Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Volna80 via Foter.com / CC BY-SA,

Putinovi motorkáři chtějí v květnu slavnostně obkroužit Václavské náměstí

Již koncem tohoto měsíce hodlá na jízdu z Moskvy do Berlína vyrazit zhruba čtyřicetičlenná skupina ruských motorkářů, jež se nijak netají tím, že má blízko k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a jeho politice. Zastavit se chce v Brně i v Praze.

Noční vlci se hlásí k ruskému nacionalismu, jsou považováni za jeden z nejstarších ruských motorkářských klubů. Těší se otevřeně přízni Kremlu i prezidenta Vladimira Putina, který se několikrát motorkářské jízdy Nočních vlků osobně účastnil.

Schengenská víza máme

Členové klubu podle německého deníku Der Spiegel bojovali po boku proruských separatistů na východě Ukrajiny,

Už vloni vyvolala cesta ruských motorkářů „na počest výročí vítězství Rudé armády ve druhé světové válce“ řadu protestů. Dají se čekat i letos.

Vloni velká část ruských motorkářů do cíle nedojela, protože nezískala vstupní víza do Polska a do Německa.

Nyní se však motorkáři na stránkách kremelského zpravodajského webu Sputnik chlubí tím, že už nyní mají v kapse čtyřicet schengenských víz a s průjezdem by tedy neměl být problém.

Sputnik v textu s titulkem „Noční vlci nabízejí Evropě přátelskou ruku“ loňskou debatu o demonstrativní jízdě motorkářů označuje slovem hysterie s tím, že „excesy v Polsku, které jim demonstrativně zakázalo vjezd na své území, nikoho nevylekaly“.

„Obtíží se nebojíme, samozřejmě, očekáváme provokace. Ale v minulém roce se už mohli všichni přesvědčit, že jsme mírová mise,“ cituje Sputnik (dříve Hlas Ruska) organizátor akce Andreje Bobrovského.

Objedeme Václavák

Motorkáři počítají s tím, že se k nim na trase cesty připojí příznivci a že do Berlína vjede až stočlenná kolona prokremelských jezdců na silných strojích.

Podle jeho slov se nikdo nechystá „stresovat“ místní úřady sovětskou a ruskou symbolikou, ale prapor vítězství (rudý prapor se symbolikou SSSR) prý s sebou motorkáři přivezou.

Jednou z naplánovaných zastávek je i Brno, kam by měli motorkáři dorazit 3. května.

Počítá se i se zastávkou v Praze. V plánu je, že by motorkáři objeli 7. května „několik památných kol na Václavském náměstí.“

„Žádnou takovou akci zatím hlášenou nemáme,“ říká za pražský magistrát jeho mluvčí Vít Hofman.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

8 komentářů

 1. Taoiseach napsal:

  Nejjednodušší by bylo hned na hranicích přeměřit emise jejich ocelových ořů a hned je vypakovat…

 2. český maloměšťák napsal:

  Měli bychom je, súdružky a súdruhovia, každopádně bedlivě sledovat. Když už je pustíme přes hranice (súdruh Taoiseach má ale dobrý nápad – jak tyto diverzanty technicky právně a spravedlivě zablokovat…. dajme včas vědět našim súdruhom, kteří doufejme že již střeží naše hranice s Polskem , Rakouskem či Slovenskem !!!).

  No prasarán, súdružky a súdruhovia !!!
  A keby už aj projeli – tak sledovať, ať tuná niečo významného neukradnů, třeba ať neukradnů nějaké ty práva a základní principy – na nichž tuná stojí naša demokrácia.

  Zem je treba bránit – pred nájezdnikmi jak z východu, tak aj z juhu, severu a západu.
  V tomto snáď panuje medzi námi shoda – aj mezi atheistami a věřícími, jakožto aj mezi levicú, pravicú a bohdá že sa pridá i stred.

