Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Emory Allen, zdroj

Přehledně: Jaké nové pravomoci chce dát vláda tajným službám

Vláda v pondělí kývla na významné zvýšení pravomocí tajných služeb. Co přesně se má změnit a proč? Přečtěte si důvodovou zprávu k návrhu zákona o zpravodajských službách.

Nejdříve krátký výčet:

Údaje ze správy daní

Zpravodajská služba bude moci žádat o informace ze správy daní od Generálního finančního ředitelství. Opačný tok informací (od BIS k „daňařům“) je možný už nyní a zůstane zachován.

Údaje chráněné bankovním tajemstvím

Zruší se zákonné omezení, které umožňuje zpravodajským službám získávat údaje chráněné bankovním tajemstvím výhradně v případech, které se týkají financování terorismu. Nově budou moci služby žádat ve všech sledovaných kauzách. Poskytování údajů bude povolovat soud.

Získávání údajů z databází provozovatelů telefonních služeb

Zpravodajská služba bude moci žádat od telekomunikačních operátorů údaje o klientech. Dnes znala pouze číslo telefonu a obsah odposlechnutého hovoru.

Podrobnosti najdete zde: kompletní důvodová-zpráva-BIS ke stažení.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře