Proč komunisti drátovali hranice, nová doktrína Andreje Babiše a jak si půjčit i přes exekuce

Napsal/a Robert Malecký 10. listopadu 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Získali jsme tajný scénář oslav 17. listopadu na TV Nova. V televizoru vystoupí herec Petr Rychlý a řekne: Milí diváci. To všechno, Klaus, Zeman, Mynář, Babiš, Hašek, Okamura, Nečasovi, Soukup, Bílek, Hadamczik, Ben Chaim a Zahustel – to byla skrytá kamera, hahaha. Jste skvělý národ, který snese všechno. Skoro jako Rusové. Pojďme k detailům.

  • V sobotu jsme oslavili 30 let od pádu Železné opony. Tedy někteří z nás. Jiní naopak tak úplně neslaví, neboť se stále ještě nesmířili s porážkou komunismu i s některými nevyvratitelnými fakty s totalitní érou spojenými. Jako třeba europoslankyně Kateřina Konečná.

Tu hloupost se svobodou jako zbožím necháme bez komentáře. Pravda je prostá: Socialistické režimy byly tak skvělé místo k životu, že kolem nich museli komunističtí vrazi stavět drátěné ploty, aby jim lidé neutíkali. A ty, kdo to odmítali pochopit, nechávali rozsápat psy nebo je rovnou zastřelili. Tečka.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • České úřady nebudou nadále zkoumat, jestli je předseda vlády Andrej Babiš ve střetu zájmů. Středočeský krajský úřad (ANO 2011) dvakrát zamítl pokutu od úřadu Černošicích (ne-ANO 2011), přezkum teď odmítlo vykonat ministerstvo spravedlnosti (překvapivě ANO 2011).

„Pro zahájení přezkumného řízení jsme neshledali důvody.“
(mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka, Seznam Zprávy, 7. listopadu)

No bodejť. Kdysi před lety zahájil policejní plukovník Jan Kubice svůj slavný projev ve sněmovně těmito slovy: „Organizovaný zločin již do státní správy ČR prorostl.“ Jsme rádi, že můžeme s ulehčením konstatovat, že po třinácti letech jsme na tom o mnoho lépe.

  • Oslavy 30 let svobody chystají také v Přerově. A ostatním městům dali pěkný návod, jak se vypořádat se ztroskotanci, kterým by se třeba nelíbilo, v jaké kondici se mladá dáma jménem česká demokracie nachází. Na oslavy pořádané městem byli připuštěni pouze dva řečníci – první polistopadový starosta Petr Dutko a současný primátor Petr Měřínský (stranu můžete hádat, nápověda – začíná na A a nemá nic společného s firmou Agrofert).

„Chceme, aby to byla připomínka třicátého výročí boje za svobodu a demokracii, a nikoliv kritika současné vlády. Kdo chce kritizovat vládu, může jet o den dříve do Prahy a ukojit své ambice.“
(primátor Petr Měřínský, Přerovský deník, 17. října)

Postup je zcela v souladu s nejnovější doktrínou vyhlášenou předsedou Agrohnutí, který odmítá odpovídat na jakékoli dotazy, které se netýkají prosperity Agrostátu a neumožňují mu se buď pochválit, nebo aspoň vyfotit.

„Zkusme se bavit o tom, jak už je líp. Česká republika je na tom velice dobře, jen čtete špatné žebříčky.“
(Andrej Babiš na dotaz, zda chce být prezidentem, Novinky.cz, 4. listopadu)

Tím bychom považovali debatu o roli nezávislých kritických médií v České republice na několik let za uzavřenou.

  • A nebo možná ne. Posuneme se jen o pár desítek kilometrů jihozápadně, do jihomoravské metropole. Brno žije kauzou rušení cyklopruhů v cykloobousměrkách (blíže kauzu popisovat nebudeme, jde zjevně o jednu z mnoha brněnských specialit, zvenčí stejně neuchopitelných).

Zdroj: facebookový profil deníku Rovnost, 8. listopadu

Pěkné je ovšem uchopení kauzy novináři, kteří se nezávisle a kriticky zamysleli a nebáli se najít viníka. Tak se má dělat regionální žurnalistika!

  • Co by byla naše rubrika bez hlasu lidu a trochy toho sepětí se skutečným životem. O tom, že má Andrej Babiš pravdu a v Česku je už opravdu líp, svědčí následující příklad z jedné z facebookových skupin ze severu Čech. Lidé byli vytrženi ze svých dluhových pastí, platy rostou, proč trochu neprovětrat ekonomiku.

Tak klidnou mysl, ono to zase všechno nějak dopadne. Snad.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)