Stříkáním vody proti smogu, vrány v Záhřebu a Hra o trůny po arabsku

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 13. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Vyléčená cukrovka i další unikáty – třeba van Goghova kobylka a Česko jako země pro uprchlé losy i Katalánce. Politicky nekorektní shrnutí uplynulého týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz.

Pondělí: Vědci objevili nový druh orangutana, kterému ale už teď hrozí vyhynutí. Inu, lehce nabyl, lehce asi i pozbude. – Zeman si sám vyléčil neléčitelnou cukrovku sladkými jídly. Je to pašák a páni doktoři se můžou jít zahrabat. – V Saúdské Arábii se rozjely politické čistky. Korunní princ nechal pozavírat jedenáct dalších princů a desítky dalších politiků pro podezření z korupce. Hra o trůny po arabsku. – U muslimů zůstaneme. Na jednom německém sídlišti vyrostlo hřiště v podobě mešity a arabského bazaru. A nacionalisté se můžou zbláznit. (JL)

Úterý: V okolí Opavy se objevil další zatoulaný los, podle všeho míří na jih. Divný to uprchlík, většina z nich hledá cestu na sever. – Je tomu už století od VŘSR. V Rusku na ni ve velkém vzpomínají jen komunisté. Ten zbytek má Putina nebo pokročilý alkoholismus, což stačí. – Sýrie přijala Pařížskou klimatickou dohodu. Zbývá tedy jen USA. Trump už nemusí uvažovat jen o zdi, tohle je rovnou na skleník. – Ve Francii míří tři nezletilí mladíci do vězení, podle verdiktu plánovali teroristický útok. Pro ostatní je to jasné varování: Bacha, co říkáte na TeamSpeaku během seance Counter Strike. (MK)

Středa: Okamura prohlásil, že chce nabídnout azyl Kataláncům. Buď Tomiovi fandové neví, že v Katalánsku žije přes půl milionu muslimů, nebo jen dostali ban za nesouhlas na jeho facebookové stránce. – Twitter prodloužil zprávy z původních 140 znaků na 280. Snad už se Ovčáčkovi vleze všechen hejt do jednoho statusku. – Je to přesně rok od zvolení Trumpa prezidentem. Američtí experti se shodují, že jeho největším úspěchem je společná fotka se Zemanem. (AH)

Čtvrtek: Na občany v chorvatské metropoli Záhřebu útočí agresivní vrány. Město zvažuje, že proti okřídleným škůdcům nasadí dravé ptáky. Alfred Hitchcock se tímto řadí k jasnovideckým jménům Karla Čapka nebo Julese Verna. – Zaměstnanci muzea v Kansas City, kteří pod mikroskopem zkoumali jeden z van Goghových obrazů s olivovníky, našli na plátně mrtvou kobylku. Vítr ji na plátno přivál před sto dvaceti osmi lety. (DL)

Pátek: Poslanec SPD Staník měl údajně rasistický výstup ve Sněmovně. A on se tomu ještě někdo diví? – Ve francouzském Toulouse najel muž do lidí, několik z nich bylo zraněno. Hepnarová aka trendsetter posledních let. – Muž vylezl na petřínskou rozhlednu po kovové konstrukci, nikdo si ho ale nevšiml. Na policii byl nahlášen pouze dron, který pravděpodobně úspěšného lezce natáčel. – Dětem na Kladensku někdo nabízel léky. Kluci si mohli užít trochu srandy a místo toho budou dál sedět u počítače a nudit se. (VŽ)

Víkend: V Dillí plánují boj se smogem pomocí rozstřikování vody do ovzduší. Jasně, protože v Indii je tolik vody, že neví, co s ní. – Polský svátek nezávislosti v překladu znamená „Braň svou bílou Evropu a choď v neděli do kostela.“ Jestlipak si někdy ti lidé uvědomí, v jaké části světa se většina těch biblických příběhů odehrála. Polsko to nebylo. – CIA si stojí za tvrzením, že se Rusko snažilo ovlivnit americké prezidentské volby. Trump věří Putinovi. Jestli se tomu někdo diví, je padlý na hlavu. (BAG)

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)