Z její databáze je patrné, že Česká televize je autory řetězových emailů považována za hlásnou troubu Evropské unie, Západu a opozičních stran takzvaného „demobloku“. Jejím cílem je údajně podporovat migraci a šíření údajné LGBT ideologie. Jde podle nich o propagandistický kanál, který manipuluje informace a české veřejnosti neukazuje „celou pravdu“.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Příjemci řetězových mailů jich do své digitální pošty dostávají i několik desítek denně. Část z nich pak dále rozesílají svým známým. Sdílejí je mezi sebou především senioři, kteří neznají sociální sítě.

Právě ti využívají e-mailovou komunikaci stejným způsobem, jakým ostatní využívají hromadné zprávy nebo soukromé skupiny na sociálních sítích: komentují zde společenská témata nebo lokální a mezinárodní politiku, posílají si vtipy nebo kritizují média.

Chceme více Putina a Ruska

Typické pro řetězové emaily, které se týkají České televize, jsou fráze typu „o tomto ČT mlčí“ nebo „toto ČT nesmí odvysílat“. Právě tím jejich autoři chtějí ukázat, že jimi sdílený obsah je ona zatajovaná nebo pro veřejnoprávní médium nežádoucí pravda.

Často však jde o zcela smyšlené konspirační teorie, jindy o informace, které jsou sice pravdivé, ale pro vysílání české veřejnoprávní televize spíše nerelevantní. Může jít také o obrázkové vtipy, jejichž autoři reagují na Českou televizi.

Jeden z obrázků kolujících v řetězových emailech. Foto: HlídacíPes.org

Dlouhodobě se šíří například kritika ČT doprovázená videem ruského státního webu Sputnik, které zachycuje vojenskou přehlídku pro ruského prezidenta Vladimira Putina při návštěvě Spojených arabských emirátů, nebo videem zachycujícím moderní architekturu v Moskvě.

Podle autorů těchto zpráv ČT neukazuje záběry propagující Rusko: „Moskva – tak nám ji ČT neukázala!“ či „To nám Česká televize ze své vrozené skromnosti neukázala“.

Argumenty od Bobošíkové s Mynářem

Běžné jsou i útoky na moderátory České televize nebo na jejího ředitele Petra Dvořáka. K tomu autoři řetězových zpráv využívají například youtoubová videa moderátorky Jany Bobošíkové kritizující ČT nebo otevřený, rovněž kritický dopis prezidentova kancléře Vratislava Mynáře a mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka adresovaný právě Dvořákovi.

Kritizována je údajná neobjektivita moderátorů a jejich podlézavost vůči „nevlastenecké“ opozici. Je obvyklé, že se obsah zpráv obsahujících kritiku České televize shoduje i s výroky jejích kritiků z řad českých politiků, ať už jde o Tomia Okamuru, Lubomíra Volného nebo Andreje Babiše.

„Tentokrát pan Moravec a Česká televize s globalistickou zahraniční agenturou Kantar v zádech však překročily rubikon. Záměrně zcela absurdními čísly údajných voličských preferencí dali najevo, že již není cesty zpět, aby vytvořili dojem, že Babiš je odepsaný, zatímco Bartoš míří do premierského křesla,“ tvrdí například jeden z e-mailů.

Výjimkou ale nejsou ani osobní výpady proti moderátorům ČT. Vůbec nejrozšířenější e-mail o české veřejnoprávní televizi od začátku roku 2021 jsou konspirace o rodinných vazbách mezi moderátorkami České televize Světlanou Witovskou a Norou Fridrichovou a pražskými politiky.

Autor v něm píše o „swingers párty“ a bez důkazů spekuluje o ovlivňování lokální i zahraniční politiky tvářemi televize: „Prostě rodinka k pohledání. Za peníze občanů se roztahují v ČT i na pražských radnicích.“

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

79 komentářů

 1. wenkovan napsal:

  Palebná příprava na utužení cenzury internetu? „Čeští elfové“ jako důvěryhodný zdroj čehokoliv kromě exkrementů? Tak to sorry jako.

  • Marek Loucký napsal:

   Sorry jako znamená, že ty maily neexistují, nebo si je Čeští Elfové píší sami a pak z jejich autorství osočují jiné…tu (patrně neexistující) petrohradské trollí farmy, tu české konspirátory, onde zase poloretardované spoluobčany co sdílí každý nesmysl? Podle vašeho vidění tipuji, že byste uvěřil tomu, že za vznikem této dobrovolné skupiny stojí Šoroš, Washington, nebo Bilderberg…:D 😀 😀

   • A. S. Pergill napsal:

    Ty e-maily tu nebyly presentovány, protože by se zcela jistě ukázalo., že jejich podstatné části jsou pravdivé. Asi tak, jako byly svého času alespoň z větší části pravdivé zprávy ze Svobodné Evropy nebo Hlasu Ameriky.
    Čeští „elfové“ tu provádějí cenzuru, která je zakázána explicitně ústavou. Proto jsou také anonymizováni, protože by mohli skončit za katrem. Bez ohledu na to, zda je platí Brusel, Soros nebo islámští teroristé, nebo ještě někdo jiný, těm jmenovaným podobný.

