Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
twitter Andrej Babiš,

Projev předsedy vlády v deseti bodech: Televizní čaulidi aneb záchranná brzda premiéra Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš pronesl očekávaný projev k národu. Byl to dobrý politický projev. Tak dobrý, že dal vyniknout propasti mezi obvyklou Babišovou kondicí generátoru náhodných slov a Babišem – čtenářem předloženého textu. HlídacíPes.org přináší tradiční shrnutí pro ty, kdo na sledování televizního vystoupení nemají čas, případně nervy.

Několik technických dat na úvod:

Babišův projev byl předtočený, obsahoval 1053 slov a 6581 znaků včetně mezer. Co do délky tedy asi pětinu jeho pravidelného hlášení, tzv. čaulidí. Prospělo mu to.

Své publikum oslovil „vážení spoluobčané“, čaulidi tentokrát zůstali stranou. Situace je tedy nejspíš vážná.

Nejprve k tomu, co projev předsedy vlády neobsahoval:

Neobsahoval ani v náznaku pojmenování příčin zářijového raketového nárůstu počtu případů. Neobsahoval konstatování, že všechna opatření, která jsme v minulých dnech učinili a ještě učiníme, budou účinná teprve za několik týdnů; do té doby můžeme jen sledovat následky vládního selhání. Neobsahoval vyvození odpovědnosti za zrušení přísnějších opatření na konci srpna, za které Babiš slíbil odpovědnost převzít. A tedy nejspíš tušíte, že tedy projev neobsahoval ani ohlášení demise celého Babišova kabinetu.

Ruce, roušky, rozestupy

Nyní v deseti bodech, co měl předseda vlády tak důležitého na srdci – samozřejmě kromě snahy zachránit předvolební kampaň, kterou nevede. Z velké části šlo o zopakování základních frází, které jsou v Babišově výbavě už několik posledních dní. Speciální pozornost pak vyžaduje devátý bod – co nás teď čeká. Jde o praktické shrnutí toho, co měla vláda zařídit za posledních šest měsíců, ale nezařídila:

 • Epidemie je zpět. Bohužel.
 • Čísla nákazy závratně rostou.
 • Od 1. července jsme zrušili povinnost nosit roušky všude. Tehdy jsme těch opatření měli všichni až po krk, všichni jsme se chtěli volně nadechnout a užít si léto, jak jsme zvyklí.
 • I já jsem se nechal unést nastupujícím létem a atmosférou ve společnosti. To byla chyba, kterou nechci zopakovat.
 • Roušky nenosíte kvůli Babišovi, Vojtěchovi, Prymulovi, ale kvůli vašim rodičům a prarodičům, kvůli vašim blízkým, kvůli vašim kamarádům a známým.
 • Základní pravidlo boje proti viru – tři R: Ruce, roušky, rozestupy.
 • Je mi líto neustálých sporů, útoků a obviňování. Pojďme toho teď na chvíli nechat, čas na skládání účtů zase přijde.
 • Chci poděkovat ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. (…) Přinesl do politiky slušnost a úctu a jsem přesvědčen, že se na něj jednou bude vzpomínat jako na nejlepšího ministra zdravotnictví.
 • Co nás teď čeká? Urychleně dobudovat integrovaný systém s velkokapacitními call centry. Zajistit dostatečný počet odběrných míst a kapacity laboratoří, které budou hlásit lidem výsledek odběrů do čtyřiceti osmi hodin. Spustit systém sebereportování, který zrychlí celý proces a ušetří čas hygienikům i občanům. A dostatečnou kapacitu lůžek pro pacienty s covidem ve středním a těžkém stavu. Je důležité, aby byla udávaná kapacita krajských a fakultních nemocnic okamžitě k dispozici a hlavně odpovídala realitě. A ještě důležitější je ochránit zdravotnický personál za každou cenu.
 • Pojďme se znovu semknout. Koronavirus jsme porazili jednou, porazíme ho i podruhé. Věřím, že to zvládneme znovu.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

26 komentářů

 1. Vilém napsal:

  Chyby dělá každý. Slabší jedinci udělají stejnou chybu 2x za sebou (i v řádu měsíců). Blbec je nepoučitelný. Nemám Béčko rád. Ale doufám, že nedělá stejné chyby vícekrát, než 2x. Osobně nechápu, jak mohl/může řídit Agrofert.

