Psí týden: Vietnamci nepřijeli. Bakala rozprodává. Kdo je Sobotkův Dalík?

Napsal/a Barbora Maxová 8. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Měl to být tvrdý boji proti distribuci drog a ministr vnitra Milan Chovanec se ho rozhodl vyhrát. Vietnamští policisté a právníci měli proniknout mezi drogové gangy, které svým zbožím zásobují česko-německé pohraničí. A jak to dopadlo?

Z Vietnamu nikdo nepřijel. Proč? Více se dočtete zde.

  • O čem dalším jsme tentokrát psali v právě končícím týdnu? Přinášíme vám tradiční přehled psí týden.
  • Když Andrej Babiš vstupoval v roce 2011 do lesnictví, označil svoji investici jako rizikovou. Společnosti Wotan Forest i Uniles, které kupoval, byly v několikamilionové ztrátě. S příchodem nového vlastníka se situace změnila. Hlídacípes.org nadále mapuje Babišův byznys se státem a tentokrát se zaměřil na lesnické společnosti ministr financí. Více se dočtete zde.
  • Každý český premiér má svého Dalíka. A Bohuslav Sobotka není výjimkou. Kdo to je? Je česká justice líhní korupce? Přečtěte si rozhovor s členem správní rady Nadačního fondu proti korupci a bývalým ředitelem civilní rozvědky Karlem Randákem.
  • Jak je na tom česká ekonomika? Čísla jsou možná smutnější než čekáte. Světově uznáváný profesor ekonomie Milan Zelený analyzuje pro HlídacíPes.org slabiny české ekonomiky. Článek si přečtete zde.
  • Jeden z nejbohatších Čechů Zdeněk Bakala prodal podíl ve společnosti RPG byty. Tím naštval nejen jejich obyvatele – bývalé horníky na severu Moravy, ale i politiky. Co Bakala už všechno prodal? A co mu ještě zbývá? HlídacíPes.org zmapoval podnikatelské i občanské aktivity Zdeňka Bakaly. Více unformací najdete zde.
  • Svět se nepotýká s uprchlickou krizí poprvé. Jak se během let měnil počet běženců? A odkud převážně byli? Podívejte se na mapu, která přehledně shrnuje data OSN o hlavních uprchlických vlnách v letech 1975 – 2012.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)