Psí týden: Český zákon ohrožuje americké zájmy. ÚOHS a Babišova média. Putin jako Stalin

Napsal/a -pes- 8. května 2015

Hokejový šampionát a kulaté výročí konce druhé světové války na evropském kontinentu v těchto dnech opanují většinu tuzemských médií. Nežijeme ale jen sportem a vzpomínkami, a tak si neškodí připomenout i další témata, kterým se Hlídací Pes věnoval v právě uplynulém týdnu.

  • Jeden z nejbližších spolupracovníků Miloše Zemana, ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček našemu serveru svěřil, že zdejší zákon o státní službě ohrožuje nejen české, ale i americké zahraničně-politické zájmy. Rozhovor s Kmoníčkem najdete zde.
  • Brusel  chce změnit postup pro povolování geneticky modifikovaných organismů (GMO). Členské státy by mohly více promlouvat do jejich využívání v krmivech a potravinách na svém území. Mělo by tak být i snazší tyto produkty omezit či rovnou zcela zakázat. Více si přečtete zde.
  • Nakolik se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže může zabývat mediálním vlivem Andreje Babiše, vysvětluje jeho předseda Petr Rafaj. Rozhovor s ním najdete zde.
  • Evropská unie představí nový model trhu s emisními povolenkami. Ve hře jsou miliardy eur i  pro Českou republiku. Podívejte se, co Brusel chystá. Více zde.
  • HlídacíPes zmapoval dosavadní podnikatelské i občanské aktivity pražské primátorky Adriany Krnáčové. V přehledném pavoukovi se překvapivě často objevují jména Ing. Miloslava Nováka a MUDr. Evy Novákové. První jmenovaný je podle serveru euro.e15.cz spolupracovníkem „politického podnikatele“ Ivo Rittiga vyšetřovaného v souvislosti s machinacemi kolem veřejných zakázek za stovky miliónů. Podívejte se, kde se jejich cesty protínají.
  • Vladimír Vladimírovič Putin většině Čechů zjevně k srdci nepřirostl. Ze světových státníků současnosti i nedávné minulosti hodnotí hůře již jen někdejšího sovětského diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina. Vnímáme současné Rusko jako hrozbu? Jak je to s naším postojem k NATO?  Podívejte se, co ukázal nedávný průzkum.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies