Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Na zmrzlině
facebookový profil Andrej Babiš,

Psí uši: Jak vláda dál uhání na tygrovi, na zmrzce s Andrejem a tanec sv. Víta proti koronaviru

PSÍ UŠI. Abychom to nějak srozumitelně shrnuli: Začátek března – vláda slibuje, že ochrání seniory. Březen – vláda zavřela hranice, lidi doma, zlikvidovala podnikání. Konec března – vláda začíná přemýšlet, jak ochránit seniory. Situace se lehce vymyká, ale vláda odborníků Andreje Babiše dál uhání na tygrovi, z kterého nelze sesednout. Pojďme k detailům, než nás tygr sežere.

 • Zhruba měsíc po rozjezdu epidemie koronaviru v Česku se ukazuje, že domovy důchodců a další pečovatelská zařízení jsou připraveny přesně takto: nijak. Neděje se tedy nic, co by nás u vládnoucího ansámblu mělo překvapovat. Držitelé jednotlivých resortů si teď pouze přehazují horký brambor, na koho se to nakonec hodí.

„Situaci jsme zvládli, otázka jen je, co jak kdo měl dělat.“
(ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro Novinky.cz, 27. března)

Ministryně Maláčová to ovšem vidí trochu jinak.

„Můžou to napálit ministru zdravotnictví, ale nevím, co to vyřeší. Nefunguje. Vidíme to na všech případech. Vidíme to na všech situacích. Evidentně nefunguje ani ten postup ze strany Ministerstva zdravotnictví.“
(Jana Maláčová pro Seznam Zprávy, 27. března)

O den později zvládnutí situace vypadalo zhruba takto:

Koaliční přestřelka je fajn, to lidem pomůže. Nyní pohled z terénu, jak to vidí ředitelka Domova U Biřičky v Hradci Králové Daniela Lusková:

„Na konci března, kdy je pandemie v plném útoku a dopadá na kolektivní zařízení, nám doporučíte, abychom zakázali návštěvy, zavedli hygienu rukou a měřili zaměstnancům a klientům teplotu. No dovolte! Děláte z nás nekompetentní blbečky, kteří potřebují poradit tak bazální věc.”

NEDĚLEJTE Z NÁS BLBEČKY !!!Otevřený dopis ministru zdravotnictví a ministryni práce a sociálních věcíVážená paní…

Zveřejnil(a) Domov U Biřičky dne Pátek 27. března 2020

Tak si vyberte. 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ptáte se, co na to Andrej Babiš jako principál zdejšího potulného cirkusu? Ukázal českému lidu, že se tady taky něco přiučil, vyrazil na zmrzku a trochu si zašvejkoval.

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Pátek 27. března 2020

Jak se jí zmrzlina na veřejnosti v době, kdy ministr zdravotnictví mistruje národ, že má mít roušku, i když jede sám v autě, a sousedi se udávají za kouření na balkoně? No přece pod rouškou.

„Já jsem to konzultoval s panem Prymulou a s paní hlavní hygieničkou. Tam je to take away. Když si člověk uvolní roušku a sní si to pod rouškou, tak to není zakázané.“
(Andrej Babiš pro Blesk Zprávy, 28. března)

A co na to Češi? To byste neuhodli.

twitterový účet Holka z Prahy, 28. března

Máme na to takové hezké úsloví o rybě, která smrdí od hlavy. 

 • V Rusku s koronavirem skoncovali. Definitivně. Funguje to takhle: Vezmete obrázek koronaviru a prostě ho spálíte. Vyřešeno.

Zdroj: iDnes.tv, 24. března

Původní video si v plné parádě prohlédněte zde:

И вот не надо только говорить что они больные… Нет ребята. они как раз таки нормальные. Типичные такие нормальные ватаны. Не, они конечно ёбнутые, но это норма для ватанов. Ватаны они такие и есть как раз. Так что скидку на "альтерантивный ум" тут делать не надо. спрос по полной программе должен быть

Zveřejnil(a) James FX dne Čtvrtek 19. března 2020

 

A až se dostatečně zasmějeme, připomeneme si, že podle průzkumu společnosti STEM pro Seznam Zprávy z počátku tohoto týdne se 83 procent Čechů prý domnívá, že naše vláda zvládá situaci dobře. Proti tomu je ještě akce ruských seniorek vysoce racionální počínání.

 • Co říct závěrem? Že jsme to všechno nejspíš mohli přežít celkem bez úhony na mysli. Pak se ale do věci vložila ČT Brno.

Redaktoři ČT Brno tančí proti koronaviru

Tancem proti koronaviru bojují i osobnosti ČT 💃🕺Mytí rukou, rouška, dvoumetrový odstup – redaktoři Události Brno připomněli hravou taneční choreografií nejdůležitější bezpečnostní pravidla a opatření. Taneční výzvu přijal i moderátor AZ-kvízu Aleš Zbořil.

Zveřejnil(a) Newsroom ČT24 dne Pátek 27. března 2020

Pámbu s námi. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

13 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) To je presne ono – sedi na tygrovi a nemuzou sesednout. Ted uz nemuzou ani nijak zmirnit zavedena opatreni, protoze by se ukazalo, ze vubec nevedi, co delaji. 2) Je to beznadejne? Co treba vojensky puc? Jen by tam museli byt nejaci „moudri“ vojaci. Ne „odbornici“ jako Prymula.

  • Josef Dvořák napsal:

   Je to v článku přesně vyjádřenoa pospojováno ….nakonec on to s “námi” ten Babiš myslí dobře , jen nevím jestli se při lízání té zmrzliny bál nakazit nás nebo sebe ….vláda je nekompetentní a Babiš jen hokynář využívající nastalé situace k velení na které bohužel jeho hokynářství nemá …jaksi voliči opoměli , že vyčůranost není chytrost a zdravý rozum o který se slovy stále opírá.

  • Weber napsal:

   Nebudu hodnotit Vaše komentáře, neboť dojem z nich je ten, že se rád pošklebujete na první pohled ( Váš) neúspešným. Nevím, co by jste chtěl od prof. Prymuly – on má nejvyšší možné vzdělání v oboru, který je teď nutný k tomu, čemu teď velí. A je v tom oboru také voják! Já dobře vím, že „nejlepší“ hodnotitelé schopností jiných jsou ti, kteří ničemu nerozumí, nic praktického neumí, kromě toho že umí hodnotit ty druhé. Já mám takový pocit, že prof. Prymula ví více, než veřejně sděluje ( právě kvůli lidem, kteří ničemu nerozumí) a vše sdělovat nemůže. Myslím, že ví více také A. Babiš, neboť ten má čuch na potřebné lidi do velení ( kdy sám na to nestačí) a počkám si na účtování po koroně, kdy se v mezinárodním srovnání ukáže, kdo byl trumpeta a kdo geniální stratég.

   • Dr. B napsal:

    Pane Webere,
    evidentně jste také jeden z těch, kteří hodnotí věci, o kterých toho příliš neví. To by nakonec nebylo nic až tak špatného, pokud byste však ve svém komentáři za to samé nekritizoval ostatní. Co se týká pana Prymuly, odpovídající vzdělání sice jistě má, ale jeho největší slabinou je, že coby voják chce civilní sektor řídit tak nějak „po vojensku.“ Což z principu nemůže fungovat. V armádě jsou zvyklí na bezpodmínečné poslouchání rozkazů, tam můžete desetkrát za den změnit nařízení a vojáci i kdyby si mysleli svoje, tak prostě poslechnou. V civilním sektoru však takový přístup napáchá více škody, než užitku. Bohužel.
    Dále si dovolím si tvrdit, že osobně nepatřím mezi naprosté laiky, pracuji ve zdravotnictví v tzv. první linii. Zda máme velký nedostatek ochranných prostředků, ale jakž takž si vystačíme na zásazích. Na základnách však také chodíme v doma vyrobených rouškách, což je sice lepší, než nic, ale jako ochrana je to vážně bída. Takže až to přijde, tak půjdeme taky do karantény, stejně jako mnozí naši kolegové již nyní. Z mého pohledu je tedy každá doma vyrobená rouška na obličeji pracovníka ve zdravotnictví, sociální sféře (domovy důchodců), ale také v nepostradatelných provozech (např. obchody s potravinami atd.) jednoznačný důvod pro vyvození odpovědnosti celé vlády. Prostě to, že nemají dostatek ochranných prostředků v ostatních zemích není naprosto omluvou pro to, že naše vláda toto také nedokázala zajistit. Stále se volá po politické odpovědnosti i po trestní odpovědnosti veřejných činitelů. Teď je tedy ta chvíle je ihned po skončení této pandemie k odpovědnosti hnát.
    Bez výjimek a bez slitování! Nenaskakujte už proboha na Babišovu dokonalou PR, kde jeho odborníci na marketing dokážou i z největšího průšvihu nakonec vyždímat pozitivní politické body pro svého vůdce.

    • Weber napsal:

     Evidentně nestíháte s myšlením, odhaduji tak na tři až čtyři tahy, řečeno šachovou terminologií. Chybí Vám strategické myšlení, jalovou kritikou vlády a volání po „disciplinárce“ po všem, aniž by jste dohlédl konce, je příznačné pro skupinu kritiků, kteří „tomu“ ve Vašem případě málo rozumí, vzdělání a zkušenosti mnohdy nestačí. Pokud se Vám moje reakce nebude líbit, netrapte se nad tím, já se omlouvám dopředu. Je otázkou také, zda redakce Vám zde psané „doručí“.

     • Dr. B napsal:

      Zdravím,
      netřeba se omlouvat, vždyť tady jenom debatují dva lidé, kteří mají rozdílný názor. Nejsme přece na Novinkách, abychom si tu šli po krku 🙂
      Já jsem chtěl jenom říct, že z mé 25 leté praxe jsem si už dovedl udělat obrázek o bakteriích, virech, různých toxických látkách atd. A že mi připadají nynější opatření (alespoň některá) minimálně odborně zpochybnitelná. To, že se nynější vládě podařilo v lidech vyvolat dojem, že „hadr“ na obličeji je při procházce venku ochrání, je samozřejmě politický „majstrštik.“ Zásadně souhlasím s tím, že kdekoli se v jakékoli budově nachází více lidí, i ten hadr je lepší, než nic. Nařízení nosit tento hadr venku, kde nejste ve skupině lidí, ale sám (sám alespoň v nějakém minimálním okruhu), je však dle mého sprostý populismus, který má lidem navodit pocit, že se dělá něco na jejich ochranu. Ale realita za tímto pocitem značně pokulhává, bohužel.
      Takže vláda, která má být mimo jiné naším ochráncem v dobách krizí, zde dle mého selhala na plné čáře. Není totiž schopná zajistit alespoň pro stěžejní provozy adekvátní a účinné ochranné prostředky. A maskuje to přinejmenším zpochybnitelnými opatřeními (viz. například zveřejněná zpráva WHO – myslím, že tam nesedí horší odborníci, než ti naši 🙂 a jejich poukázání na možné nevýhody těchto hadrů jsou z medicínského hlediska rozhodně opodstatněné).
      Nikdy jsem nebyl zastáncem trestní odpovědnosti politiků a rozhodně nevolám po rozpouštění kabinetu v tuto chvíli. Ale obávám se, že politická odpovědnost pro tuto vládu nepřijde ani později, protože PR našeho nejvyššího je prostě skvělá a dokáže vydělat politické body i na totálním průšvihu. Pokud k tomu přidám nešťastné výroky o „zavlečení nákazy do domovů důchodců personálem,“ když vím, že tato zařízení nemají (na rozdíl od nás) žádné ochranné pomůcky a nosí si do práce svoje doma ušité roušky, jsem pak nutně přesvědčen, že po skončení této pandemie si tato vláda nezaslouží nic jiného, než odchod z kabinetu někam, kde bude mít dost času přemýšlet o svých chybách.
      Ale i přes naše rozdílné pohledy na věc, hlavně se držte a doufejme, že vše brzy pomine. Protože to je to důležité a na tom se určitě všichni shodneme.
      Hodně zdraví 🙂

  • Odpověď napsal:

   Obávám se, že ví co dělají. Jen s ochranou obyvatelstva před koronavirem to má málo co společného. K smrti vyděšené stádo, bude prosit za osekání svobod a zavření hranic. Hlavně ať nás náš spasitel koblihou zachrání.

 2. Dušan napsal:

  Coronavirová krize, ukazuje politiky v plné nahotě.
  V Sametové Revoluci politici převlékali kabát.
  V Rouškové Revoluci politici převlékají roušku.
  Andreji, Vojtěchu, Aleno… Pro Vás jsou určené Vaše Předražené Malé Čínské Roušky. Vždyť jste se jim klanili a také Vám více slušeli.
  Teď se přece nebudete za ně stydět?

 3. Sancta simplicitas napsal:

  Práce kvapná… Timur a jeho parta přijmou opatření, jen aby ho za 24 hodin změnili, případně začali řešit, že „takto to nejde“. A pendleři na žádost dua Merkel-Kurz dál pendlují a – protože podle jejich svědectví v těchto zemí neberou nákazu až tak vážně – ji mohou „vesele“ roznášet… Bohužel senioři jsou nejnáchylnější k tzv. brainwashingu, takže to Timurovi žerou a v příštích volbách dostane 60%… 🙁

 4. peterzy napsal:

  Absolutně souhlas.

 5. Corporativní mediokracie (pod rouškou) napsal:

  Je to podvod, uměle vyvolaná panika, vrtěti psem, strach, karantény, udávání, buzerování a věznění všech a všude. Směřujeme ke korporativismu v neomezené míře, destrukci malých a středních podniků, OSVČ a to vše plošně, globálně, dramaticky a ihned. Proč ? No protože ovce chtějí být vedení na byť na porážku, ale všichni společně a na jistotu. Odměna bude chudší chudí a bohatší bohatí. Nekontrolované absolutistické vlády a monopolizace všech služeb a produktů. Kam se hrabou komunisti, toto je ekonomická totalita a realita.

  • Doba uzrála. napsal:

   Naprosto souhlasím s názorem. Jenom doufám, že dáli Pan Bůh nebo příroda najde většina stáda odvahu a pud sebezáchovy najít ve svém středu skupinu idealistů kteří sílu stáda využijí k zachování svobod. Možná to bude nakonec síla osvíceného diktátora, kdo ví…docela se těším na dějinné obraty. Doba uzrála.

 6. Epidemiologický expert vlády Roman Prymula: „Dlouhodobější strategie musí být taková, že se stát ekonomicky rozběhne a budeme nějakým řízeným způsobem populaci promořovat.“

  Imunoložka Blanka Říhová: „Abychom virus porazili, mělo by se promořit 70 % populace.“

  Epidemiolog Rastislav Maďar: „Pomalé a řízené promoření nerizikové části populace je asi jedinou a z dlouhodobého hlediska správnou cestou.“

  Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek: „Ten virus přišel a zůstane tady. Nejde ho zničit a populace musí získat imunitu, ačkoliv některá slova (promoření) vyvolávají různé konotace. Říkejme tedy raději získání kolektivní imunity nebo snížení vnímavosti vůči viru. Virus ale populací projde, nedá se tomu zabránit.“

  Babiš: Strašně moc lidí mi píše, abychom otevřeli salóny pro psy, že je potřeba ostříhat pejsky.“ Premiér je ujistil, že na ně myslí. „Všechno to chápu. Mám porozumění.“

  Kdyby někdo chtěl spolupracovat na projektu Virokracie.cz, napište..

Přidávání komentářů není povoleno