  • Charlijen napsal:

   On ho neřídí, na to má tlupu eStBáků. Čerpá pouze dotace do vlastní kapsy a vysmívá se všem lidem dobré vůle

   • Stanisav Míka napsal:

    Až bude někdo jiný u vlády.tak potom uvidíte růst platů,nolové důchody,zdavotnictví v  krizi,ale vzestup nových milionářů,ale ani já,ani Vy tam nebudeme.Tak nazdar.Babiš Ag.neprodá, nikdo nemá tolik penízků,zamětnává cca35000občanů, platí daně a nemá nic v daňoových rájích, svůj plat a není malý dává na dobročinnost + další fondy se stejným zaměřením. A co děláte Vy, milý přítelii? Asi chodíte na mil.chvilek,kde se to stb jen hemží. Tak nashle u voleb.

    • petr rossler napsal:

     Jak víte, že na setkáních Milionu chvilek jsou i StB ,,,,,To jsou Vaši kolegové, že to tak znáte ? Když čtu Váš příspěvek, tak by asi Babiš měl být přejmenován na Františka Dobrotu. Když milardář rozdávaá , je to opravdu dojemné a hlavně v době celosvětové konjunktury. Ta jeho dobročinnost byla zřejmá u jeho syna, kterého nemocného odvezl pochybný řidič na anektovaný Krym. To je gesto 🙂 otce miliardáře. Jenom trouba nepochopil, proč vysvětlování , kdo je majitel Čapího hnízda, trvalo v PS více jak půl roku.

 2. kein napsal:

  ….Nosíte masky a tím ukazujete že patříte a že jste podřízeni jejich ideologii a novému systému….Pandemie tuposti a podřízenosti…

 3. Radek napsal:

  Je az srdcervouci slyset toho hodneho pana, jak to s nama mysli dobre. Vsechno mu verim, vidim mu to na ocich, ma muj hlas uz ted..nejdriv zvolnil co bylo dobre nastaveny a ted to chce dohanet. Skoda tech zbytecnych smrti, ekonomika by jeste par tydnu vydrzela. Lidi, budte zodpovedni!

 4. Tondach napsal:

  To bylo zase ukrutnýho lhaní! Takhle už to přece dál nejde! Tohle přece nemůže dělat premiéra!

 5. Cruelman napsal:

  Projev napsaný marketingovými specialisty, špatně přečtený trestně stíhanou osobou a lhářem.

  • Petr napsal:

   100% pravda

  • Ondrej napsal:

   jj, byl to pokus o zachranu padu preferenci pred volbami, a navic jeste spatny..o nicem jinem to nebylo. Bures, resp jeho poradci vi, ze to totalne podelal, dal prednost osobnimu prospechu pred zdravim obcanu, ale to psychousi jeho typu holt delaji..tento prolhany darebak a podvodnik se nikdy nemel stat ani ministrem, natoz premierem..snad si to vetsina naroda uz uvedomuje a posleme ho co nevidet na smetiste dejin a hlavne pred radny soud

  • Jan napsal:

   A to si ještě tým doplnil novým ministrem zdravotnictví podobného formátu, jsou to správná dvojka.

 6. petrph napsal:

  A přitom stačilo, aby Babiš pronesl to památné „právě jsem se vrátil z Hradu , a pan prezident všechny mé návrhy přijal..“, a pak by národu oznámil že vyměnil Vojtěcha za Prymulu :))))
  Ale to už novináři rozkecali během dne.

 7. Miroslav napsal:

  Babiš je jeden z mála politiků který brání další rozkradení naší republiky a zrušení Benešových dekretů.

  • Pat Cash napsal:

   Benešovy „dekrety“ jsou právně vyhaslé. Věc je dávno mrtvá – od roku 1996. Jen populisti a cynikové tohle téma občas vypustí a jen idioti na něj slyší.

   • petrph napsal:

    Ono je těžké si určit tu definici „právně vyhaslé“, Přesnější termín by bylo „pro další nové právní případy již nepoužitelné!.. (pokud je na tom nějaký odborný právní termín) .Jinak řečeno, byla to tehdy jednorázová opatření, která se provedla a tím jejich použitelnost skončila.. Toť vše, dnes samozřejmě není možné aby jakýkoliv práva dbalý subjekt nebo dokonce soud, s odkazem na Benešovy dekrety někoho odsunoval nebo konfiskoval další majetky.

