ianthes via Foter.com / CC BY-NC-ND,

Předseda RRTV Ivan Krejčí: Televize Prima naše závěry překrucuje ve svůj prospěch

Napsal/a -pes- 3. června 2016

Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se ve vysílání Radiožurnálu ohradil proti způsobu, jak televize Prima interpretuje analýzu RRTV k jejímu vysílání o uprchlické krizi.

Podle předsedy Ivana Krejčího televize Prima interpretovala analýzu RRTV z 15. 12. 2015 ve svůj prospěch: „Konstatovali jsme, že nedošlo k porušení zákona, ne že vysílání bylo objektivní a vyvážené. Právě tam jsme identifikovali ty tendence, které se nám zdály, že jsou problematické. Myslím si, že ta zpráva nevyznívá jako obhajoba Primy.“

Právě odkaz na analýzu RRTV je součástí zatím jediné ucelenější reakce na důkazy případů manipulace s vyzněním zpravodajství o uprchlické krizi. „Jeho vyváženost potvrdila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání svou analýzou monitoringu zveřejněnou dne 15. 12. 2015 a následně i svým rozhodnutím o reportáži týkající se iráckých uprchlíků ze dne 19. 4. 2016,“ napsala mimo jiné Prima.

Ivan Krejčí s takovým výkladem nesouhlasí. „Televize Prima se snaží hájit tak, jak umí. Já k tomu mám jiný postoj. Právě proto ty monitoringy děláme a já si myslím, že to tak v pořádku není. Tímto se proti tomu ohrazuji,“ řekl v pořadu 20 minut Radiožurnálu.

Na svém úterním zasedání prý RRTV zaujme oficiální stanovisko.

Krejčí také reagoval na zmínku o reportáži týkající se iráckých uprchlíků. „Tento případ s Iráčany byl hraniční, ale tu interpretace naší zprávy Prima překrucuje ve svůj prospěch. Rozhodně nebyla ve smyslu, že bychom Primu podporovali,“ říká Krejčí. Analýza RRTV, na něž se ve svých textech odkazuje i HlídacíPes.org, pomohla podle jeho přesvědčení  „celou tu kauzu dobře pojmenovat“.

Podle Ivana Krejčího by televize Prima a její majitelé „měli věc vyřešit tak, aby se za to nemuseli stydět. „Z mého osobního pohledu je to úplně nepřijatelné,“ řekl Krejčí. Na otázku moderátorky, zda by vedení mělo odstoupit odpověděl: „Já si to myslím“.

3 komentáře

 1. david napsal:

  Pak je to jasne: Mame radi cesko http://www.iprima.cz/mameradicesko)

 2. Zdeněk Hnik napsal:

  Hlídací psové,
  dosti již planých plků. Dovolte mi představit se. Jsem průmyslovák-technik,PRODUKTIVNĚjsem pracoval od července 1961 do listopadu 2008, z toho 30 let v nepřetržitém provozu.Pár otázek: Jsme si před zákonem rovni? Je nejnutnější životní potřebou nikotin, alkohol,gambling, omamné látky? Je beztrestné zničt byt, dům, čtvť? Kdybych to dělal já,dostal bych dávky? Jsou zde tací? Hrnou se sem další?Odpovězte, nebo jste SRABI! Jsem zvědav na vaši logiku.
  Přeji zdar v práci pro blaho vlasti. Z. Hnik Unhošťská 2191 27201 Kladno2.

 3. Milan Petr napsal:

  Rada si může vydávat svoje hodnocení je to jen jeden z názorů, já mám zase svůj a ten názor rady je mi ukradený, protože je dělán na politickou objednávku, když je rada dána politiky. Nazdar! Milan Petr.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies