Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Pravda neexistuje. A když, tak jen ta naše, dává najevo ruská propaganda. Češi to Kremlu umějí spočítat

VIDEO. „Vlivné síly v Evropské komisi nevnímají ruskou propagandu jako nebezpečí. Nevěří, že vůbec něco takového existuje,“ je přesvědčen František Vrabel ze společnosti Semantic Visions. Odkrývání ruské propagandy má tak trochu jako svůj koníček.

Algoritmy české společnosti Semantic Visions každý den zpracují obsah zhruba 24 tisíc ruských médií. „Z naší práce jasně vyplývá, že ruská propaganda existuje, že působí směrem dovnitř i navenek a je velmi intenzivní,“ říká Vrabel.

„Ve srovnání s Evropskou unií bych řekl, že je na tom Česká republika lépe, byť někteří naši spoluobčané nevnímají to nebezpečí ruské propagandy a dezinformací tak silně, jako třeba v pobaltských zemích, kde jsou si ho plně vědomi. Je to do značné míry dáno hlavou našeho státu, která mluví v rozporu se skutečností,“ dodává Vrabel.

Podle něj prezident Zeman existenci ruské propagandy popírá, což má zásadní dopad na voliče: „Samozřejmě, že lidé, kteří panu prezidentovi věří, přebírají celou řadu jeho názorů, a to je i důvod, proč občané ČR jako celek stále podceňují hrozbu hybridní války a ruské propagandy.“

RUSKO SE MEDIÁLNĚ PŘIPRAVOVALO NA INVAZI KRYMU LÉTA DOPŘEDU. VÍCE ANALÝZA VE VIDEU. 

(ke spuštění v náhledu obrázku nad titulkem)

 


 


 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

77 komentářů

 1. Frenki Hunter napsal:

  Není li vedena válka, tak doba mezi válkami je studená válka. Propagandu vede každá velmoc. Jak ta ruská, tak třeba ta americká. Rusové se mají od Američanů ještě co učit. O MH 17 neexistují prokazatelné důkazy, kdo to letadlo sestřelil. A má li se mluvit o propagandě, tak ať někdo doloží, proč se vyšetřování sestřeleného letadla nemohla účastnit ani Malajsie, ani Rusko. Měly li by americké tajné služby k dispozici důkazy o ruském sestřelu, daly by je okamžitě k dispozici, to stejné by ale nemuselo být zveřejněno, kdyby to bylo „jinak“. Nebudu podsouvat jak, ale „teorií je více, z obou stran, jenže důkazy žádná strana nezveřejnila. Vyšetřující Holanďané však nemají nic, čím by prokázali, že to letadlo sestřelilo Rusko, nebo separatisté. To jsou fakta, ne nic neříkající „grafy“. Anexi Krymu neberu jako anexi, Ukrajina měla nad Krymem, plným generací ruských občanů, pouze správní dohled. Když mohlo projít odtržení Kosova, nebo na „naši“ podivně zapomenutou Podkarpatskou Rus, kterou jsme jako ČSR měli také ve správní péči, a t.č. tuto naši ukradenou část de facto okupuje dnes Ukrajina, tak Krym, na rozdíl od Podkarpatské Rusi, se rozhodl tak, jak chtěl. Až se bude chtít osamostatnit Morava, nebo Slezsko od Česka, tak to bude co? Každý má právo na sebeurčení. Historicky se popírá význam Moravy, i Slezska na našem státním uspořádání. Kdyby byli politici s rozumem, tak by dávno existovala naše spolková republika složená zemským uspořádáním Čech, Moravy a Slezska. Takže ty grafy a statisíce „zaručených průzkumů ruských webů“ jsou k ničemu, to podstatné je v lidech, jak co vidí a jak chtějí existovat. Grafům a propagandě navzdory.

  • Vladimír Buk napsal:

   Z vašeho komentáře jendoznačně vyplývá, že „grafů a statisíců zaručených průzkumů ruských webů“ je stále ještě málo 🙂

   • Frenki Hunter napsal:

    Na víc, než jednu holou větu se nezmůžete? Nic jste nesdělil, než že máte asi jiný názor, jaký, na to jste se nezmohl. Žádný věcný argument. Je to pro Vás typické?

