,

Předvolební rozhovor s Milošem Zemanem: 60 minut v deseti větách

Napsal/a Robert Břešťan 14. září 2016

Prezident Miloš Zeman za tři roky ve funkci prezidenta stihl obrazit všechny tuzemské kraje už třikrát a vyjíždí na kolo čtvrté. Mimochodem – do Zlínského kraje, kde kandiduje jeho poradce Martin Nejedlý a kancléř Vratislav Mynář, přijede těsně před odevzdáváním volebních lístků.

Na Stranu práv občanů – Zemanovce, za niž kandidují, se v rozhovoru pro Českou televizi též dostalo.

Šetříme váš čas (možná i nervy) a nabízíme hodinový rozhovor v deseti větách:

1. Ani SPO, ani jakoukoli jinou stranu nebudu podporovat, budu pouze vyzývat k co nejvyšší volební účasti a budu varovat před neonacisty.

2. Mají-li mít občané práva, mají mít i povinnosti a jednou z povinností by měla být účast ve volbách.

3. Kdyby politici nebyli líní, vedli by kampaň už o prázdninách.

4. Komunistický hejtman Bubeníček odvádí v Ústeckém kraji skvělou práci, nerozhoduje stranická příslušnost, ale osobnosti; komunisté mají koaliční potenciál, ve většině krajů jsou už ve vládní koalici.

5. Pokud se prosadila přímá volba prezidenta, tak strach některých politiků ze silného prezidenta je nepochopitelný.

6. Někdy je lépe, když vláda nedělá nic, než když ekonomice škodí, protože nula je víc než záporné číslo.

7. 80 % nezaměstnaných nechce pracovat, když jim snížíte sociální dávky, budou pracovat.

8. Firma, kterou vedl pan Bakala, inkasovala desítky miliard na dividendách a nevytvářela rezervní fond, který každá slušná firma vytváří; pan Bakala je po panu Koženém druhý největší tunelář v České republice.

9. Migrace primárně není krajské téma, je to celostátní téma a nepochybuji, že v parlamentních volbách příští rok tématem bude; hrozby ještě přijdou.

10.  Zda budu znovu kandidovat na prezidenta oznámím v březnu příštího roku.

20 komentářů

 1. Němec napsal:

  Nebýt chytráka Koženého, tak by nebyl pan Zeman prezidentem. Mladík, který rozhovor vedl se nechal zbaběle urážet a padaly lehoučké otázky. Zeman rozdělil národ a morálně jsme na tom zase jako za soudruha Husáka. Generaci budeme čekat až si zase jiná parta nahrabe a zničí republiku jako komunisti. Lehce se to může stát díky Číně, která nás může zničit svými dotovanými výrobky včetně železa. Na to se slečna Zemana neptala. A hrozby nepřijdou. Ty už tu jsou v podobě Národní obrany , Foldynových ruských motorkářů ,Zemana a dalších. Nebo se pletu?

  • nováček napsal:

   „A hrozby nepřijdou. Ty už tu jsou v podobě Národní obrany , Foldynových ruských motorkářů ,Zemana a dalších. Nebo se pletu?“ Ve výčtu hrozeb chybí Němec a ten dobrák střihač z ČT, co docela sprostě ustřihl prezidenta v polovině slova.

  • Ladislav napsal:

   jak múžete něco takového napsat.Odkazovat se na 27 let zpět, kdy tady vládli komunisté a zapomenout na dobu nedávno minulou, kdy to rozkradli hoši nz ODS(Řebíček a spol, TOP 09 Schwarcenberg tak to je síla.Vás musí uklidnit, že tady máme takové vlastence, jako je Kalousek,Laudát,Schwarzeberg,Landšádlová, Fiala,Stanjura.hrrrrr k nim, at vám přilepší.

  • Jan Bárta napsal:

   Je legrační, číst níže uvedené reakce. Teď např. víme, že pan Nováček volil Zemana. Že komunisté odvádějí skvělou práci (Zeman). A že pozornost čtenářů pan prezident a jeho podpůrci umně obracejí, kam chtějí, tedy hlavně k imigraci. O podlézání nepřátelské mocnosti (Rusku) ani slovo. Ta nešťastná populistická přímá volba prezidenta, kterou si volení zákonodárci hloupě pod sebou i pod námi nařízli společnou demokratickou větev!