 2. Marek Loucký napsal:

  Pane Žabko, všechno marné…tohle retardům nevysvětlíte 🙁

 3. Sony napsal:

  Špinit práci ČT mi připadá jako staré ohraná písnička bez řádné argumentace.
  Jako jeden ze seniorů jsem s ní už mnoho let spokojen a zpravodajství i diskuse na ČT i na kanálech Prima News a Nova hodnotím jako potřebné pro všechny objektivní obyvatele ČR. Opravdu netuším, proč se o ní otírají pořád stejná jména, např. paní Lipovská a Bobošíková, pan prezident, pan Mynář, pan Žantovský, pan Štěpánek a další. Všichni si tím kálí do vlastní kapsy. Je zjevné, že TV vysílání je důležitější než současný český denní tisk i internet.

 4. Pavel Liška napsal:

  Škoda, že tu chybí nějaký ten řetězový e-mail. Mohli bychom se bavit konkrétně a rozebrat si jednu uvedenou informaci za druhou.
  Takto je to jen obecné blablabla…. ala třeba Několik vět. Taky jsme to museli odsoudit, ale jejich obsah byl v podstatě tajný….

  • A. S. Pergill napsal:

   Nebo odsouzení Charty…

  • wenkovan napsal:

   Proč není nějaký řetězový mail zkpírován tady ani v předchozích článcích? Ono by se při jeho pitvání mohlo objevit, že je v něm hodně pravdy a časem by se i mohlo ukázat, že byl pravdivý i ten zbytek. On už se ten časový odstup mezi dezinformací a pravdou zkrátil leckdy už na pouhé týdny.

 5. petrph napsal:

  Jak vidno, redakce HP zavádí už jako stálou, rubriku „Drby z druhé ruky“

  Tak jsem z toho předčítal své staré mamince a tu to moc zajímalo, je to prej lepší než v Blesku, a určitě se prej zeptá po kamarádkách, jestli nějaká nedostává ten originální řetěz aby jí to posílaly přímo, i s těma videama.:))

  Akurát tomu nechtěla věřit s tou Světlankou Witovskou, to prej bude určitě pomluva, ale když jsme se napřed podívali kdo je její nový manžel ( korporátní bankéř), a jakou funkcičku v roce 2018 „náhodou“ dostal ( bez výběrového řízení místo generálního ředitele pražského dopravního podniku..Tak to už vypadá docela reálně.
  Lidi halt záviděj, jenomže o to právě ten bulvár je…

 6. Stanislav Sedlák napsal:

  1.Česká televize je už dávno naprosto neobjektivní.
  2.Česká televize je přímo posedlá nenávistí k Babišovi.
  3.V české televizi je na moje gusto příliš rodinných klanů,které si tam dělají co chtějí.
  4.Česká televize by měla být placeným kanálem.Kdo chce opravdu tyto lži,polopravdy
  a spoustu nenávisti sledovat,jistě si rád zaplatí.
  Mně osobně se placení koncesionářských poplatků protiví.Bohužel s tím nic neudělám.

  • Otakar Jíra napsal:

   Pane Sedláku, kde ty informace všechny sháníte? Děd Vševěd by vám mohl závidět.

  • A. S. Pergill napsal:

   Udělat s těmi koncesními poplatky lze to, že ve volbách podpoříte některou stranu, která má v progrsamu jejich zrušení (s určitou opravou na důvěryhodnost). Další možnost je petice, kterou by podepsalo dostatečné množství voličů, aby se toho politici lekli (stačí řádově sto tisíc).

   • skeptik napsal:

    Už jste takovou petici zorganizoval? Pokud ano, jak dopadla? Pokud ne, tak na co ještě čekáte?

    • A. S. Pergill napsal:

     Asi by to měla udělat nějaká politická strana.

     • skeptik napsal:

      Jenže ve svém příspěvku píšete o dostatečném množství voličů, ne o politické straně. Ostatně žádná politická strana se ani k vypsání referenda na toto téma nemá. Proč opět, jako už tolikrát, otáčíte a tvrdíte něco jiného??? Jste volič, tak jděte příkladem. Nebo jste jen pouhý mluvka a chlubil?

     • A. S. Pergill napsal:

      skeptiku,
      jistěže může prakticky kterýkoli jednotlivec pověsit na net nějakou petici. Problém je, že se o ní prakticky nikdo nedozví. Politické strany mají oproti tomu aparát, s jehož pomocí lze informaci o té petici dostat k velkému počtu lidí. A mohou tu petici zviditelnit i např. při volební kampani.
      Jistěže může dojít i k tomu, že petiční výbor (za něco nebo proti něčemu) přeroste v politickou stranu nebo hnutí, kandidující ve volbách. V řadě států se to už i stalo.

     • skeptik napsal:

      Proč tedy ve svém příspěvku 28. 7. 2021 (16:17) voláte po petici voličů, jestliže v dalším příspěvku mi tvrdíte, že to nejde? Pouze proto, abyste napsal jakýkoliv žvást i když víte, že je to nesmysl? Jaký pak mají smysl vaše příspěvky

     • A. S. Pergill napsal:

      Nevolám po „petici voličů“, ale po petici podepsanou větším počtem voličů (bez upřesnění, kdo ji sepíše a bude sbírat podpisy).
      Řada příspěvků v diskusi s vámi by byla zbytečných, pokud byste četl pozorněji předchozí příspěvky.

     • skeptik napsal:

      Příspěvky na HP čtu podstatně pozorněji, než vy Pergille. Proto jsem například zjistil, že W. Churchillovi vkládáte do úst výrok, který nevyslovil. Nebo že si nepamatujete, co jste lhal před měsícem a za měsíc jste lhal něco jiného. A jaký je prosím rozdíl mezi peticí voličů a peticí podepsanou větším počtem voličů??? Žádný, Pergille.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      petici voličů stavíte proti petici politické strany. Proto se ohrazuji, že by bylo technicky a logisticky pro sběr podpisů lepší, kdyby se do toho dala nějaká politická strana, než aby to dělala na koleně skupina voličů bez takového zázemí (tak alespoň rozumím onomu pojmu „petice voličů“).
      Soudruh Bartoš by vám vysvětlil, že nepamatovat se je něco jiného než lhát 🙂
      Nicméně záměrně neuvádím vše (alespoň co se mě týče), ale jen jakési výseky. Jsou pravdivé, ale nejsou kompletní.
      A pokud se týká toho Churchilla – co konkrétně podle vás neřekl / nenapsal? Uveďte alespoň článek, kde to cituji, a datum. Jinak já, pochopitelně, s tím pánem nikdy nemluvil takže informace o něm mám jen z různých zdrojů.

     • skeptik napsal:

      Pergille, té druhé větě vašeho příspěvku 6. 8. 2021 nejspíš nerozumíte ani vy sám, jinak byste takovou zněť nelogických pojmů nenapsal. Že záměrně neuvádíte vše, vím i bez vás. Ono i to, co uvádíte, však stojí opravdu za to. A co se týká toho Churchilla, tak ten článek jsem si sice zpětně vyhledal, ale odpovím vám vašim stylem, jak odpovídáte vy mně, když od vás požaduji zdroj: najděte si jej sám.

     • A. S. Pergill napsal:

      Ten češtin byla velice složité jazyk, jak říkali naši zahraniční spolužáci.

     • skeptik napsal:

      Spíše jen další příznak vaší choroby, Pergille.

 7. skeptik napsal:

  Řetězové e-maily šíří bludy o České televizi, jejich autoři je ale vidí jako novodobý samizdat. Dobře. Pokud jsou známi tito autoři řetězových e-mailů, zveřejněte je prosím. Proč mají nadále zůstávat v anonymitě a v anonymitě nadále šířit bludy a lži?

  • Honza napsal:

   Podporuji vás v tom, že by to chtělo nějakou investigaci ohledně zdrojů těch mailů (bez ironie, opravdu ty maily chodí).

   • skeptik napsal:

    Kdysi mi řetězové e-maily po nějakou dobu chodily. Přeposílal mi je bývalý kolega ze zaměstnání. Jednou jsem mu poslal k jednomu takovému e-mailu několik otázek, které toho kolegu jaksi nenapadly. Přísun řetězových e-mailů od onoho kolegy náhle ustal jako když utne.

    • Honza napsal:

     Otázka je, zda šel známý do sebe a neposílá je už nikomu, nebo je přestal posílat jen vám. Mě by zajímal ten primární zdroj a objednavatel. I když, tušit se asi dá (qui bono).

     • skeptik napsal:

      I mě by Honzo ten primární zdroj velmi zajímal. A stejně jako vy, i já tuším, kde by asi ten primární zdroj mohl být. A co se týče mého známého, nevím to sice jistě, ale obávám se, že ty řetězové e-maily přestal posílat pouze mně. S velkou pravděpodobností lze u něj předpokládat pouze to, že on není autorem.

   • Pavel Liška napsal:

    A proč Honzo ? Co s tím autorem pak uděláte ? Vyloučíte ze zaměstnání, zavřete ho, anebo dokonce popravíte ?
    Tak nějak ve jménu Vaší představy o demokracii a svobodě slova ?
    Ano, nepřítele je třeba identifikovat, ukázat na něj a zničit ho.
    Co mi to jen připomíná….?

    • Honza napsal:

     Abych věděl (i další), kdo to je. To někdy stačí, že dotyčný ví, že se to o něm ví.
     S autorem bych nedělal nic. Proč bych ho měl hned vraždit?
     Co vám to připomíná, opravdu nevím. Že by hříchy mládí?

     • A. S. Pergill napsal:

      Třeba mu to připomíná současné západní státy (původní E12, USA, Kanada apod.).
      Nobelistu Watsona vyhodili z univerzity za konstatování obecně známého faktu o vztahu mezi IQ a rasou.

     • Pavel Liška napsal:

      Tak jo, tento důvod beru. To nikdy neškodí, vědět kdo je kdo…. ( i když jak praví klasik, někdy „nebyl čas řešit, kdo je kdo ! “ a tady mám lehce obavu , aby se to nezvrtlo někam, kam nechceme… ) .,
      S tím, že pokud se zjistí, kdo to je, tak to bude sloužit jako zastrašování a on už dá pokoj ( tak jste to myslel ? ) s tím se tedy neztotožňuji. Kdyby to takto fungovalo, tak je s demokracií něco špatně.
      A jinak, ano, připomíná mi to v mé zkušenosti raná osmdesátá léta, kdy se i u nás na průmyslovce hledalo třeba, kdo do školy donesl tehdy zakázané Černé Barony a dal je kolovat, a kdo je četl ….

     • Honza napsal:

      Pane Liško,
      ano, zvrtnout se může cokoliv (také jsem váhal při letošním sčítání lidu nad otázkami ohledně jazyka). Ale speciálně funkční demokracii si bez maximální transparentnosti nedovedu představit.
      Pokud jste ty Černé barony přinesl vy, máte můj obdiv.

     • Pavel Liška napsal:

      Honzo, já ty Barony neměl, ani o nich do té doby neměl tušení, ale bylo to v tom marasmu pro mne fakt zjevení a jedno z prvních setkání s takovým tím kouzlem zakázaného. Pak už mne to vrhlo k bigbítu, máničkám a k podobným věcem v tehdejší šedé zóně. A to víte, že jsem s tím měl občas problémy. Takže vím o čem mluvím a jsem na nařízené pátrání po autorech jakýchkoliv verbálních projevů citlivý. Holt zkušenosti z totáče jsou nepřenositelné.

  • petrph napsal:

   Že o tom tak přemýšlím, vzpomněl jsem si na tu překrásnou Pošťáckou pohádku od Karla Čapka. Jak pošták Kolbaba smutní, antož nemůže doručit psaníčko bez adresy, ale zase ho přece nemůže rozlepit, aby si tam přečetl kdo komu a co píše. Takže mu v tom musí pomoci jacísi poštovní podižvíci,. zbytek asi znáte..Takže to je asi ten samý princip. Jak chcete znát autora e-mailů, když hrabat se v cizí poště nelze? Ale třeba jsou ti dnešní Elfové dávní potomci těch Čapkových skřítků, jak oni to tenkrát vlastně dělali :))))?

   • skeptik napsal:

    Pohádky si pane petrph vykládejte na jiných stránkách.

    • petrph napsal:

     Tím se ale vracíme k té původní pohádce o hodných Elfech, odkud a za jakých právních podmínek berou ty podrobné informace o řetězcových e-mailech a jejich obsahu..

  • A. S. Pergill napsal:

   Protože je velice problematické označit za lež např. informaci o hlasování v parlamentu EU podle oficiálních zdrojů EU. Je také velice problematické označit za lež hodnocení nějaké události nebo jevu (přestože progresivisté to hodnotí zcela jinak).

   • skeptik napsal:

    Autor pravdivého řetězového e-mailu by neměl potřebu zůstávat v anonymitě. Informace o hlasování v parlamentu EU ke mně řetězovým e-mailem nedorazila ještě nikdy.

    • A. S. Pergill napsal:

     V řadě států EU můžte být trestán za šíření i prokazatelně naprosto pravdivých informací. Nebo za to, že k určitým faktům zastáváte určité konkrétní stanovisko. Minimálně můžete letět ze zaměstnání.

     • skeptik napsal:

      Jako obvykle u Pergilla. Chybí jakýkoliv zdroj, který by bylo možné si ověřit, chybí výčet států, kterých se Pergillovo obvinění týká. Prostě jako už tolikrát, Pergill plácne nějaký žvást a my si máme hledat zdroj, ze kterého Pergillův žvást pochází. A pokud takový zdroj nenajdeme, bude z nás dělat Pergill hlupáčky.

     • A. S. Pergill napsal:

      Sousední Rakousko, sousední Německo, Velká Británie, víc se asi v této diskusi uvést nedá, aby to mohlo projít.

     • skeptik napsal:

      Jestliže Pergille prošly ty tři státy, které jste jmenoval, není žádný důvod, proč by neměly projít i ty další. A mimochodem, ve všech jmenovaných státech, které jste jmenoval, jsem byl a není mi známo, že by tam za šíření pravdivých informací do vězení někdo šel. Ve Velké Británii jsem dokonce strávil poměrně dlouhou dobu a mnoho různých informací jsem čerpal jak z novin, tak z různých televizních stanic. Čerpal jsem informace hlavně z BBC a podle vašeho tvrzení by ve Velké Británii museli celou BBC pozavírat. A žádný ověřitelný zdroj, jak je vaším zvykem, samozřejmě neuvádíte. Tak že opět pouze jeden z vašich žvástů.

     • Pavel Liška napsal:

      Pro skeptik, k tématu :
      „Zpráva přichází ve stejný týden kdy německý Ústavní soud rozhodl, že mazání příspěvků ze strany Facebooku porušuje svobodu slova. Soud kritizoval především nemožnost uživatelů reagovat na smazání například úpravou příspěvku. “
      Zdroj :
      https://echo24.cz/a/SA2pK/google-zaluje-nemecko-a-v-pravnich-bitvach–neni-osamocen

     • A. S. Pergill napsal:

      Neprošly konkrétní kauzy.

     • skeptik napsal:

      Šel někdo kvůli tomu mazání příspěvků do vězení, Pavle Liško? Z článku nic takového nevyplývá. Něco takového však tvrdí Pergill, kterého se tu zastáváte. V Rusku se vesele mažou celé stránky, to vám však nejen že nikdy nevadilo, ale počínání Ruska mělo vždy vaše sympatie.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      Rusko nepředstírá, že je demokracie a hlavně, nechce nám svoje móresy vnucovat.

     • skeptik napsal:

      Rusko nám své móresy vnucuje prostřednictvím prezidenta, kterému financuje volební kampaň, prostřednictvím KSČM a SPD, které financuje, prostřednictvím pánů Nejedlého, Mináře, Okamury a dalších, prostřednictvím ruských a proruských webů a také prostřednictvím řetězových e-mailů, které pocházejí ať už přímo nebo nepřímo z ruských zdrojů. Rovněž tak nám své móresy Rusko vnucuje prostřednictvím svých agentů. Vyhození do vzduch skladu ve Vrběticích nebylo zdaleka jediným důsledkem jejich činnosti. Rusko nám například vnucuje své móresy i umožněním odsunu a úschovy syna pana premiéra Babiše Andreje Babiše mladšího na Krym. Mnohem více by pak mohli vyprávět o prosazování ruských móresů občané v Karlových Varech a v trochu menší míře i v jiných městech, hlavně v těch, kde měli Rusové kdysi své vojenské posádky.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      když začnu od toho, čím vy končíte, tak ze strany sovětských (tedy ne ruských) posádek tu bylo daleko méně znásilnění než třeba v Německu nebo Itálii, kde jsou či byli posádkou vojáci USA. I méně nemanželskýcvh dětí tohoto původu. A v Japonsku nadělali US vojáci míšenců snad tisíce a pak se o ně nestarali, a oni žijí v dost rasistické japonské společnosti jako vyvrženci.
      I zabití při dopravních nehodách tu bylo méně.
      A šílenosti, jako když jeden US pilot v tryskové stíhačce zkoušel podlétnout lanovku, přerval nosné lano a zabil tím několik lidí se tu taky neděly (prostě ti vojáci byli drženi daleko víc u huby a snad až do konce okupace měli velitelé právo provinilé vojáky zastřelit na místě).

      Jinak, buší vám snad u dveří den co den nějaký Rus a nutí vás chlastat vodku a zakusovat to okurkem? Nebo pít čaj s kostkou cukru v hubě? Nebo něco jiného?
      A, mimochodem, s únosy synů presidentů začali slovenští „demokratičtí“ politici.
      Vrbětice považuji za „false flag action“, asi jako kdysi Gliwice.

      Nám EU vnutila zdraví škodlivé a šíleně předražené kompaktní zářivky místo funkčních žárovek, zakázala nám fungující vysavače a nahrazuje je nefunkčním šrotem o slabém výkonu, hodlá totéž udělat i s rychlovarnými konvicemi.
      Neseženete dvoukompresorovou ledničku, a u té jednokompresorové vám v zimě na chatě nebo chalupě (ale i ve venkovském domku někde „v síni“) vyteče mražák, protože ta se vypne při ledničkové teplotě okolí, takže se musíte praštit přes kapsu a koupit si k ledničce ještě mražák (a platit příslušně víc za elektřinu). A v oblasti spotřebního zboží by se toho dalo najít ještě víc.
      Soudruzi z EU nám vnucují 66 nebo snad 666 pohlaví a snaží se vymývat dětem mozky „pohádkami“ o tom, jaká je homosexualita fajn a ještě lepší je si nechat změnit pohlaví (viz „dětské odpoledne“ na Prague Pride).
      A je to taky EU, která nám zakazuje, naprosto nesmyslně, uhelné elektrárny (protože skleníková stopa z Ruska dováženého metanu je stejná, jako toho uhlí) a snaží se nám zakázat i jaderné elektrárny (SSSR je nám naopak pomáhal stavět). A je to cesta do šíleného průšvihu, protože v Německu už museli kvůli tem nesmyslům zdražit elektřinu o 60 % jen za poslední rok a už na ty pálky přestává mít i část jejich občanů. U nás by to znamenalo, že významná část obyvatel s nízkými příjmy (odhadem tak milion, dva) by na tu elektřinu prostě neměla.

     • Pavel Liška napsal:

      To skeptik :
      1) už poněkolikáté se tu ohrazuji tvrzení, že mám sympatie k počínání Ruska . Najděte mi jediný můj příspěvek, kde oslavuji Rusko nebo se jej zastávám.
      Nenajdete. Tak mne laskavě přestaňte očerňovat a dělat ze mne ruského švába.
      2) Pergilla se nezastávám, pouze souhlasím s jeho – konkrétním – názorem a komentářem. To neznamená, že s ním souhlasím ve všem. Logika skeptiku, opět logika…
      3) Kde tvrdím, že kvůli mazání příspěvků šel v DE někdo do vězení ? Já jen upozorňuji, že Ústavní soud SRN ve svém nálezu oznámil, že mazání příspěvků odsuzujících vítací politiku Merkelové v době migrační krize, bylo nezákoné a odporovalo Ústavě SRN zaručující svobodné šíření názorů a svobodu slova. Nic víc netvrdím. Jen upozorňuji, na praktiky v progresivismem zasaženém Německu, které jsou velmi nebezpečné pro demokracii ( nebo to je znak té liberální demokracie ? ). Proč mi podsouváte, že mi oproti tomu nevadí praktiky v Rusku, nevím. Ale je to od Vás podlé. Když to tedy chcete ode mne slyšet, tak praktiky v putinovském Rusku jsou o několik řádů jinde než v tom Německu a ostře je odsuzuji. Ale já mám strach z toho, co se momentálně děje ve vyspělém světě a v Německu, jako stěžejní evropské zemi dvojnásob.