    • Ivan Lacko napsal:

     Odpověď Vladimíra Buka prezentuje zřetelný názor. Vaše podrážděná a neadekvátný reakce je pouhým potvrzením. A jste si jist, že chápete význam výrazu „holá věta“?

   • Ivan Malík napsal:

    A co dělá Centrum proti hybridním hrozbám při MV ČR. Přejděte si na jejich stránky a co tam najdete, nic. Také náš pornoherec Janda se tou ohavnou propagandou zabývá. Na tzv. Evropských hodnotách vlastně nic nerozporuje. Proč nerozeberou detailně ty největší propagandistické lži. Kde nic tu nic. Jenom, aby jsme ty hrozné dezinformace neposlouchali a radí zrušit „nepřátelské“ weby. To je vše !! No když tyto dvě instituce nejsou schopni nic vyplodit a rozporovat, tak lidi věří tomu, co je jim předkládáno. Holt si sami musí pravdu najít. Zatím jí našli převážně u toho zlotřilého Zemana.

  • misomus napsal:

   Tak koukám, že na tebe ten článek sedí.

   • Frenki Hunter napsal:

    Potykali jsme si? Že o tom nic nevím?
    V článku je uvedeno x nesmyslů. Už ten nadpis, jak jsme to Kremlu spočítali. Ale co to bylo, bylo cudně zamlčeno. A důvod k onomu „spočítání“ rovněž. Každý normální člověk má mít zájem o dialog. Jen omezenec to chce někomu „spočítat“. Bůh ví proč.
    My se mj. bez ruského plynu zatím neobejdeme, Rusko bez nás ano. My jsme na Rusku bohužel hodně závislí, stejně jako jsme negativně závislí na německé ekonomice. Závislost znamená, že je něco špatně.

    • Weber napsal:

     Frenki, nedejte se! Hr na ně! Pravdu máte mimo jiné v tom, že té vzájemné propagandy je v prostoru příliš, myslím, že je to tím, že experti na „to“ jsou za „to“ dobře placeni. Když se k „tomu“ přidají amatéři, je v tom (hledání pravdy) pořádný guláš. Nezbývá než každý „přegulášovaný“ si hledá pomoc v logice, kdo z té propagandy může mít užitek. Když pomineme ty, co se tím dobře živí, tak zbrojaři.

     • Frenki Hfunter napsal:

      Tak určitě zbrojaři, válka a zbrojení je obrovský byznys. Jenže každý víme, že Rusko není hrozba. Pokud je my sami nedoženeme do rohu. Rusko je obrovské a má taky obrovské přírodní zdroje. Nepotřebuje válčit, tedy vést válku pro zdroje a území. Naopak, USA má problém, ty zdroje nemá. Jsou to USA, které mají tisícovku vojenských základen po světě, nikoliv Rusko. Jsou to USA, které započaly a podporují násobně více válečných konfliktů rozličných velikostí ve světě. Jsou to USA , které se svým dítětem NATO přibližují k ruským hranicím na dohled, nikoliv Rusko k americkým. Jsou to USA a jejich dítě NATO, které násobně převyšuje svými silami a prostředky Rusko. Jsou to USA,které vynakládají násobně více prostředků na zbrojení, než Rusko. Jsou to USA, které mají mají negativní vliv na Evropu a ne Rusko. Rusko drží Evropu při životě jeho surovinami, které kupodivu rusofobům nevadí – ruský plyn asi nesmrdí! Kdo chce, aby mluvily zbraně a ne můzy? „Qui bono“?!

     • Vojtěch Berger napsal:

      Ona je ta závislost na ruských surovinách dost vzájemná, jak asi víte. Evropa potřebuje ruský plyn a Rusko zas peníze z jeho prodeje. Bez toho by to momentálně těžko fungovalo na obou stranách.

    • tom napsal:

     je tedy dost zvlastni, ze takova uz ted dost velka a dle vas sobestacna země chce stále vic uzemi mimo sve nynejsi hranice. také me pobavi hrdy rus v jinem nez ruskem aute. nebo ne? 🙂

     • Frenki Hunter napsal:

      Mýlíte se, Tome. Rusko je veliké až moc a nemá dostatek obyvatel. To je velký problém Ruska. Zejména na čínské hranici, kde si Číňané zabírají ruské, málo obydlené oblasti.
      My také už nemáme ryze české auto a jezdíme v cizích značkách. A jsme na to také hrdí. Jenže ti Rusové mají i ty své, byť stoj za „píp“.

     • Vlado napsal:

      Tome to se podívejte jaké byly hranice carského Ruska na západě. Až do konce prvé SV bylo polské území rozděleno !Část německá a druhá část carského Ruska. Po skončení té války vznikl stát Polsko a rovněž Finsko! Rusko chce ta území zpět? Rusko jen hájí své zájmy na svém území. Na rozdíl od NATO, které na západě je na hranicích Ruska od Baltu po Černé moře. Následují snad Napoleona nebo Hitlera?

    • petrph napsal:

     Jak to „.. Už ten nadpis, jak jsme to Kremlu spočítali. Ale co to bylo, bylo cudně zamlčeno“? V tom je ta krása jazyka že dokáže být (mimo jiné) mnohovýznamový . Což se dá využít jak v umění, tak ale i v médiích .
     Takže vězte že jsme Rusům nic „nespočítali“ ve formě nějaké jejich porážky, ale pouze firma Semantic Visions spočítala statistiku obsahu ruských webů. Nic víc.
     Z ní se sice něco vyčíst dá, především to že Rusko za Putina je dnes silný a suverénní nacionalistický stát, a skutečně globálně mediálně propaguje svoje postoje názory a požadavky..Ovšem – o tom není sporu, takovou propagandu dělají dnes všechny velké státy.
     Ten spor, nejen u nás, ale i třeba v USA – není o tom, že ta ruská propaganda existuje, ale jaký je její skutečný, a objektivně měřitelný vliv na společnost. A to už se spočítat nedá – třena právě proto že veškeří oponenti záměrně v rámci politické korektnosti ignoruji všechny ostatní aspekty, které by k negativním postojům a nedůvěře občanům vůči vlastním politikům mohly vést. Blíže k tomu třeba zde zveřejněný článek Kořeny frustrace…..

  • Roman napsal:

   Ano toto je ruska propaganda…..každy vaš argument lze vyvratit ale ruskeho švaba lze jen zašlapnout….tak hezky den 🙂

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Pro Romana : „Kdyby blbost nadnášela, tak …“

    • Josef původní napsal:

     Dočetl jsem nedávno knížku od Alexandry Alvarové Průmysl lži, pojednávající o ruské propagandě a hybridní válce vedené Ruskem. Doporučuji vám Oskare si tu knížku přečíst. I když vás přímo nejmenuje, píše tam i o vás, Frenkimu Hunterovi, Weberovi, Čertovi (ten se tu už nějakou dobu neobjevil, nevíte, co se s ním stalo?), petrph a dalších. Alexandra Alvarová vás ve své knížce, i když se s vámi osobně nejspíš nikdy nesešla, vylíčila velmi trefně.

     • Frenki Hunter napsal:

      Josefe, kromě toho laciného blábolu žádné argumenty? Nevím, zda Vy osobně byste šel bojovat za svou vlast, ale já bez mrknutí oka. Ne u PC, ale se zbraní v ruce. Nikdy ne za EU, nebo za NATO, ale vždy a výhradně za naše národní české, potažmo V4, zájmy, proti všem našim nepřátelům zvenčí i zevnitř. Tak si to zapamatujte. Apropos, pro všechny mentální retardované, či prodejné zbabělce, v Rusku jsem nikdy nebyl, s žádným Rusem se neznám, ani nejsem v jakémkoliv styku. A také, nikdy jsem nebyl komunista. To aby se mnozí tito „ynteligenti“ neztrapňovali mne nazývat někým, kým nejsem. Na rozdíl od Vás nikomu do zadku nelezu.

