Psí týden: Český zákon ohrožuje americké zájmy. ÚOHS a Babišova média. Putin jako Stalin

Napsal/a -pes- 8. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Hokejový šampionát a kulaté výročí konce druhé světové války na evropském kontinentu v těchto dnech opanují většinu tuzemských médií. Nežijeme ale jen sportem a vzpomínkami, a tak si neškodí připomenout i další témata, kterým se Hlídací Pes věnoval v právě uplynulém týdnu.

  • Jeden z nejbližších spolupracovníků Miloše Zemana, ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček našemu serveru svěřil, že zdejší zákon o státní službě ohrožuje nejen české, ale i americké zahraničně-politické zájmy. Rozhovor s Kmoníčkem najdete zde.
  • Brusel  chce změnit postup pro povolování geneticky modifikovaných organismů (GMO). Členské státy by mohly více promlouvat do jejich využívání v krmivech a potravinách na svém území. Mělo by tak být i snazší tyto produkty omezit či rovnou zcela zakázat. Více si přečtete zde.
  • Nakolik se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže může zabývat mediálním vlivem Andreje Babiše, vysvětluje jeho předseda Petr Rafaj. Rozhovor s ním najdete zde.
  • Evropská unie představí nový model trhu s emisními povolenkami. Ve hře jsou miliardy eur i  pro Českou republiku. Podívejte se, co Brusel chystá. Více zde.
  • HlídacíPes zmapoval dosavadní podnikatelské i občanské aktivity pražské primátorky Adriany Krnáčové. V přehledném pavoukovi se překvapivě často objevují jména Ing. Miloslava Nováka a MUDr. Evy Novákové. První jmenovaný je podle serveru euro.e15.cz spolupracovníkem „politického podnikatele“ Ivo Rittiga vyšetřovaného v souvislosti s machinacemi kolem veřejných zakázek za stovky miliónů. Podívejte se, kde se jejich cesty protínají.
  • Vladimír Vladimírovič Putin většině Čechů zjevně k srdci nepřirostl. Ze světových státníků současnosti i nedávné minulosti hodnotí hůře již jen někdejšího sovětského diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina. Vnímáme současné Rusko jako hrozbu? Jak je to s naším postojem k NATO?  Podívejte se, co ukázal nedávný průzkum.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)