Foter.com / CC BY-NC, zdroj

Stříkáním vody proti smogu, vrány v Záhřebu a Hra o trůny po arabsku

Vyléčená cukrovka i další unikáty – třeba van Goghova kobylka a Česko jako země pro uprchlé losy i Katalánce. Politicky nekorektní shrnutí uplynulého týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz.

Pondělí: Vědci objevili nový druh orangutana, kterému ale už teď hrozí vyhynutí. Inu, lehce nabyl, lehce asi i pozbude. – Zeman si sám vyléčil neléčitelnou cukrovku sladkými jídly. Je to pašák a páni doktoři se můžou jít zahrabat. – V Saúdské Arábii se rozjely politické čistky. Korunní princ nechal pozavírat jedenáct dalších princů a desítky dalších politiků pro podezření z korupce. Hra o trůny po arabsku. – U muslimů zůstaneme. Na jednom německém sídlišti vyrostlo hřiště v podobě mešity a arabského bazaru. A nacionalisté se můžou zbláznit. (JL)

Úterý: V okolí Opavy se objevil další zatoulaný los, podle všeho míří na jih. Divný to uprchlík, většina z nich hledá cestu na sever. – Je tomu už století od VŘSR. V Rusku na ni ve velkém vzpomínají jen komunisté. Ten zbytek má Putina nebo pokročilý alkoholismus, což stačí. – Sýrie přijala Pařížskou klimatickou dohodu. Zbývá tedy jen USA. Trump už nemusí uvažovat jen o zdi, tohle je rovnou na skleník. – Ve Francii míří tři nezletilí mladíci do vězení, podle verdiktu plánovali teroristický útok. Pro ostatní je to jasné varování: Bacha, co říkáte na TeamSpeaku během seance Counter Strike. (MK)

Středa: Okamura prohlásil, že chce nabídnout azyl Kataláncům. Buď Tomiovi fandové neví, že v Katalánsku žije přes půl milionu muslimů, nebo jen dostali ban za nesouhlas na jeho facebookové stránce. – Twitter prodloužil zprávy z původních 140 znaků na 280. Snad už se Ovčáčkovi vleze všechen hejt do jednoho statusku. – Je to přesně rok od zvolení Trumpa prezidentem. Američtí experti se shodují, že jeho největším úspěchem je společná fotka se Zemanem. (AH)

Čtvrtek: Na občany v chorvatské metropoli Záhřebu útočí agresivní vrány. Město zvažuje, že proti okřídleným škůdcům nasadí dravé ptáky. Alfred Hitchcock se tímto řadí k jasnovideckým jménům Karla Čapka nebo Julese Verna. – Zaměstnanci muzea v Kansas City, kteří pod mikroskopem zkoumali jeden z van Goghových obrazů s olivovníky, našli na plátně mrtvou kobylku. Vítr ji na plátno přivál před sto dvaceti osmi lety. (DL)

Pátek: Poslanec SPD Staník měl údajně rasistický výstup ve Sněmovně. A on se tomu ještě někdo diví? – Ve francouzském Toulouse najel muž do lidí, několik z nich bylo zraněno. Hepnarová aka trendsetter posledních let. – Muž vylezl na petřínskou rozhlednu po kovové konstrukci, nikdo si ho ale nevšiml. Na policii byl nahlášen pouze dron, který pravděpodobně úspěšného lezce natáčel. – Dětem na Kladensku někdo nabízel léky. Kluci si mohli užít trochu srandy a místo toho budou dál sedět u počítače a nudit se. (VŽ)

Víkend: V Dillí plánují boj se smogem pomocí rozstřikování vody do ovzduší. Jasně, protože v Indii je tolik vody, že neví, co s ní. – Polský svátek nezávislosti v překladu znamená „Braň svou bílou Evropu a choď v neděli do kostela.“ Jestlipak si někdy ti lidé uvědomí, v jaké části světa se většina těch biblických příběhů odehrála. Polsko to nebylo. – CIA si stojí za tvrzením, že se Rusko snažilo ovlivnit americké prezidentské volby. Trump věří Putinovi. Jestli se tomu někdo diví, je padlý na hlavu. (BAG)

 

1 komentář

  1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

    A zase máme (tedy Pražáci) světový primát, viz Já, Olga Hepnarová.

Přidávání komentářů není povoleno