     • Josef původní napsal:

      Frenki, pokud jste vůbec schopen chápat smysl napsaného textu, tak si můj příspěvek přečtěte ještě jednou pořádně a reagujte na to, co jsem v něm uvedl a nereagujte na vaše fantazie. A pokud skutečně chcete argumenty, přečtěte si knížku, o které jsem ve svém příspěvku psal. Pojednává i o vás. A velmi přesně. Já bych vás lépe než paní Alvarová popsat nedovedl. Spisovatelkou je ona, já ne.

     • Weber napsal:

      Sakra! Pepku, že Vy kecáte, že o mně se píše v jakési knize?! To bych rád viděl, kde se ta písemnost dostane? Pokud je to pravda, dejte info, pokud je to jen výplod Vaší zlomyslnosti si přihodit polínko do zdejší hádanice kolem Putina a Frenkiho, tak nic, jděte raději do kostela ke zpovědi, třeba máte nějaký hřích.

     • Josef původní napsal:

      Pane Webere, jak jsem uvedl, tak vás sice spisovatelka Alvarová výslovně nejmenuje, ale píše i o vás. Tu knihu byste měl dostat v každém knihkupectví, není to tak dávno, kdy vyšla. Pokud byste měl s koupí této knihy problémy, obraťte se na http://www.kosmas.cz pošlou vám ji na až domů.

     • JosefJosef napsal:

      Propaganda je hodne stara, viz Islam vs krestanstvi. A to si myslim, ze pred rokem 0 uz davno pekne bezela ve velkem. Neni se cemu divit. Lid je treba ridit i balamucenim. Kdyz jsou prostredky k ovladani mas, budou vzdy pouzity.

     • Josef původní napsal:

      Pro blábolení a plky mimo téma existují jiné weby, ne Hlídací pes. Parlamentní listy pro vás budou přímo skvělé.

     • Weber napsal:

      Ták! Již mám obrázek o té české Kanaďance A. Alvarové a jejím dílku, které zmiňujete! Že tak někdy jste ochoten skočit kdekomu na špek, pokud jeho „práce“ souzní s Vaším přesvědčením Vám nic neříká, že ano! Madam Alvarová určitě napíše cokoliv, když dobře zaplatíte a zajistíte si vydání díla. Že zrovna ono dílo může být zakázkou speciálních služeb strýčka Sama Vám neříká nic, že? Nic nevíte o práci NSA a desítky dalších, že ano. Nikdo netvrdí, že Rusko nedělá sofistikovanou propagandu, ale vzhledem k technologické vyspělosti strýčka Sama a plné prkenici si jen trouba může myslet, že on to nedělá nejméně o řád dokonaleji. Takže nebuďte směšný a nekádrujte, nemáte na to!

     • Josef původní napsal:

      Pane Webere, zdá se, že vám mnohem více vadí, že neskáču na špek já výtvorům vašim a dalších vašich kolegů. Strýček Sam by musel být opravdu hodně naivní, kdyby investoval do napsání knížky, o které po jejím vydání málokdo ví a která má velmi omezený dosah pouze u lidí, kteří si ji za poměrně vysokou cenu koupí. Opravdu si nemyslím, že by strýček Sam byl takovým hlupákem. Zato strýček Putin dobře ví, že když investuje do internetových trolů na internetových diskuzí, zasáhne tím obrovské množství lidí a jeho propaganda bude mít široký dosah. Ale toto právě vám jistě vysvětlovat nemusím. To jistě víte velmi dobře vy sám i vaši kolegové. Také mě velmi udivuje, jak rychle jste se během jedné jediné noci dostal ke knize, o které jste ještě včera večer údajně vůbec nic nevěděl. Které knihkupectví že to mělo otevřeno i během této noci?

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Alexandra Alvarová? Průmysl lži? Větší bláboly jsem opravdu nečetl, i když jsem ten kompilát četl.

     • Josef původní napsal:

      Nečekal jsem Oskare, že se vám ta kniha bude líbit. Vždyť jste se v ní musel poznat. Můžu vám doporučit ještě jednu knihu. Napsal ji Karel Řehka a jmenuje se Informační válka, vydala ji v roce 2017 Akademie věd České republiky. I v ní se poznáte a také se vám nejspíše líbit nebude.

     • Weber napsal:

      Zdravím, pane Josefe! Ráno jsem Vám odpověděl na výhrady z Vaší strany, objevil jsem, že původně jste se jmenoval paní Blažková a nějak v tom duchu, že jste také tak nějak naivní. Admin to buďto neschválil, nebo jen to zapadlo v tom množství do koše, ale hlavně píši, že s Vaším posledním komentem nesouhlasím! Toť vše!

     • Josef původní napsal:

      Naivní bych byl, kdybych čekal, že se mnou budete souhlasit. To jsem opravdu ani na chvilku nečekal. Za souhlas se mnou vás přece nikdo neplatí.

   • Frenki Hunter napsal:

    Ne, mne zajímají pouze argumenty. Ne lži, anebo urážky. Nemůže jít o ruskou propagandu, když nejsem ani Rus, ani nemám s Ruskem nic společného. Vše je můj osobní pohled na věc.
    To Vy jste pouze propagandou zmanipulovaný jedinec. Bez zájmu o jiné, než podsouvané informace.
    Bez vlastního pohledu na věc.

  • František napsal:

   Děkuji za krásný příklad, jak funguje ruská propaganda. Uvádíte polopravdy, zavádějící informace a využíváte emocionálních argumentů. Co vám schází jsou fakta.
   Vyšetřovací tým nezpochybnitelně doložil, že letadlo bylo sestřeleno raketou BUK v modifikaci, kterou vlastní pouze Rusko. To, že nerozumíte technické stránce vysvětlení neznamená, že to jsou nic neříkající „grafy“. Na druhou stranu to hodně vypovídá o vás.
   Vyhlášení připojení regionu jedné země k cizí zemi ve chvíli, kdy je okupován vojskem cizí země není sebeurčení. Tomu se říká anexe. Všeobecné vynucené odevzdání hlasů pod dohledem cizí armády bez umožnění přístupu nezávislých pozorovatelů nejsou svobodné volby.
   Bohužel i poslední část máte trochu popletenou. Ano máte pravdu důležití jsou lidé a jejich individuální vnímání reality. Ony grafy a průzkumy vyjadřují právě to a ne naopak.

   • Frenki Hunter napsal:

    Ale vůbec ne! Nic nebylo prokazatelně doloženo! A mezi těmi teoriemi, je pravděpodobnější ta, o raketě vzduch-vzduch, a ne o raketě země-vzduch. Na každý pád nepřizvání Malajsie i Ruska je už moment, kdybych nikomu nevěřil. Stejně tak to bude i s novičokem a agentem. Ony už ty chemické útoky v Sýrii byla jedna velká blamáž. A ty nakonec neexistující neexistující ZHN v Iráku bylo to samé. Takže nepodsouvejte mi tady nesmysly. Krym nebyl anektován. Jak by mohli být Rusové anektováni Rusy? Na Krymu byla dlouhá léta velká ruská vojenská základna. A u voleb kde drtivá většina jsou Ruskové, se jiný výsledek čekat nedá. Analogicky, jak by dopadly volby pod hlavněmi Ukrošů? Taky jste zapomněl na to Kosovo a Podkarpatskou Rus. Kupodivu, ta byla Rusy ukradena nám, darována Ukrajině a Vám to asi vůbec nevadí. Já uvedl příklady, které se reálně staly. A popsal, co se stalo. Takže žádná anexe Krymu, ale krádež Podkarpatské Rusi bývalému Československu, coby správci Podkarpatské Rusi a darování PR Ukrajině. Vy o tom mlčíte a souhlasíte. Krym Ukrajině nikdy nepatřil, ta jej měla pouze ve správní péči, přesně tak, jako ČSR vůči Pod.Rusi. Tu nám Rusko ukradlo. A Ukrajina nijak neprotestovala.
    Co bylo ukradeno, musí být vráceno!

