Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebook Andreje Babiše, "Makro právě teď."

Psí uši: Roušky došly, nové pošli. Jak se Češi marně snažili zavřít Babiše, až on zavřel je

PSÍ UŠI. Tak dlouho se Češi neúspěšně snažili zavřít Babiše, až Babiš zavřel je. Doma. A k tomu hranice a hospody. Prostě těsně vedle, přesně podle černomyrdinovského hesla „Dělali jsme, co jsme mohli, dopadlo to jako vždycky.“ Pojďme k detailům, než zavřou i nás. 

 • V Česku nejsou ochranné roušky a respirátory. Nevadí, zato je dostatek letáků ministerstva zdravotnictví na pěkném lesklém papíře.

Představujeme si to nějak takhle:

Hele, co dáme na druhou stranu toho letáku?
Co třeba rozhovor s někým z ANO, to se bude líbit:

„Co konkrétně děláte pro ochranu občanů?“
„Děláme maximum.“

Není pravda, že je vláda neschopná, jak se teď občas říká. Naopak. Udělat si z informačních letáků v době krize bezostyšně volební noviny, to už chce skutečné schopnosti. Všeho.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ve skutečnosti je všechno, co o současném Česku potřebujeme vědět, obsaženo v této změti písmenek:

„Nemluvme všichni lékaři. Mluvme o nemocnicích. Nemocnice musí rušit vyšetření. Zubaři s panem Šmuclerem. Musíme udělat ty priority. Ty priority jsou ty nemocnice a pak máme priority v těch obchodech a my na tom budeme sedět.“

Autora nejspíš uhodnete sami (ne, není to náhodný generátor slov). A protože tím všechny textové informace byly vyčerpány a již není co dodat, dál se budeme vyjadřovat již výhradně obrazem.

 • Nejprve si prosvištíme některé maturitní otázky z českého jazyka.

Deník.cz, 10. března

Zadání: Popiš vlastními slovy význam českých pojmů vořežprut a pátý kolo u vozu (5 bodov).

 • Snadné, že? Dále zde máme malý kvíz na téma Najdi deset rozdílů (nebo aspoň jeden):

Antonín Zápotocký, 29. května 1953

Andrej Babiš, 12. března 2020

 • Titul v soutěži Česko hledá marketingové dno pak putuje do Lidového domu:

Intelektuální messerschmitti z ČSSD, 13. března

Návrh je to kvalitní, se snahou přihřívat si polívčičku na krizi nemá nic společného, o čemž všem nejlíp svědčí fakt, že ho ČSSD přibližně za hodinu stáhla.

 • Premiér Babiš zcela správně tvrdí, že vir nezná hranice. Hranice naopak přesně znají redaktoři Babišových médií, kteří lidu do poslední chvíle radí, jak vládní opatření ojebat (™Bohuslav Sobotka, zhruba před tisíci lety předseda vlády ČR).

Svěřenský fond radí a informuje, iDNES.cz, 10. března

 • Poslední obrázek je pak jen pro otrlé. Pět let národ různí obchodníci se strachem strašili, až ho zcela přirozeně vystrašili. Projevuje se to různě, kromě jiného i výrony nejnižších pudů. Zde ukázka jednoho takového výlevu, shodou smutných okolností od člena parlamentu, hrdiny, který byl v životě užitečný pár týdnů mlácením lidí pendrekem po hlavě.

Facebook poslance Zdeňka Ondráčka, 13. března.

Tady už naše povídání končí, stejně jako legrace.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. martin napsal:

  babis se mimo kamery musi smat, az se vali po zemi. nejdriv mu do karet nahral ekonomickej boom, a kdyz po 6 letech konci a on vsechny rezervy rozfrcal a schodek na konci unora je nejvetsi od vzniku CR v roce 1993, tak mu jako dar z nebes spadnul koronavir, takze ekonomicky problemy svede na nej a koblihy mu to sezerou i bez marmelady.
  titulek je sqelej, to se zas valim po zemi ja …