 3. J.Kubík napsal:

  SSSR nás „osvobodil“ jen v uvozovkách. Ve skutečnosti hnali před sebou silného německého nepřítele, kterého museli porazit do posledního muže až dojitím do Berlína. Naše osvobození 1945 je tak jen vedlejším produktem tohoto tažení v boji mezi dvěma genocidními režimy. NACISTICKÝM A BOLŠEVICKÝM. Nikoli skutečným osvobozením, kdy by k nám Rusi přijeli jen vyhnat Němce.
  Historik PhDr. J.Kotyk spočítal, že území Československa osvobodili každý z jedné třetiny Rusové, Američani a domácí odboj. Takže se tady 60 let o výhradně Ruském osvobození lhalo.
  Navíc u nás okamžitě začali r. 1945 vražedné perzekuce ruské rozvědky Smerš a všechny Čechoslováky s ruským původem Sověti unášeli a odváželi do koncentráků na Sibiř, kde umírali.
  A navíc tu okamžitě zakotvili ruští agenti vražedných tajných služeb Smerš a GRU, kteří obsazovali klíčová státní místa, aby připravili 1945-1948 komunistickou revoluci a totalitní diktaturu. Což se jim povedlo a následovala nejstrašnější doba temna našeho národa, tisíce mrtvých a vyvražděných, statisíce v lágrech, brutální komunistické perzekuce. Roku 1945-1948 nás tedy dobyli ruští komunisté. A nakonec přišla i přímá ruská okupace 1968 a dobyl nás i ruský stát.
  Aby to nebylo málo, tak dnes útočí zcela lživá ruská propaganda, že okupace Československa nás údajně zachránila před NATO, tedy nový útok na náš národ.
  Děkuji, nechci tady na Václaváku propagátory ruských okupantů a takového barbarského režimu. Dnes fašistického Ruska pronásledujícího opozici stejně jako za KSČ. Vítat je mohou jen a známí vlastizrádci jako Zeman, Veleba, Ovčáček, Kmoníček, Tvrdík, Nejedlý, Filip, Hamáček, SPOZ, KSČM, StB. Pustit je do ČR by znamenalo státní podělanost před barbary a chorobnou neschopnost hájit suverenitu.
  J.Kubík

  • český maloměšťák napsal:

   Tak jak to popisujte, tak se zdá, jakoby vlastně za toho Heydricha či Himmlera nemusilo být až tak zle.
   Vztahuje se to i např. na zdejší či ruské židy ?
   Hezký den.

   P.S.
   Máte tam několik chybných údajů, třeba když Ruskem a Rusy nahrazujete SSSR a občany SSSR. Mám tomu rozumět tak, že to berete etnicky….anebo jde o nějaký dosud neznámý účel takovéhoto mylného použití ?

   Co tak třeba sem Rusy vůbec nevpouštět…anebo je nějak viditělně označit, například modré špičaté čepice s rolničkama ?
   Ty seznamy vlastizrádců se mi zdají neúplné, nechtěl byste je doplnit ? Takhle mi to připadá jako dost šlendriánsky odvedená práce, tohoto by žádný příslušný orgán nijak asi nevyužil.

 4. Petys napsal:

  Rudou vlajku jako symbol naší okupace a totalitního lágru – gesto ruského přátelství.
  Jdi domů, Ivane.

 5. paul Jaros napsal:

  Zase nam prinesou „svobodu“,jako v roce 1945

 6. J: Nemec napsal:

  Každý jsme za něco zodpovědný. Ministr obrany za naši bezpečnost a ministr vnitra také. Bohužel. Stropnický je ze spolku ANO, které podporuje střet zájmů takže je špatný příklad pro vojáky. O naši armádě je slyšet, že chce peníze. Ale o její morální profil se nestará nikdo, potom tu máme vojenské zrádce. Pan Chovanec je ze ČSDD kde asi půlka jsou přívrženci nedemokratického až vražedného režimu. Takže naše policie je nespolehlivá, pokud ne rovnou zrádcovská. Plus hradní hnus a máme dnešní plíživou putinovkou realitu. Motorkáři jsou výsměch a ponížení. To žádná odvážná zpěvačka nebo zpěvák nezmění.

 7. Tomáš Fuk napsal:

  Putina jsem na motorce neviděl. Je to dost nebezpečné a musí se to umět. Dává proto přednost tříkolce (motorizované). Můj vnuk měl 3 roky, když jsem mu tříkolku zakázal s tím, že je to pro mimina a přecházíme na kolo. Doufám, že na Václaváku budou přivítáni jak se patří. Jen mám obavy, že bude opět asistovat naše policie a případné odpůrce vlků a Putina bude legitimovat, zatýkat a jinak perzekvovat.

Přidávání komentářů není povoleno