   • petrph napsal:

    Mimochodem, podivil jsem se tvrzení že „..Vyšetřovací tým nezpochybnitelně doložil, že letadlo bylo sestřeleno raketou BUK v modifikaci, kterou vlastní pouze Rusko. „, protože jsem zprávy toho oficiálního nizozemského vyšetřovacího týmu podrobně sledoval, a poslední jeho oficiální oznámení bylo že „..letadlo bylo sestřeleno raketou BUK“ tečka tečka tečka. (Ale to už bylo pěkně dávno).
    Ale když jsem se nyní zpátky prohrabal googlem, zjistil jsem v čem je problém, ono těch vyšetřovacích týmů je povícero, každý s různým stupněm obsazení, odbornosti, nezávislosti, zaměření, i oficiálnosti svých prohlášení – a ani média nemají jasno v tom kdo je vlastně dnes oficiálně určen, že smí taková prohlášení vydávat. Možná i proto je dodnes ten případ prakticky zazděn – a šance že by se podařilo na základě někým oficiálně předložených důkazů mezinárodním soudem vyhlásit v rozsudku viníky je nulová.
    A veškerá oboustranná prohlášení se tím pádem pohybují více méně v oblastech propagandy-

  • Josef původní napsal:

   Názorná ukázka aplikace Gerasimovovy doktríny v praxi.

  • Dusk napsal:

   Frenki..proč z toho super státu utíkají občané do zahraničí jen co si našetří nebo nakradou dost dolarů? Je za tím americká propaganda nebo ruská realita? Co myslíte?

   • Frenki Hunter napsal:

    To je přece otázka na ně. Jak bych to mohl vědět? A jak bych za ně mohl oprávněně mluvit? Na druhé straně, statisíce Poláků a tisíce dalších Evropanů také vycestovali třeba za prací, studiem a pod. Nicméně, možná budete překvapen, až se v Evropě budou početné davy obyvatel hrnout naopak k nám, „na východ“. A jistě nepůjde o chudáčky. Počkejme si. V Maďarsku je už docela velký počet Němců. U nás je hodně Holanďanů. Ptejte se jich.

  • jirka napsal:

   A kolik rublů ti platěji, Ser jožo?

 2. Frenki Hunter napsal:

  Cituji: Je to do značné míry dáno hlavou našeho státu, která mluví v rozporu se skutečností,“ dodává Vrabel.

  Ten rozpor se skutečností by mne docela zajímal.
  Ale konkrétní argumenty asi nepatří k vybavení autora, jinak by nějaké uvedl.
  Pan prezident Zeman popřál svému ruskému protějšku ke znovuzvolení. Někteří tzv. západní politici to neudělali. Zde se ukazuje, kdo je diplomat a kdo není. Aféra s „novičokem“ byla někým načasovaná. Jaké problémy měla zakrýt? NATO agresi v syrském Afrinu? Turecko je členem NATO. Naši zákonodárci hlasovali o návrhu zařazení bodu k Afrinu a nezařadili jej. Asi je to nezajímá. Nebo k tomu dostali pokyn? Jak to má pojat široká veřejnost? Je možné přehlížet agresi členské země NATO – Turecka, v dalším, tedy druhém státě, jako by se nic nedělo? Kdo jsou ti pokrytci, kterým toto nevadí?! Kde je to „spočítání“ Kremlu? v čem spočívá? A proč se také „nespočítává“ Turecku, za jeho agresi? Jen se regulérně a slušně ptám… .