     • skeptik napsal:

      Pergille, váš poslední příspěvek je taková snůška nesmyslů, kterou jste překonal sám sebe z příspěvků v minulosti. Kdyby se konala soutěž o nejnesmyslnější článek, překonal byste i sputnik, aeronet nebo Parlamentní listy a získal první cenu. Vyjmenoval jsem vám řadu způsobů, kterým nám Rusko své móresy vnucuje a vy píšete o zářivkách EU, přetrženém laně lanovky v Japonsku a údajném zdražování elektřiny v Německu. Psychiatři takovou neschopnost udržet téma řadí mezi příznaky schizofrenie. Máte patrně v tomto ohledu vážné problémy. Neschopnost udržet téma je u vás jevem velmi častým. A jen tak na závěr, v jednom bývalém posádkovém městě ruských vojsk u nás vojáci znásilnili moji spolužačku ze základní školy. Nikoho kvůli tomu nezastřelili. Můžete vyřídit svým ruským přátelům mé pozdravy a přání lepší vlády.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      uvedl jste prostě seznam osob, o nichž někteří aktivisté tvrdí, že pracují pro Rusko. Neuvedl jste naprosto nic konkrétního CO by nám měli Rusové vnucovat. Takže jsou to jen pindy „ten a ten dělá pro Rusy“, aniž by se uvedlo, co pro ně tedy dělá.
      Já jsem naproti tomu uvedl (jistě neúplný) výčet konkrétních škodlivých věcí, které nám byly nebo jsou vnucovány Bruselem, přičemž tento výčet není založen na žvástání nějakých pochybných politických aktivistů, ale na oficiálních bruselských dokumentech a změnách legislativy, které jsme na befél z Bruselu museli přijmout.
      Ta znásilněná spolužačka, pokud to není vaše fikce, je naprostá rarita. Jak ten vojáček dopadl, nemůžete vědět. A pokud ho nezastřelili na místě, tak mohl dopadnout ještě hůř (pomalá smrt v gulagu). Já zase znám paní, která si v květnu 1945 stěžovala sovětskému veliteli na to, že byla znásilněna a dodnes má deprese z toho, že ten velitel násilníka přímo před ní zastřelil.
      A ta nehoda se stíhačkou a lanovkou se stala v Alpách, ne v tom Japonsku o dva odstavce výš. Obávám se, že naprostá většina mých „lží“ plyne z toho, že neumíte pozorně přečíst text a porozumět jeho smyslu.

     • skeptik napsal:

      Psal jste Pergille o Japonsku a hned jste přešel na přetržené lano lanovky, aniž byste uvedl, že se to stalo jinde. Tak že já číst umím, ale vy buďto neumíte psát, nebo se u vás schizofrenie rozvíjí se zvýšenou rychlostí.

     • skeptik napsal:

      Pergille, o tom, jak laxně a s jak velkou benevolencí byly vyšetřovány přestupky, trestné činy a dopravní nehody způsobené u nás sovětskými vojáky, se dočtete v knize od Prokopa Tomečka a Ivo Pejčocha Černá kniha sovětské okupace 1968 – 1991, vydalo nakladatelství letecké literatury Svět křídel Cheb v roce 2015.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, to Japonsko bylo o dva odstavce výš, pokud tedy víte, co je to odstavec a znáte jeho funkci ve psané verzi jazyka.

      Obávám se, že dopravní nehody jsou něco jiného než znásilnění.

     • A. S. Pergill napsal:

      Nicméně, pořád dlužíte nejen mě, ale i všem, co náš dialog sledují, konkrétní „móresy“, které nám „ruští agenti“ vnucují.

     • skeptik napsal:

      A v Japonsku nadělali US vojáci míšenců snad tisíce a pak se o ně nestarali, a oni žijí v dost rasistické japonské společnosti jako vyvrženci.
      I zabití při dopravních nehodách tu bylo méně.
      A šílenosti, jako když jeden US pilot v tryskové stíhačce zkoušel podlétnout lanovku, přerval nosné lano a zabil tím několik lidí se tu taky neděly (míněno tu u nás v Československu). Konec citátu. Takto jste to Pergille napsal. A ty konkrétní móresy si můžete přečíst ještě jednou v mém příspěvku výše. O těch móresech vnucovaných nám Rusy ví převážná většina českých občanů s výjimkou komunistů, Okamurových henleinovců (tak je v jednom svém článku nazval pan Gabal a myslím, že trefně) a pana prezidenta. Pan prezident však o nich spíše vědět nechce.

 8. A. S. Pergill napsal:

  Mohl by autor sdělit, jaké „šílené zásluhy“ stávající vedení ČT má, krom toho, že rozfofrovalo prakticky všechny úspory, co se podařilo nashromáždit předchozím vedením této organizace?

  • skeptik napsal:

   A mohl by A. S. Pergill sdělit, od koho pochází informace, že stávající vedení ČT rozfofrovalo všechny úspory, kromě tedy takových zdrojů, jako je paní Lipovská, Bobošíková a jistý Pergill?

   • Pavel Liška napsal:

    „Televize si musí každoročně vypomáhat čerpáním stovek milionů z rezervního účetního fondu. Ten vznikl ještě za bývalého ředitele ČT Jiřího Janečka, postupně se však vyčerpává „záplatováním“ televizních rozpočtů.“
    Zdroj je tentokrát skeptiku jistě důvěryhodný i pro Vás :
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ct-se-tenci-rezervy-ostrelovany-reditel-vsak-vyssi-poplatky-neprosadi-150969

    • skeptik napsal:

     Článek jsem přečetl a zjistil jsem, že buďto máte vy problémy se čtením textu, nebo s jeho pochopením. V článku se nepíše nic o rozfofrování peněz, jak o něm píše Pergill, ale o poklesu příjmů, což vzhledem k inflaci bude jistě pravda. A že není politická vůle ke zvýšení televizních poplatků i když vzhledem k inflaci se zvyšují ceny téměř všeho. Teď naposledy i jízdného v pražské MHD, a nejen té pražské. Podle Pergilla a vás Pavle Liško dopravní podniky českých měst také peníze rozfofrovali. Stačilo, Pavle Liško, abyste uvedl jednou celkem důvěryhodný zdroj a už se ukázalo, že věc se týká něčeho jiného a jinak, než tvrdil Pergill a vy.

     • A. S. Pergill napsal:

      Jde o to, že ty příjmy dlouhodobě sanovali právě z úspor, což je projev nekompetentnosti i na primitivním domácím rozpočtu. Prostě, pokud mi klesnou příjmy, tak přestanu rozhazovat a hledám nějaký další příjmový zdroj. A na úspory má cenu sahat jen tehdy, když se rozvíjí nějaká hodně silná inflace, která je hrozí znehodnotit (což se za časů současného vedení ČT moc nedělo). A nebo tehdy, když není co spořit a nelze najít další příjmy. A ČT v podstatě rozhazovala – její vedení – peníze vidlemi. Bohužel, ne ve stylu známé hlášky z Hello Dolly „peníze jsou jako hnůj, přinesou užitek jen když se rozhazují“, ale naprosto nesmyslně a neefektivně. Kdejakej podržtaška v jejím vedení měl šesticiferný měsíční příjem.
      A navíc ne zcela korektně toto vybírání úspor presentovali jako vyrovnaný rozpočet.

     • skeptik napsal:

      Kteří „podržtaškové“ v ČT mají šesticiferný příjem? Z jakého ověřitelného zdroje jste čerpal, Pergille? Ale přesně, Pergille. Kromě toho jsem reagoval na příspěvek Pavla Lišky, tak že reagovat by měl především on. Proč se do této diskuze cpete vy, mi není jasné. Ale když už jste se do naší diskuze nacpal, pak podle vaší logiky „rozfofrovaly“ peníze i supermarkety, dopravní podniky, poskytovatelé služeb, vydavatelé knih, prodejci energií a všichni další, kteří zdražují. Avšak právě Českou televizi obviňujete z „rozfofrování“ peněz. Tak že jak jsem napsal níže, jde vám o odstranění ředitele Dvořáka a ne o nějaké „rozfofrování“ peněz.

     • Pavel Liška napsal:

      Skeptiku, viz odpověď Pergila výše. Prostě místo, aby se šetřilo, a hledaly se úspory a vedla se seriózní diskuze, co vše má veřejnoprávní televize vysílat, tak se rozfofroval rezervní fond, jede se dál po staru a křičí se, že je potřeba více peněz do ČT, když se ani neví, co vše ČT musí dělat a co už ne.
      Jinak MHD má ( nebo by měla mít ) zřizovatelem nařízenou minimální obslužnost, a ano, je to podobné, napřed než zvýší jízdné anebo natáhne ruku po dotacích, tak by měla hledat prvně úspory u sebe a ve spolupráci s městem definovat cíl ( míru obslužnosti ). Tohle ČT nedělá. Pokud by nesanovala rozpočet z rezervního fondu, tak je ve ztrátě už léta. Ale chápu, že tohle je bytostně politické téma a ořezávání rozpočtu ČT je u jistých kruhů neprůchodné. Jinak , asi každý vidíme v jednom a to samém článku to, co tam vidět chceme. V tom s Vámi souhlasím. Ale tak to prostě je. Lidé mají ( a zaplaťpánbůh snad ještě můžou ) mít názory různé. A mohou o nich diskutovat . Třeba tady na HP….

     • skeptik napsal:

      Pavle Liško, viz moje odpověď Pergillovi výše.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      bylo to vícektrát na nejrůznějších zdrojích typu Novinky apod., přesný odkaz vám nedám, protože hrabat se jejich archivem opravdu nechci (a ještě navíc asi před dvěma třemi lety uzavřeli starší články než necelý měsíc).

     • skeptik napsal:

      Tak že jako vždy Pergille zdroje nemáte a jako vždy se jedná o pouhé Pergillovy žvásty. A propos Novinky nečtu, protože jsou známé svojí nedůvěryhodností a prolhaností.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      pro vás je nedůvěryhodný jakýkoli zdroj, který uvádí něco jiného, než co si myslíte.
      Taky můžete podpořit Okamuru, který chce, aby se platy a další příjmy u pracovníků a spolupracovníků ČT povinně zveřejňovaly 🙂

     • skeptik napsal:

      Nevím Pergille, který to zdroj vámi uvedený považuji za nedůvěryhodný, když jste mi ještě žádný svůj zdroj neuvedl, přestože jsem vás o to několikrát žádal. Vlastně o jednom zdroji jste se v jednom jediném svém příspěvku tak trochu zmínil. O novinkách.cz. Tento zdroj za nedůvěryhodný považuji a také jsem vám to napsal. Nikdy jindy jste mi však žádný zdroj ani po mé žádosti neuvedl. Vyzýval jste mě vždy, abych si jej našel sám. Ostatně ne pouze mně, ale zdroj neuvádíte ani při diskuzi s jinými diskutujícími.

   • A. S. Pergill napsal:

    To je naprosto primitivní účetnictví a kontrola stavu kont, kterou ta Lipovská v rámci svých pravomocí provedla. Nicméně o tom, že stávající vedení rozfofrovává miliardy, které neshromáždili jeho předchůdci, kolovaly zvěsti už dříve a zvolení Lipovské a spol. zřejmě bylo jimi alespoň částečně motivováno.

