Psí týden: Babiš a jeho tabu, český sir Humphrey a bič na bohaté

Napsal/a -pes- 14. března 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Podívejte se, čeho si Hlídací pes všímal v uplynulém týdnu.

  • Jaká tabu se dají v České republice ještě prolomit? Hlídací pes v uplynulém týdnu rekapituloval ta, u nichž se to zatím podařilo správci státní pokladny a velkopodnikateli Andreji Babišovi. Představte si, že by se Schwarzenberg zapletl s StB, Sobotkovy firmy dostávaly státní dotace a Kalousek odmítal zdanit banky, u nichž by měl jeho holding miliardové dluhy. Tohle skutečně může projít jen někomu… Více si přečtete zde.
  • Právník Tomáš Sokol pokračuje v podrobném rozboru návrhu zákona o prokazování původu majetku. Bude-li přijat, vytvoří se podle něj nová skupina občanů, kteří budou mít, asi i velmi oprávněně pocit, že jsou pronásledováni jen proto, že jsou bohatí… Více zde.
  • Postava sira Humphreyho z britského seriálu Jistě, pane ministře má u nás celou řadu následovníků. Tentokrát pobavil (a úředníky s členskou legitimací politické strany potěšil) nedávno jmenovaný „superúředník“  Josef Postránecký svojí definicí toho, co už není politická funkce. Čtěte zde.
  • Loňské komunální volby vynesly mnohde na radnice malá hnutí či strany vedená občanskými aktivisty, Jak si vedou Matěj Hollan, Jan Korytář či koalice Vlasta pět měsíců poté? Podívejte se zde
  • A nakonec zase Babiš. Policejní vyšetřování manipulace zakázek státní České pošty finišuje. Kauza Babiše znervózňuje. Trestně stíháni jsou totiž jeho dva zaměstnanci i jedna z firem jeho skupiny Agrofert. Ministr to považuje za útok na svou osobu a snahu poškodit jej. Přečtěte si zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)