Psí týden: Babiš a jeho tabu, český sir Humphrey a bič na bohaté

Napsal/a -pes- 14. března 2015

Podívejte se, čeho si Hlídací pes všímal v uplynulém týdnu.

  • Jaká tabu se dají v České republice ještě prolomit? Hlídací pes v uplynulém týdnu rekapituloval ta, u nichž se to zatím podařilo správci státní pokladny a velkopodnikateli Andreji Babišovi. Představte si, že by se Schwarzenberg zapletl s StB, Sobotkovy firmy dostávaly státní dotace a Kalousek odmítal zdanit banky, u nichž by měl jeho holding miliardové dluhy. Tohle skutečně může projít jen někomu… Více si přečtete zde.
  • Právník Tomáš Sokol pokračuje v podrobném rozboru návrhu zákona o prokazování původu majetku. Bude-li přijat, vytvoří se podle něj nová skupina občanů, kteří budou mít, asi i velmi oprávněně pocit, že jsou pronásledováni jen proto, že jsou bohatí… Více zde.
  • Postava sira Humphreyho z britského seriálu Jistě, pane ministře má u nás celou řadu následovníků. Tentokrát pobavil (a úředníky s členskou legitimací politické strany potěšil) nedávno jmenovaný „superúředník“  Josef Postránecký svojí definicí toho, co už není politická funkce. Čtěte zde.
  • Loňské komunální volby vynesly mnohde na radnice malá hnutí či strany vedená občanskými aktivisty, Jak si vedou Matěj Hollan, Jan Korytář či koalice Vlasta pět měsíců poté? Podívejte se zde
  • A nakonec zase Babiš. Policejní vyšetřování manipulace zakázek státní České pošty finišuje. Kauza Babiše znervózňuje. Trestně stíháni jsou totiž jeho dva zaměstnanci i jedna z firem jeho skupiny Agrofert. Ministr to považuje za útok na svou osobu a snahu poškodit jej. Přečtěte si zde.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies