Psí týden: Vietnamci nepřijeli. Bakala rozprodává. Kdo je Sobotkův Dalík?

Napsal/a Barbora Maxová 8. srpna 2015

Měl to být tvrdý boji proti distribuci drog a ministr vnitra Milan Chovanec se ho rozhodl vyhrát. Vietnamští policisté a právníci měli proniknout mezi drogové gangy, které svým zbožím zásobují česko-německé pohraničí. A jak to dopadlo?

Z Vietnamu nikdo nepřijel. Proč? Více se dočtete zde.

  • O čem dalším jsme tentokrát psali v právě končícím týdnu? Přinášíme vám tradiční přehled psí týden.
  • Když Andrej Babiš vstupoval v roce 2011 do lesnictví, označil svoji investici jako rizikovou. Společnosti Wotan Forest i Uniles, které kupoval, byly v několikamilionové ztrátě. S příchodem nového vlastníka se situace změnila. Hlídacípes.org nadále mapuje Babišův byznys se státem a tentokrát se zaměřil na lesnické společnosti ministr financí. Více se dočtete zde.
  • Každý český premiér má svého Dalíka. A Bohuslav Sobotka není výjimkou. Kdo to je? Je česká justice líhní korupce? Přečtěte si rozhovor s členem správní rady Nadačního fondu proti korupci a bývalým ředitelem civilní rozvědky Karlem Randákem.
  • Jak je na tom česká ekonomika? Čísla jsou možná smutnější než čekáte. Světově uznáváný profesor ekonomie Milan Zelený analyzuje pro HlídacíPes.org slabiny české ekonomiky. Článek si přečtete zde.
  • Jeden z nejbohatších Čechů Zdeněk Bakala prodal podíl ve společnosti RPG byty. Tím naštval nejen jejich obyvatele – bývalé horníky na severu Moravy, ale i politiky. Co Bakala už všechno prodal? A co mu ještě zbývá? HlídacíPes.org zmapoval podnikatelské i občanské aktivity Zdeňka Bakaly. Více unformací najdete zde.
  • Svět se nepotýká s uprchlickou krizí poprvé. Jak se během let měnil počet běženců? A odkud převážně byli? Podívejte se na mapu, která přehledně shrnuje data OSN o hlavních uprchlických vlnách v letech 1975 – 2012.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies