Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen,

Předvolební podraz? Babišův web informoval o obžalobě hejtmana Vysočiny (ČSSD) za sypače

Bulvární on-line deník Expres vydavatelského domu MAFRA publikoval zjevně nepravdivou informaci v souvislosti s informováním o kauze nákupu sypačů na Vysočině, informoval dnes server Občastník.eu.

„Spolu s Jouklem a Míkou byl obžalován i hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (rovněž ČSSD). Proti všem je v současnosti vedeno trestní řízení a všichni dosud setrvávají ve svých funkcích. Což nejspíše vysvětluje i fakt, že Vysočina se odmítla připojit jako poškozený k trestnímu zřízení, čímž se vzdala práva na náhradu oněch 33 milionů, které vznikly jako škoda ze zmanipulované zakázky,“ napsal deník Expres.

Počet obžalovaných v kauze nákupu sypačů zůstává podle informací Občasníku u dvou jmen:Libor Joukl a Jan Míka. O obžalobě hejtmana Běhounka nejsou k dispozici žádné konkrétní informace.

Na telefonický dotaz Občasníku dementoval informaci o obžalobě hejtmana Vysočiny i okresní státní zástupce Kamil Špelda.

„Hejtman Jiří Běhounek ve věci rozhodně obžalován nebyl, vůbec nechápu, jak k takovému závěru mohl autor dospět. Zbytek obsahu článku nehodlám jakkoliv komentovat pro jeho zjevnou bulvárnost,“ sdělil Občasníku státní zástupce Špelda.

Expres.cz je bulvárním webem vydavatelství Mafra. Podle vydavatelství v srpnu 2016 překonal hranici 1 milionu reálných uživatelů a „stabilně si drží svou pozici mezi nejčtenějšími bulvárními weby“.

Informaci o údajném stíhání hejtmana Vysočiny přinesl web v rámci předvolebního seriálu „O korupci v krajích“.


Během čtvrtečního odpoledne Expres.cz upravil původní znění článku. Příznačně bez jakékoliv omluvy hejtmanovi a čtenářům.

Zde klíčová pasáž v původním znění

(pro zvětšení klikněte)

behounek

©©

Zde upravená verze

behounek1

©©

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Němec napsal:

  Nejprve se snažil ČSSD rozložit pan Zeman, teď zase pan Babiš. Navíc chce ČSSD vládnout se zločineckou organizací. Když se k tomu přidají rusofilové pan Foldyna a Jandák, tak jsem zvědavý jak dlouho předseda Sobotka bude mít na tváři úsměv. Možná odedneška tři dny.

  • nováček napsal:

   Z článku vyplývá, že nejde o „rozložení“, ale o obyčejný sprostý podraz na osobu, člena „spřátelené“ politické strany s cílem znevěrohodnit jejího kandidáta, případně i celou kandidátku v krajských volbách. Pro Babiše a jeho „melody boys“ typické, viz na př. ničení pole zemědělce p. Rady na Jevišovicku, útoky na ministra zdravotnictví, atd.

 2. Hans napsal:

  Vždyť v tom původním článku se o obvinění Běhounka vůbec nepíše! (To neznamená, že by za mříže neměl patřit s těmi dvěma pěšáky).

  • Ondřej Neumann napsal:

   Redakce bulváru dnes upravila původní znění článku (bez jakéhokoliv omluvu, či upozornění čtenářům). Do našeho materiálu vkládám printscreen původního znění.

  • nováček napsal:

   Lze novináře, pracující v bulváru, považovat za novináře – hlídací psy demokracie? Z této kauzy vyplývá, že nikoliv. Jde o účelové pisálky. Jejich zaměstnavatelé pak nemají daleko k podvodníkům, pokud jimi vůbec nejsou.

 3. PLÍN napsal:

  já jsemse domnival,že zde bude zpráva o vrácení 50 mil. pro vrabčí hnízdoP

Přidávání komentářů není povoleno