,

Pravda v Košicích, Zaorálkova bonboniéra a zastavený čas v Polsku

Proč opravdu nechce Čunek Zemana na Zlínsku? Kozel v Kyjevě a Zlatá slepice z Německa. A Burešův nekonečný Čapák. Politicky nekorektní shrnutí uplynulého týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. 

Pondělí: Začalo trestní stíhání Babiše a Faltýnka ohledně Čapího hnízda. Že by se konečně rozeběhly boží mlýny? – Svojí troškou do mlýna přispěl i twitterový účet Julius Šuman, který zveřejnil inkriminující dokumenty k celé kauze. Babiš samozřejmě okamžitě popřel, že by byly pravdivé, ačkoliv je nikdy neviděl, nic nevlastnil a o ničem neví. – Na Šumavsku se objevil jeden ze šestice vlků, kteří uprchli z národního parku Bavorský les. Hodina vlků se očividně blíží. – Firma Dove se musela omluvit za reklamu, v níž se z černošky stane běloška. „Umeju tě do naší barvy“ už očividně není vhodný slogan pro kosmetickou firmu. – Tanečník Michal Kostovčík byl obviněn z řízení pyramidové hry. Teď může leda doufat, že dokáže tancovat mezi obviněními stejně jako na parketu. – Film Blade Runner 2049 těžce propadl, stejně jako jeho předchůdce z roku 1982. Do třetice všeho dobrého? – Řetězec McDonald’s na krátký moment vrátil do svého prodeje sečuánskou omáčku, která v roce 1998 pomáhala propagovat film Legenda o Mulan a pak zmizela z trhu. Někomu ovšem nedošlo, že po devatenáctiletém čekání třicet balení omáčky vážně stačit nebude. (JL)

Úterý: Miloš Zeman na sebe strhl pozornost výrokem o tom, že Ukrajina by za Krym anektovaný Ruskem mohla dostat finanční nebo jinou kompenzaci. Papír s poznámkami od Putina podle očitých svědků snědl. – ODS varuje před „pádem na politické dno“, což je podle ní potenciální koalice ANO, SPD a KSČM. Aby vám došla zoufalost celé situace, na tohle upozorňuje strana sponzorovaná hazardním velmožem Valentou. Jen jestli na tom dně už nejsme. – Armáda ČR uvažuje o investici do výcvikového střediska se stálou posádkou v Karlovarském kraji. Cedule „Podruhé to nezkoušejte, němčouři!“ v ceně? – Podle několika zdrojů se hackerům z KLDR podařilo získat nové vojenské plány USA. Nikdo situaci nekomentuje. Co taky říct na to, že vás hacknuli lidé, kteří dost pravděpodobně právě přešli na Windows 98? (MK)

Středa: Europoslanec Telička opouští hnutí ANO. Uvedl, že důvodem jsou názorové neshody s Babišem. Teď už jen stačí čekat, jestli bude mít Topka o jednoho člena navíc. – Zeman pohrozil kameramanovi, že ho zabije, pokud mu nepůjde z cesty. Slyšet to od člověka chodícího nejvyšší rychlostí 2 km/h, tak natáčím v klidu dál. – Facebook a Instagram byly po 16. hodině našeho času nějakou dobu nefunkční. Panika započala ve chvíli, kdy lidi zjistili, že nemůžou zveřejnit fotku své večeře. – Japonec odpracoval za měsíc 190 hodin přesčasů a potom spáchal sebevraždu. To jen až budete po osmihodinové šichtě na smrt unavení. (AH)

Čtvrtek: Případ Bureš budou na Slovensku znova projednávat soudy nižších instancí. Ústav paměti národa se po soudním procesu obrátil na slovenský Ústavní soud v Košicích, který stížnost ÚPN uznal. Babiš se ohradil, že jde jen o další způsob, jak ho před volbami zdiskreditovat. Na diskreditaci některých lidi je ale snad i pravda krátká. – V Kyjevě se protestovalo proti Zemanovým výrokům o anexi Krymu. Ukrajinští nacionalisté přivedli před českou ambasádu živého kozla a vývěsní štít polepili logem českého piva Kozel, okořeněným o Zemanův obličej a přízvisko „velkoproputinovský“. Takhle to dopadá, když se stane v českém ráji kozel zahradníkem. – Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvádí, že násilnosti v Barmě má na svědomí vláda. Snaží se prý muslimskou menšinu, Rohingy, ze země cíleně vyhnat. Vítejte ve světě, kde buddhisté páchají násilí na muslimech. (DL)

Pátek: Pátek třináctého. Lidi můžou aspoň párkrát v roce svoje nepovedené životy svádět na něco jiného. – Hejtman Zlínského kraje Čunek odmítl financovat prezidentovu cestu do kraje. Asi v kraji nechce další prasata nakažená morem. – Karel Gott převzal v Německu cenu Zlatá slepice za celoživotní přínos. Dostal k tomu i potlesk vestoje. Tak teď už může i v klidu umřít. – „Život je prý jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co si vytáhneš“ aneb nový volební spot Lubomíra Zaorálka alias Forresta Gumpa, který varuje před Babišovými koblihami bez marmelády. (VŽ)

Víkend: Poslanci v Polsku by chtěli zakázat střídání času. Ideálně ho zastavit někdy v roce 1938, kdy si po Mnichovu urvali kus Československa. – Moderování pro mě bylo velké peklo, přiznal Ondřej Sokol. Pro nás taky, Ondřeji. Pro nás taky. – Hrad tajil dlouhé měsíce platy mluvčího Ovčáčka a kancléře Mynáře. Aktivista vysoudil na státu za průtahy odškodné. Už to mají za pár. Už bude konec. – Macron se urval ze řetězu. Pije zlaté víno z vodního poháru a peče na lidi. Rajt inda fejs, liberálové. – Čínské muzeum srovnávalo černochy s opicemi. Výstavu muselo zavřít. My to nekomentujeme, jinak bychom museli zavřít taky. (JM)

1 komentář

  1. Baron napsal:

    Nebyl vložen žádný komentář,…. skoda, protoze je to paradne napsane, v USA neco podobneho tezce dosazitelne a porad jako Reporteri, nebo 168 hodin naprosto v USA nevidany. Gratuluji, ted jeste nejake zmeny ne jen brblani 🙂 Treba vymenit vudce loutkovodicu z Kremlu za neco echte Ceskeho, neco vedeneho Cechy (ne Slovaky) a Cesky ne Tatarsky. Bylo by legracni kdyby Cechum vladnul Slovak s Japoncem 🙂 a privzali si na to vrahy z KSC (ne volstritu)

Přidávání komentářů není povoleno