    Ovšem na druhé straně, úsilí o zvrácení /zrušení/ těch dekretů a navrácení těch majetků (plus třeba i bohaté odškodné/ jsou tu viditelné pořád. A nikdo, ani žádný politik-lidumil (ani u nás, ani v Německu) nemůže zaručit, že pokud by k tomu zrušení došlo, by k těm právnickým požadavkům nedocházelo,,,Ostatně viděli jsme to nedávno v případě církevních restitucí. Dpstaly po dohodě ca 120 miliard a stejně se soudí o další…

  • Tomáš Svoboda napsal:

   Opravdu? Vy tomu věříte? Je mi vás líto.

  • Lwo napsal:

   🙂

  • Tondach napsal:

   Chachacha! Tolik naivity…..

  • Leo napsal:

   Vtipálku, Babiš se na tom rozkrádání státu (tedy nás všech) intenzivně podílí, a to ve srovnání se zkorumpovanými politiky dřívějších vlád v naprosto nevídané a do očí bijící míře a vždy se podílel, i když nebyl u moci, to jen vy a zbytek tupců, kteří ho volí to stále nechtějí vidět. Otevřete už konečně oči, pokud stále nějaké máte a hlavně zapojte mozek a myslete samostatně a ne to jak vám někdo řekne (pokud vám nějaký zbyl)…

 8. Stanislav napsal:

  Jakou důvěru si zaslouží osoba, která nám v posledních týdnech systematicky lhala a ignorovala realitu ?

  Vždyť během posledních 30 dní se zvýšil celkový počet infikovaných z 20.000 na 50.000. Za jediný měsíc máme více positivních než za předchozích x měsíců.

  A nezapomeňte, že každý třicátý infikovaný na této planetě umírá. Že to u nás přes léto bylo lepší vůbec neznamená, že v zimě to nebude opět stejně špatné jako na jaře !!! A do té doby potřebujeme silně omezit výskyt koronaviru ze situace, kdy nám počty infikovaných přibývají o 60% týdně…

 9. Petr Kaminsky napsal:

  1) Jedina pozitivni vec – Babis umi cist. Doufam, ze se to tentokrat obeslo bez vsuvek „husakovstiny“. 2) Tomu projevu chybi pokora, neni to vubec uprimne. Ale co cekat od lhare/zlodeje/podvodnika? 3) Takze stat pro nas zase neudela nic – dodrzovat 3R a sebetrasovani. Dekujeme! Tohle je to, co nas stoji tech 500 mld. Kc vyhozenych oknem? 4) Co e-Rouska? Proc neprislo nejake vyhodnoceni, jak si stojime v porovnani se srovnatelnymi zememi? Porad jsme „prvni na svete“? 5) Vojtech nejlepsi ministr zdravotnictvi? Vetsi blbost uz snad je jen – Babis nejlepsi premier. 6) Semknout se kolem Babise? A zase slize smetanu on a ostatni budou za blbce? Doufam, ze to demo-opozice NIKDY neudela. 7) Takze ted uz penzisti s rouskama a respiratorem maji dostatek informaci k tomu, aby to Babisovi zase hodili. 8) Mimochodem, jak jsme vlastne pripraveni na dalsi nouzovy stav? Mame dost rousek/respiratoru pro zdravotniky? Nebo je v planu Letecky most c. 2, klaneni se letadlu s draze zakoupenym suntem? Sklady SSHR zeji pradnotou a Havlicek dela (uz nekolik mesicu) otevrene vyberove rizeni na dodavky zdr. materialu ceskymi vyrobci. Rozumej – nedela nic, ale porad o tom mluvi. 9) V projevu mi chybel bod c. 11 – podani demise a slib, ze uz se Babis nikdy ani nepriblizi k necemu, co zavani politikou. Nebo ritualni sebevrazda – to by me potesilo asi vic.

 10. teufel3424 napsal:

  Hlavně zasil semínko nenávist mezi generacemi. Noste roušky, vy mládežníci nezvedení. Jestli nebudete chránit ubohé stařečky, tak vám ukážu, chásko nezvedená.
  A naše Alča si mezi tím podává ruce a fotí se rameno na rameno se zaměstnanci rehabilitačního ústavu. SAmozřejmě bez rukavic a občas i bez roušky.

 11. Moutain napsal:

  Pravdu má Miroslav. Babiš stačí na rozkradení republiky sám.

 12. kuron napsal:

  Vůbec jste si nevšimli, jak celý projev křečovitě svírá jednu ruku druhou.
  Neverbální projev, svědčí o veliké tenzi, napětí.
  Anebo mu to poradil někdo z týmu análních alpinistů?

Přidávání komentářů není povoleno