    • skeptik napsal:

     Aha, tak že Lipovská. Tak to mi už zcela postačí.

     • A. S. Pergill napsal:

      Lipovská je ekonom, vyučující na vysoké škole. Má IMHO postačující kvalifikaci na to, aby tohle propočetla.
      Na to stačí i docela primitivní tabulka v Excelu nebo něčem podobném.

     • skeptik napsal:

      Jeden úryvek z Wikipedie, Pergille:
      Činnost v Radě České televize:
      Její působení v Radě ČT je vnímáno jako kontroverzní např. kvůli odvolání odborné dozorčí rady, k němuž došlo 11. listopadu 2020 bez relevantního zdůvodnění a bez připuštění jakékoliv diskuse k návrhu. Podle části odborníků na právo i podle usnesení Senátu Parlamentu České republiky jsou některá její rozhodnutí protizákonná. Činnost Hany Lipovské v Radě ČT kritizuje rovněž část poslanců, plzeňský biskup Tomáš Holub nebo ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek (ČSSD). Její činnost je popisována jako „snaha usilovně najít jakýkoliv sebemenší přešlap“ ze strany vedení České televize, a tím otevřít cestu k odvolání jejího generálního ředitele, Petra Dvořáka. Konec citátu.
      Tak že tu nejde o hospodaření ČT, ale o odstranění nepohodlného ředitele Dvořáka. A o to jde jistě i vám, Pergille, nějaké hospodaření vám je zcela ukradené.

     • A. S. Pergill napsal:

      V situaci, kdy Dvořák a lidé kolem něj sabotují prakticky cokoli, co by mohlo přinést úspory, je asi nejlepší ozdravnou strategií se jich zbavit. Prostě je z té ČT vyříznout, jako se pacientovi vyřezává zhoubný nádor. A pokud to nepůjde, tak asi nezbyde nic jiného, než pacienta (= ČT) podle vzoru veterinárních skorokolegů „uspat“.

     • skeptik napsal:

      Tak že Pergille, podle vaší logiky: v situaci, kdy pan prezident a lidé kolem něj sabotují prakticky cokoli, co by mohlo přinést úspory, je asi nejlepší ozdravnou strategií se jich zbavit. Prostě je z toho pražského Hradu vyříznout, jako se pacientovi vyřezává zhoubný nádor. Souhlasil byste s takovým tvrzením Pergille? Bylo to napsáno podle vašeho vzoru. Vždyť kancelář prezidenta republiky stále zvyšuje své požadavky na finance, přestože prezidenta není téměř vidět, na zahraniční cesty nejezdí, a pokud už sem tam ano, tak nanejvýš do Ruska nebo do Číny. Stejně tak se hledáním úspor nenamáhá ani náš pan předseda vlády Babiš a spíše se zajímá o přidělování dalších dotací pro Agrofert. To vám Pergille také nevadí, že? Útočíte právě pouze na ČT, přestože 85 % příjmů ČT pochází z televizních poplatků, které nebyly zvýšeny od roku 2008. Kolik jste si toho Pergille koupil za 100 Kč tehdy a kolik si toho koupíte dnes? Nechal byste vyříznout z vedení jejich podniků i šéfy ČEZu, distributorů a prodejců plynu, obchodních řetězců, Českých drah, dopravních podniků českých měst a všech dalších, kteří od roku 2008 zdražovali a nadále zdražují? Z vašich příspěvků nic takového nevyplývá. Tak že vám vadí pouze pan Dvořák a vysílání ČT. Pro mě je ČT tou nejsledovanější stanicí, kromě ČT sleduji už pouze TV Noe a TV Seznam. Ostatní TV kanály by kvůli mně nemusely vůbec existovat.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, obávám se, že spousta polostátních firem by potřebovala jako prase drbání něco podobného. Ale bavíme se o ČT.
      A je mi také známo, že antidemokratická část senátu se snaží snižovat příjmy presidentské kanceláře.

     • skeptik napsal:

      Ano, bavíte se pouze o ČT, přestože televizní poplatky nebyly od roku 2008 zvýšeny a inflace vesele požírala úspory jak naše, tak ČT. I ty vaše, Pergille, pokud jste si toho nevšiml. O tom, že ostatní polostátní firmy by potřebovaly jako prase drbání něco podobného, jste se nikdy v žádném svém příspěvku nezmínil. Píšete pouze o údajném špatném hospodaření ČT, které vadí pouze vám a paní Lipovské. Jinak nevadí ani ministru kultury, kterému by případné špatné hospodaření ČT mělo vadit především. Co se senátu týče, vím o tom, že se zasazuje proti zvyšování finančních prostředků prezidentské kanceláři a podle mého mínění právem vzhledem k výkonům pana prezidenta. Že by senát usiloval o snížení prostředků pro kancelář prezidenta republiky nevím nic.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, já bych uvítal snížení poplatků na ČT na nulu, protože jsem se na ni již asi deset let nedíval. Prostě, bezcenné žvásty a normalizační seriály mě nezajímají,

     • skeptik napsal:

      Bezcenné žvásty? To píšete nejspíše o svých příspěvcích na HP. A pokud vím, normalizační seriály najdete spíše na TV JOJ Family.

Přidávání komentářů není povoleno