 2. Weber napsal:

  Dost dobrý a příznačný nadpis článku a jsem zvědav na to, až generalissimus AB uvalí karanténu i zákaz stěkat pro všechny psy. Třeba do Vánoc! Náš současný velký Jája sice při nástupu naznačil, jak si on řízení státu představuje a snaží se to plnit, ale dle mne jen předvádí nedůvěru dokonce i k těm, které si sám vybral jako sloužící ( k danému účelu). Jeho řízení – tažení proti Covidu zatím představuje něco jako špatně přeložený návod na obsluhu kafemlejnku z Asie a nevím, jak si s tím „návodem“ poradí skupiny občanů se slabší mentální výbavou. Doufám, že celková „kampáň“ proti Covidu pod řízením generalissima AB nevyústí v nějaký hladomor a emigraci do Ruska.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Už se nemůžu dočkat „Weber“, až zveřejníte Váš návrh jak zatočit s tím onemocněním Covid-19, co ho způsobuje ten nový koronavirus SARS-CoV-2. To budeme všichni koukat. Snad nenanřídíte emigraci do USA, tam mají totiž výrazný nedostatek testů na SARS-CoV-2, jak si stěžují guvernéři jednotlivých států Unie.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „Tak dlouho se Češi neúspěšně snažili zavřít Babiše, až Babiš zavřel je. Doma. A k tomu hranice a hospody“. Velmi vtipné, moc jsem se nasmál. I bez vzpomínky na Černomyrdina.
  „V Česku nejsou ochranné roušky a respirátory. Nevadí, zato je dostatek letáků ministerstva zdravotnictví na pěkném lesklém papíře“. jestli to nebude tím, že letáky se tisnou na rotačce, nebo jiném tiskařském stroji v tísícovkách za hodinu, zatím co výroba roušky trvá přece jen o chvíli déle a také se s rouškami děje toto : „Ústav pro péči o matku a dítě v Praze si chtěl doplnit zásobu jednorázových roušek, obrátil se proto na jejich výrobce. Místo padesáti haléřů za kus měl ale tentokrát zaplatit 25 korun. Ceny surovin se podle výrobce zvýšily dvacetkrát. Proto zvedl i ceny.“, zatím co leták má pevnou cenu.
  „Nemluvme všichni lékaři. Mluvme o nemocnicích. Nemocnice musí rušit vyšetření. Zubaři s panem Šmuclerem. Musíme udělat ty priority. Ty priority jsou ty nemocnice a pak máme priority v těch obchodech a my na tom budeme sedět.“ Pravda, je to blábol, ale ten návrh MUDr. Šmuclera, že vláda měla zaplatít 20 000Kč těm, co jeli do Itálie si zalyžovat, aby nikam nejezdili, je ještě větší blábol. Není zákon podle kterého by vláda měla právo vysledovat kam a kdy chce kdo jet na dovolenou lyžovat. Jak si tedy pan doktor představoval, že vláda tedy měla vědět, komu zaplatit a komu ne? Jediné řešení by bylo zaplatit 20 000Kč všem bez skoumání zda vůbec někam chce občan vyrazit, a tak dybychom měli za premiéra pana doktora, mohl jsem být o 20 000Kč bohatší. Škoda …
  K „pátýmu kolu u vozu“, není co dodat, snad jen to, že ministr školství není členem Bezpečnostní rady státu a v tomto punktu je skutečně pátým kolem u vozu.
  „Snadné, že? Dále zde máme malý kvíz na téma Najdi deset rozdílů (nebo aspoň jeden):“
  Ten hledaný rozdíl je v tom, že ve čtvrtek 12.3.2020 v0:09 bylo v ČR cca 117 prokázaných nakažených, zatím co v pátek jich už bylo o několik desítek víc a tak, aby se lidé, zajména adolescenti i celé rodiny neshromažďovali o víkendu v obchodních centrech, jak je u Čechů po listopadu 1989 zvykem, vyhlásila vláda na nočním zasedání zákaz otevření obchodů, hlavně těch se zbytečnostmi. Já vím, pochopit to, že čtvrtek je jistá situace a v pátek je jiná situace, v šíření SARS-CoV-2 mezi populací, to je pořádná makačka na bednu.
  „Premiér Babiš zcela správně tvrdí, že vir nezná hranice. Hranice naopak přesně znají redaktoři Babišových médií, kteří lidu do poslední chvíle radí, jak vládní opatření ojebat.“ Vláda měla, podle Vás udělat pro tyto Čechy co? Zakázat jim vstup do Švýcarska, pod trestem doživotního pobytu mimo území ČR? Nebo máte nějaké jiné konkretní řešení?
  „Poslední obrázek je pak jen pro otrlé. Pět let národ …“ Pana Zdeňka Ondráčka nemiluji, ani s jeho způsobem ironizování stížností divadelníků, třeba Jana Hrušínského, nesouhlasím, ale přesto jsem přesvědčen, že je konec legrace i pro ty herce, nejen pro méně známé „obyčejné“ občany a že je opravdu i konec legrace pro novináře.
  Vřele doporučuji to respektovat i Vám, pane Malecký. Chtěl bych si Vás vážit, nejen pro Váši schopnost psát ironické texty …
  S pozdravem
  Oskar

Přidávání komentářů není povoleno