Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Jakub Poláček / CNC / Profimedia,

Jak agent Bureš zaučoval mladšího referenta Kena a jiné příběhy z normalizovaného Česka

PSÍ UŠI. Začněme fakty a od nich se posuňme k nějakým těm vývodům. Fakta jsou nesmlouvavá a k českému národu tvrdá. Do země naplno vtrhl nebezpečný zákeřný virus, který způsobuje ochrnutí státní správy, doblbnutí již zblbaného lidu a těžké mentální útrapy dosud odolávajícím jedincům. Virus má samozřejmě své vědecké jméno, nám ale postačí, když mu budeme říkat zkrácenou formou Kabaret Andreje Babiše a jeho poskoků, dříve též Vláda suverénní České republiky.

 • Blanická legenda praví zhruba toto: „Až bude české zemi nejhůř, rytíři, spící v nitru hory, procitnou a v čele s knížetem Václavem vyjedou na pomoc.“ Je to zkrácená jiráskovská citace a je to blbost. Jak ukazuje realita, kterou se musíme společně brodit, až bude české zemi nejhůř, přijde vláda slovenského bači, která nám ukáže, že dno je relativní pojem.

AB: Nebuďte slušnej, řekněte pravdu, kdo vám to řek’.
Ken: Dostal jsem tu informaci…
AB: Od koho?!
Ken: Ze Státního zdravotního ústavu.
AB: Jméno!!!
(neprávem evidovaný a 397 soudy očištěný agent Bureš zaškoluje mladšího referenta Kena, vinárna U obuvníka, březen 2020)

Jen několik poznámek, za víc to nestojí. Ten hadr, co zbyl na podlaze ministerstva zdravotnictví, vyždímali, usušili a namleli z něho homeopatika na sebevědomí. Mohlo by nám být ministra Vojtěcha líto, a mnohým nejspíš bylo. Je to ovšem vylévání emocí do kanálu. Je to dospělý člověk, účast v byznys projektu skupiny Agrofert si vybral sám, nejspíš bude za pár let (možná už týdnů) fňukat stejně jako všichni jeho zavržení předchůdci (Wagenknecht, Slonková, Závodský, Válková, Kremlík, Prachař, Ondráčka, Krnáčová, Stuchlík, Telička – na koho jsme zapomněli?).

Další věc se týká celkové komunikační strategie vlády ve věci koronaviru. Už nám přijde poněkud nadbytečné to sem psát, protože kdo chce, dávno to nejspíš ví, a ti, kdo nevědí, si to nepřečtou nebo psanému textu nerozumějí. Ale pro úplnost analýzy: Babišův marketing už úplně opustil linku správy země. Už jde jen o to, jak vyslat vzkaz svojí cílovce: Já pro vás něco dělám, což mu večer poslušně zahraje TV Nova.

Cílovka jsou lidé, kteří do Itálie nelétají a případné zavření hranic jim bude v lepším případě jedno, v reálu mu ještě zatleskají. O tom, jaký vztah mají k pořádání biatlonových závodů, není třeba mluvit. Jedině, že by Babiš zakázal čtvrteční akce v Kauflandu.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Neprávem evidovaný a 397 soudy očištěný agent Bureš ovšem zaškoluje i národ jako celek, a to prostřednictvím školní mládeže:

Premiér Andrej Babiš ve vysílání ČT, 1. března

Chytré, Pavlík Morozov likes this.

 • Než půjdeme dál, povíme si, o co vlastně v komunikační strategii vlády jde především. O toto:

Zdroj: Ministerstvo financí Agrofertu, bez dalšího komentáře

 • A teď, co s tím vším dál. Premiér Babiš urazil dva české europoslance, kteří jsou členy výboru vyšetřující střet jeho zájmů ve věci evropských dotací. Prý jsou vlastizrádci. Pod tlakem se omluvil, byla to prý „nadsázka“.O jeho ansámblu v české sněmovně a v Evropském parlamentu se občas říkají nepěkné věci, jako že je to sekta, pučmidráti bez názoru a podobně. To jsou ovšem nepěkná zlá slovíčka, jak hezky ukázal europoslanec za hnutí ANO Ondřej Knotek (ano, existuje, i když o něm nikdo nikdy neslyšel).

Ondřej „Ať už je to kdokoli“ Knotek ve vysílání ČT, 6. března

Výborná práce. Pana Knotka čeká v rámci Nového Česka zářná kariéra. Udělal sice trochu chybu, když o sobě dal vědět, že vůbec existuje, ale jistě bude mít ještě řadu příležitostí nebýt a nic si nemyslet. Dotáhne to daleko. Takové naše země potřebuje.

 • Hnutí ANO ale není jen velký svět Bruselu, Štrasburku a držení huby v zájmu holdingu. Jsou zde i střelci, kteří se angažují tak nějak politicky angažovaně sami, Kefalín. Jako tadyhle pan Ešner z Ústí nad Orlicí.

Facebook Stanislava Ešnera, činovníka ANO v Ústí nad Orlicí

Čímž jsme dospěli k oblíbenému obrázku (zvířátku) na závěr a přišel čas se rozloučit, milé děti.

Tak dobrou, třeba se ráno vzbudíme a bude to pryč. Ale spíš ne. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

10 komentářů

 1. pablo41 napsal:

  Má to jeho jednání promyšlený dopad. Nemyslící živočich řekne: „Koukni ,mámo, jak se o nás Babiš stará. Hodíme mu to zas!“

  • Mentalista napsal:

   Nemusíte, hodí si to sám a vyřeší tak problém i se zahradníkem.

 2. Pane redaktore, jak víte, osobně se známe. Ale takto Vámi napsaný a konstruovaný článek mi přijde nedůstojný Vaší osoby. Nezlobte se. Jak víte, já sám v zásadě nikomu po zkušenostech bývalého zastupitele Ústí nad Labem nefandím, žádnému hnutí, žádné partaji, neboť jsou všichni politici (až na hodně hodně světlé vyjímky) stejní, proto ani nechodím k volbám. Ale za současné situace šíření koronaviru po celém světě mi článek, jak jste ho konstruoval, přijde opravdu „mimo mísu“! A přiznám se osobně, já těm Babišům a spol. v současné době vůbec nezávidím, neboť dnes je každý chytrý až na půdu, jak by vše pod tlakem veřejnosti řešil, ale chtěl bych vidět na jejich místě kohokoliv jiného. Promiňte…

 3. Ivana napsal:

  Pardon, ale Babiš není soudy očštěný. Naopak, soud ho uznal jako vědomého spolupracovníka Štb.

  • vala napsal:

   A co je na tom špatného , dnes snad BIS nemá spolupracovníky ? Většina příslušníků Stb pracovala na hospodářské a obecné kriminalitě ! Všechny státy světa mají Stb , v USA se to jmenuje CIA !

 4. Já nevím co pořád kritizujete, Snad má právo premiér se zeptat toho namachrovanýho zpívajícího Kena, kdo mu řekl tu nepravdivou informaci.A je jen dobře, že je důsledný.Po tom voláme všichni zejména na Ministerstvu spravedlnosti.Tam se ožere soudce, spadnou mu kalhoty na veřejnosti, vidí to 3 svědci z toho 1 lékař nafilmují to, spáchá dopravní nehodu a mluvčí Řepka čeká a nebude se vyjadřovat, aby nepředjímal. A nadřízený pověřený předseda Krajského soudu honem smete stopy a vypíše mu dovolenou.Takže soudce se může ožrat, odmítnou dechovou zkoušku, dát krev , a může být i předsedou |Krajského soudu.Občane, zkuste si to někdo a uvidíte co udělají s vámi policajti.Takový bordel vládne na Ministerstvu spravedlnosti.A tenhle je důsledný, ať nese ta doktorka,, co poskytla tu nepravdivou informaci důsledky.Konec toho, že kryje, doktor doktora!

 5. Dušan napsal:

  „Vždy jsem se uměl postarat o rodinu, o přátele, o zaměstnance a taky o sebe. A myslím, že bych se o naši rodinnou firmu, Českou republiku s deseti miliony členů, taky byl schopen postarat.“ Andrej Babiš

 6. Petr Kaminsky napsal:

  Prijde mi trochu nefer seznam tech lidi. Hazet do jednoho pytle treba Slonkovou s Valkovou … K tem slusnejsim v seznamu – posmival byste se penzistovi, ktery naletel podvodnikovi a koupil si hrnce za 50000,- Kc?

 7. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Tentokrát jste to,pane Malecký, s tím Babišem a jeho výslechem ministra zdravotnictví, moc netrefil. Jinak si většinou Vaše články, většinou jízlivé vůči současné vládnoucí garnituře pochvaluji, ale jak se říkávalo : od samcaď až po camsaď.

  • anobudelíp napsal:

   Samozřejmě že jde prkotinu. Ale ta prkotina ukazuje jak funguje Babišova vláda.
   A to sice že Babiš 0S0BNĚ řidi každý prd.
   Nejčasstjši fráze „sebevědomé“ Schillerové na MF je:
   „Pan premier to tak chce A TAK T0 TAKY BUDE“.

Přidávání komentářů není povoleno