Předvolební podraz? Babišův web informoval o obžalobě hejtmana Vysočiny (ČSSD) za sypače

Napsal/a -pes- 6. října 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Bulvární on-line deník Expres vydavatelského domu MAFRA publikoval zjevně nepravdivou informaci v souvislosti s informováním o kauze nákupu sypačů na Vysočině, informoval dnes server Občastník.eu.

„Spolu s Jouklem a Míkou byl obžalován i hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (rovněž ČSSD). Proti všem je v současnosti vedeno trestní řízení a všichni dosud setrvávají ve svých funkcích. Což nejspíše vysvětluje i fakt, že Vysočina se odmítla připojit jako poškozený k trestnímu zřízení, čímž se vzdala práva na náhradu oněch 33 milionů, které vznikly jako škoda ze zmanipulované zakázky,“ napsal deník Expres.

Počet obžalovaných v kauze nákupu sypačů zůstává podle informací Občasníku u dvou jmen:Libor Joukl a Jan Míka. O obžalobě hejtmana Běhounka nejsou k dispozici žádné konkrétní informace.

Na telefonický dotaz Občasníku dementoval informaci o obžalobě hejtmana Vysočiny i okresní státní zástupce Kamil Špelda.

„Hejtman Jiří Běhounek ve věci rozhodně obžalován nebyl, vůbec nechápu, jak k takovému závěru mohl autor dospět. Zbytek obsahu článku nehodlám jakkoliv komentovat pro jeho zjevnou bulvárnost,“ sdělil Občasníku státní zástupce Špelda.

Expres.cz je bulvárním webem vydavatelství Mafra. Podle vydavatelství v srpnu 2016 překonal hranici 1 milionu reálných uživatelů a „stabilně si drží svou pozici mezi nejčtenějšími bulvárními weby“.

Informaci o údajném stíhání hejtmana Vysočiny přinesl web v rámci předvolebního seriálu „O korupci v krajích“.


Během čtvrtečního odpoledne Expres.cz upravil původní znění článku. Příznačně bez jakékoliv omluvy hejtmanovi a čtenářům.

Zde klíčová pasáž v původním znění

(pro zvětšení klikněte)

behounek

©©

Zde upravená verze

behounek1

©©

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)