   • nováček napsal:

    Je znepokojující, jestliže Jane Bárto to, co tu v ČR teď máme považujete za demokracii. Měl byste si přečíst něco o tom, co demokracie má být, už od doby starých Řeků. A pokud nejste schopen akceptovat, že někteří komunisté v komunální sféře odvádějí skvělou práci, tak Vás hluboce lituji. Objevil se u Vás syndrom nepřekonatelné zaujatosti proti skupině lidí, stejné jaká je zdrojem antisemitismu, rasizmu, xenofobie a j., která končila v minulosti na př. holokaustem Židů nacisty, likvidací třídy t.zv. buržoasie bolševiky. Na konec si Vás dovolím upozornit, že jsem nováček a ne Nováček.

  • Petr Michalský napsal:

   Hochu,jste kapitálně mimo mísu.Nebo si myslíte,že ten bordel na kolečkách v našich luzích a hájích způsobil prezident ? Naprostou většinu obyvatel zajímá především zda nepřijde opráci,zda a jak vyžije za výplatu (pardón,privatizéři a jim podobní jsou mimo),zda nás zahltí muslimská pakáž se svými doprovodnými jevy tak,jaké známe ze zemí Západní Evropy. O morálce ani nemluvě,když děti nerespektují rodiče,když se ve školách přetvářejí dějiny,když se vykrádají banky,když bezdomovci se poflakují,když cikáni si velice pěkně žijí na dávkách z daní většiny obyvatel a tak by se dalo pokračovat.

   • Filip napsal:

    Islámská pakaž? Znám dost muslimů a většinou s vysokou školou, pracující, vychovávající deti, prostě normální lidi. Možná pro mě jste mor a pakáž vy i s panem presidentem.

    • nováček napsal:

     Jsem starý člověk a zažil jsem okupaci ČSR nacisty. Znal jsem dost slušných Němců, členů NSDAP, zvláště t.zv. Reichsdeutsche, kteří pracovali,vychovávali děti, prostě normální lidi. Je proto nacismus přijatelnější jako idea téměř náboženská? Není také jisté, nejste-li pro mě ten mor a pakáž vy, i bez pana prezidenta.

  • petrph napsal:

   Jaképak, „.. Generaci budeme čekat až si zase jiná parta nahrabe a zničí republiku jako komunisti.“.. To se možná týká parlamentních voleb, kde se skládají vládní koalice, které rozhodují o všem.. Předpokládám že i to co se „dojednalo se Zemanem v Číně“ musela pak schválit vláda a parlament
   Ale pokud vím, prezident může být zvolen jen jeden, a navíc ma pramalou státní pravomoc, a měl by být spíše (jako všichni jeho odpůrci prohlašují) spíše morální autoritou spojující národ.
   Tudíž, bych rád slyšet nějaký optimismus, o příštích ´prezidentských volbách (za rok a půl) bude zvolen ten nejlepší, naprosto čestný a moudrý kandidát. Jenže problém je v tom, že se žádný takový kandidát zatím nepřihlásil..
   Jistě, můžeme debatovat o řadě kvalitních lidí, z vědeckého,či vzdělávacího prostředí. Jenže dokud takový člověk neohlásí oficiální svou kandidaturu a nepůjde do ní s plnou silou, tak právě tohle jsou jenom ty hospodské keci, které Vám vadí na Zemanovi..

 2. František Navrátil napsal:

  Docela výstižné. Ještě chybí Zemanův názor, který sice nebyl takto vyřčen, že Kalousek je lump a Babiš bezva kámoš.

 3. petrph napsal:

  Už jsem to měl na jazyku hodněkrát, ale mohu to napsat nyní. Na tom je právě vidět, jak vysoko ční Hlídací pes nad ostatními médii. Ze totiž hodinový projev prezidenta republiky zkrátí na slovy deset vět, se zdůvodněním „..Šetříme váš čas (možná i nervy)“.
  Ona totiž ostatní média z projevu prezidenta citují obykle pouze jednu větu vytrženou ze souvislostí. Nebo popřípadě a ještě většími titulky pouze jediné slovo.
  On samozřejmě Zeman má svoje chyby, ale způsob jak se média a novináři chovají k prezidentovi republiky, naznačuje že si ani lepšího nezaslouží

 4. anobudelíp napsal:

  Dobrý výcuc. Lepší než hodinu poslouchat samolibého narcise.

  • Olé napsal:

   Sleduji komentáře politiků řadu let.Pan president je jedním z mála politiků s neuvěřitelným přehledem ale mne šokující pamětí.Nemusím se všemi jeho výroky souhlasit,ale s jeho rozbory ano.Že to vadí novinářům,ale i některým moderátorům mne při jejich úrovni nepřekvapuje.

 5. nováček napsal:

  Dík za péči o náš (můj) čas a nervy, sledoval jsem na ČT 24 ale celý pořad a nemám z toho pocit, že bych při tom mrhal časem, nebo si cuchal nervy. Zemana jsem volil jako menší zlo a potěšilo mne, že i on sám tento důvod, jako možnost volby určité osoby za našeho (svého) zástupce, uvedl. Dále mne potěšilo, že obě strany zakopaly válečné sekery, aspoň při příležitosti krajských voleb. S povděkem také kvituji skutečnost, že při tomto rozhovoru vzájemné napadání rychle končilo ve stádiu pokusů a to z obou stran. Doufám, že jim to oběma ještě nějaký čas vydrží; lidé mají přece dar řeči a tak, na rozdíl od psů, koček a dalších zvířat, nemusí na sebe jen štěkat, prskat či vrčet.

 6. Zuzana napsal:

  Souhlasim s p. Novackem. Jen jsem si stale vybavovala 2. prez. kandidata, jak by informovane odpovidal na tyto otazky ,pokud by se mu nepodarilo usnout.
  Pro narod jsou dulezite vysledky tohoto obdobi , a to nasi pravdolaskari nevidi.
  Myslim, ze mnoho volicu take ODS umi posoudit soucasnou polit. situaci a kladne hodnotit praci soucasneho prezidenta.{ Omlouvam se, mam novou klavesnici. {

 7. Pavel Adámek napsal:

  ad 4) Komunista může být dobrým komunálním politikem. Problém je, že komunistický hejtman bude mít ambice postoupit a stát se senátorem. Tam se teprve dá udělat hodně škody. Hmotné ale především té morální.

 8. Petr Homoláč napsal:

  Děkuji za ten skvělý nápad – krátký digest ze Zemana je ještě stravitelný bez následků na psychickém stavu.
  Nejzajímavější mi připadá to varování před neonacisty – tam měl být konkrétnější. Na žádného českého neonacistu si jaksi nemůžu vzpomenout a ti co mě napadají – Konvička, Vandas, Okamura, to jsou zas všechno jeho kámoši. On má tu ruskou intelektuální výbavu. Myslí těmi nacisty sluníčkáře či baťůškáře?

 9. milan napsal:

  Jediné s čím bych se Zemanem nesouhlasil je že ČSSD zrušila poplatky u lékaře. Ta jenom plnila rozhodnutí ÚS. Jen mě zaráží proč novinář kterého rozhovor nezajímá píše z něho výtah a ještě nepřesný!

 10. Němec napsal:

  Sice porušuji pravidlo ale musím napsat, že novináři to mají v České republice těžké, protože musí nahrazovat zbabělé politiky, kteří se neodvažují střetu s prezidentem Zemanem. A jestli já jsem hrozba pro nováčka, tak ho lituji. Bojí se správně, jako zkušený dědek by měl mít více rozumu a nezastávat se dacanů. Mému dědovi komunisti ukradli koně i s bičem a už mu je nikdo nevrátí.

 11. Atas9 napsal:

  Stručný „výcuc“ rozhovoru našeho prezidenta od pana Břešťana přímo volá o koment pana prezidenta. Byl by asi v jedné větě, když se rozdával rozum, pan novinář chyběl.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies