United Nations Photo / Foter / CC BY-NC-ND,

Mapa světových i československých uprchlíků: od roku 1975 do současnosti

Napsal/a -pes- 5. srpna 2015

Na mapě shrnující přehledně data o nejrůznějších uprchlických vlnách nechybějí ani lidé opouštějící ve velkém komunistické Československo.

Historické informace vycházejí především z údajů Vysokého komisariátu OSN pro uprchlíky a dat OSN o světové populaci mezi lety 1975 – 2012. Ke konci roku 2013 registrovalo OSN více než 15 miliónů uprchlíků.

Mapa ovšem nezahrnuje dnes tolik skloňované ekonomické uprchlíky, její součástí není ani nezanedbatelný počet lidí, kteří se uprchlické statistice vyhýbají – například Mexičané v USA.

Mimo tuto statistiku zůstávají i vnitřní uprchlíci zůstávající ve svých domovských zemích zmítaných konflikty či zničené přírodními katastrofami.

Mapa odráží především důsledky politických a sociálních krizí a jejich dopad na uprchlické vlny v průběhu let.

Pokud jde o Československo – statistika neobsahuje velkou vlnu imigrantů bezprostředně po událostech roku 1968. I tak ale na základěš dostupných statistik OSN zobrazuje stovky lidí, kteří totalitní Československo rok za rokem opouštěli.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies