Psí týden: Úloha pohlaví v politice, kronika komunismu v Čechách a pravda o těch, co si volíme

Napsal/a -pes- 21. března 2015

Testosteronoví lídři politických stran versus ženy v politice. Proč by si měl Miloš Zeman připomenout ženy znásilněné ruskými vojáky. A můžeme vědět, zda jsou politici ve střetu zájmů? Připomeňme si témata, kterým se HlídacíPes věnoval v uplynulém týdnu.

  • V souvislosti s prezidentovou plánovanou návštěvou moskevských oslav konce druhé světové války není od věci připomenout si též stovky československých žen znásilněných ruskými vojáky, desítky tisíc tun „válečné kořisti“ a tisíce odvlečených československých občanů unesených NKVD do Sovětského svazu. O stále bující zhoubné rakovině komunismu píše Jan Urban zde.

 

  • ČSSD změnou stanov přijala kvóty určující zastoupení žen na jejích volebních kandidátkách. Která strana ale láká české ženy nejvíce? Nejvíce feminizovanou stranou jsou lidovci. Ženský živel je tam dokonce v mírné většině – 52,3 : 47,7%. Následují komunisté (muži vedou 55,3 ku 44,7%), oranžoví „kvótaři“ pak mají v partaji 35,4% členek. Na opačném pólu lze nalézt nejmladší strany vedené „testosteronovými“ lídry – Kalouskovu TOP 09 (23,8% žen) a Babišovo ANO (22,6% žen). Více si přečtete zde.

 

  • Občanští aktivisté se několik let marně snažili získat od ostravského magistrátu informaci, jak dopadlo jeho vyšetřování, zda exministr Drobil není ve střetu zájmů. Jde přitom o veřejnou informaci, ale nakonec musel zasáhnout až Nejvyšší správní soud. O anabázi s magistrátními úředníky píše právnička Petra Bielinová zde.

 

  • „Slyšel jsem tolik nelogických, nekonzistentních a řekl bych i tak komicky chybných argumentů, že se nemůžu přinutit k tomu, začít je brát vážně,“ komentoval v rozhovoru pro Hlídacího psa viceguvernér ČNB Mojmír Hampl kritiku, kterou zejména v poslední době adresuje centrální bance prezident Zeman. V druhé části rozhovoru pak říká, že ČNB je připravena i nadále oslabovat korunu. Čtěte zde a zde.

 

  • Novinář a bývalý zaměstnanec Českého rozhlasu Ondřej Černý má za to, že naše veřejnoprávní média ztrácejí kredit. Ve své analýze se snaží pojmenovat důvody.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies