Pravda v Košicích, Zaorálkova bonboniéra a zastavený čas v Polsku

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 16. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Proč opravdu nechce Čunek Zemana na Zlínsku? Kozel v Kyjevě a Zlatá slepice z Německa. A Burešův nekonečný Čapák. Politicky nekorektní shrnutí uplynulého týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. 

Pondělí: Začalo trestní stíhání Babiše a Faltýnka ohledně Čapího hnízda. Že by se konečně rozeběhly boží mlýny? – Svojí troškou do mlýna přispěl i twitterový účet Julius Šuman, který zveřejnil inkriminující dokumenty k celé kauze. Babiš samozřejmě okamžitě popřel, že by byly pravdivé, ačkoliv je nikdy neviděl, nic nevlastnil a o ničem neví. – Na Šumavsku se objevil jeden ze šestice vlků, kteří uprchli z národního parku Bavorský les. Hodina vlků se očividně blíží. – Firma Dove se musela omluvit za reklamu, v níž se z černošky stane běloška. „Umeju tě do naší barvy“ už očividně není vhodný slogan pro kosmetickou firmu. – Tanečník Michal Kostovčík byl obviněn z řízení pyramidové hry. Teď může leda doufat, že dokáže tancovat mezi obviněními stejně jako na parketu. – Film Blade Runner 2049 těžce propadl, stejně jako jeho předchůdce z roku 1982. Do třetice všeho dobrého? – Řetězec McDonald’s na krátký moment vrátil do svého prodeje sečuánskou omáčku, která v roce 1998 pomáhala propagovat film Legenda o Mulan a pak zmizela z trhu. Někomu ovšem nedošlo, že po devatenáctiletém čekání třicet balení omáčky vážně stačit nebude. (JL)

Úterý: Miloš Zeman na sebe strhl pozornost výrokem o tom, že Ukrajina by za Krym anektovaný Ruskem mohla dostat finanční nebo jinou kompenzaci. Papír s poznámkami od Putina podle očitých svědků snědl. – ODS varuje před „pádem na politické dno“, což je podle ní potenciální koalice ANO, SPD a KSČM. Aby vám došla zoufalost celé situace, na tohle upozorňuje strana sponzorovaná hazardním velmožem Valentou. Jen jestli na tom dně už nejsme. – Armáda ČR uvažuje o investici do výcvikového střediska se stálou posádkou v Karlovarském kraji. Cedule „Podruhé to nezkoušejte, němčouři!“ v ceně? – Podle několika zdrojů se hackerům z KLDR podařilo získat nové vojenské plány USA. Nikdo situaci nekomentuje. Co taky říct na to, že vás hacknuli lidé, kteří dost pravděpodobně právě přešli na Windows 98? (MK)

Středa: Europoslanec Telička opouští hnutí ANO. Uvedl, že důvodem jsou názorové neshody s Babišem. Teď už jen stačí čekat, jestli bude mít Topka o jednoho člena navíc. – Zeman pohrozil kameramanovi, že ho zabije, pokud mu nepůjde z cesty. Slyšet to od člověka chodícího nejvyšší rychlostí 2 km/h, tak natáčím v klidu dál. – Facebook a Instagram byly po 16. hodině našeho času nějakou dobu nefunkční. Panika započala ve chvíli, kdy lidi zjistili, že nemůžou zveřejnit fotku své večeře. – Japonec odpracoval za měsíc 190 hodin přesčasů a potom spáchal sebevraždu. To jen až budete po osmihodinové šichtě na smrt unavení. (AH)

Čtvrtek: Případ Bureš budou na Slovensku znova projednávat soudy nižších instancí. Ústav paměti národa se po soudním procesu obrátil na slovenský Ústavní soud v Košicích, který stížnost ÚPN uznal. Babiš se ohradil, že jde jen o další způsob, jak ho před volbami zdiskreditovat. Na diskreditaci některých lidi je ale snad i pravda krátká. – V Kyjevě se protestovalo proti Zemanovým výrokům o anexi Krymu. Ukrajinští nacionalisté přivedli před českou ambasádu živého kozla a vývěsní štít polepili logem českého piva Kozel, okořeněným o Zemanův obličej a přízvisko „velkoproputinovský“. Takhle to dopadá, když se stane v českém ráji kozel zahradníkem. – Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvádí, že násilnosti v Barmě má na svědomí vláda. Snaží se prý muslimskou menšinu, Rohingy, ze země cíleně vyhnat. Vítejte ve světě, kde buddhisté páchají násilí na muslimech. (DL)

Pátek: Pátek třináctého. Lidi můžou aspoň párkrát v roce svoje nepovedené životy svádět na něco jiného. – Hejtman Zlínského kraje Čunek odmítl financovat prezidentovu cestu do kraje. Asi v kraji nechce další prasata nakažená morem. – Karel Gott převzal v Německu cenu Zlatá slepice za celoživotní přínos. Dostal k tomu i potlesk vestoje. Tak teď už může i v klidu umřít. – „Život je prý jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co si vytáhneš“ aneb nový volební spot Lubomíra Zaorálka alias Forresta Gumpa, který varuje před Babišovými koblihami bez marmelády. (VŽ)

Víkend: Poslanci v Polsku by chtěli zakázat střídání času. Ideálně ho zastavit někdy v roce 1938, kdy si po Mnichovu urvali kus Československa. – Moderování pro mě bylo velké peklo, přiznal Ondřej Sokol. Pro nás taky, Ondřeji. Pro nás taky. – Hrad tajil dlouhé měsíce platy mluvčího Ovčáčka a kancléře Mynáře. Aktivista vysoudil na státu za průtahy odškodné. Už to mají za pár. Už bude konec. – Macron se urval ze řetězu. Pije zlaté víno z vodního poháru a peče na lidi. Rajt inda fejs, liberálové. – Čínské muzeum srovnávalo černochy s opicemi. Výstavu muselo zavřít. My to nekomentujeme, jinak bychom museli zavřít taky. (JM)

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)