  • josef napsal:

   Vyslovujete velice správné názory, také s nimi souhlasím a také se sám sebe táži kdeže je ten hrdinný Jens Stoltenberg, který vyhrožuje Turecku použitím síly na vniknutí do sousední země ? Kdepak, vyhrožovat se musí jenom někomu.A co k tomu nebezpečí říká náš hrdinný Pedro Pablo, který nedávno na svá pýchou nadmutá prsa si nechal přišpendlit odznak vzorného vojáka od náčelníka všech náčelníků štábů (dozajista i z rodných Mariánských Lázní). A co když náhodou se začne Sýrie bránit a vystřelí na Turecko – budeme tedy reaktivovat článek 5. paktu NATO, že jeden náš člen byl napaden. Už slyším a vidím všechny ty Jochy, Marjanoviče,Pojary, Fištejny, Romancovy, Votápkovy, apod., že naše povinnost přispět naší obranou ke společnému útoku.

   • Frefki Hunter napsal:

    Ano, je to tak. EU je banda zbabělců a zaprodanců. Zejména ty západní a severní země.
    Jediní rozumní jsou V4. Co se týče Sýrie, málo se pravdivě uvádí KDO je viníkem 7 leté války. Tak to připomenu nyní, jsou to USA, s přispěním Francie a V. Británie. Nyní už i s Tureckem. Tedy země NATO napadly Sýrii, proti všem mezinárodním právům!
    OSN nikdo z těchto států, členů NATO nerespektuje a děla si co chce. Každému to je jasné! Kam až to zajde? Proč nekritizují místní troldové Turky? Komu chtějí lézt do zadků? Já nikomu nikam nepolezu! Jsem pro vystoupení z EU a i NATO! Přátele a partnery si vybírám, pečlivě! Ne tu citovanou prolhanou agresivní bandu agresorů a diktátorů!

 3. Baron napsal:

  Je zajimave si cist, kdo cte Hlidaciho psa, netusim, proc by nekdo v Cechach mel vubec zajem o Ruskou republiku, kdo by mel zajem o Ukrajinu, jedine co mne napada, ze od dob okupace sovetskou armiou se v cechach narodilo mnoho Rusu, je zcela mozne, ze Putina napadne, ze by mel zachovat prava Rusu v Cechach a opet pripoji Cesko k Rusku, zatim jen propagacne, ovsem pokud Cesi neodvrati Ruskou invazi/propagandu, muze se stat, z Putin zmeni mapu sveta. Aspon s prispevku zde to tak vypada 🙁

  • tom napsal:

   bohužel je opravdu v cr hodne rusaku, putina anexe cr klidne napadnout muze viz. krym. adolf taky branil německou menšinu.. od rusaku nic dobrého nelze cekat. uz to mnohokrat dokazali. s radosti budu vitat americany, chovaji se daleko lepe nez burani z vychodu. to je dokazane na východním a zapadnim nemecku za komunismu.

   • Frefki Hunter napsal:

    Hitler bránil německou menšinu, ale na Krymu byla drtivá ruská většina! Tak nelžete, Josefe! Nikdo normální nemůže vítat cizí vojska, pokud jej neosvobozují z válečného stavu. Ta americká vojska valí na dohled k ruským hranicím a Vy tomu tleskáte? Tleskal byste také, kdyby ruská vojska valila na mexické hranice, nebo byste se zamyslel, že z toho může být jedině obrovský prů… ?! Já bych tomu netleskal!

    • Petr Novák napsal:

     V Sudetech byla německá menšina ve velké většině. Takže si to, Frenku, srovnejte (čímž nechci obhajovat napadení Československa). Československo nebylo správcem Podkarpatské Rusi, ta byla legitimní součástí ČSR. Jo, a co se týče napadení Sýrie zeměmi NATO, tak to už jedete vyloženě na speedu. Není to zas tak dávno, kdy se po chemických útocích řešilo, zda tam mají USA vlítnout. Obama to nakonec neudělal. Vzpomeňte si. Je otázkou, zda by to ve světle dalšího vývoje, nebylo nakonec lepší.

    • K.H.Borovský napsal:

     Neustále zdůrazňujete vysoký podíl ruského obyvatelstva.Ruská potažmo sovětská anexe ale trvala od roku 1917.Nebyko to jenom na Krym ale také Dombas a všechny pobaltské státy,kde se dodnes mluví převážně rusky.Uvědomte si,že jsme k tomu jako sovětský satelit měli velmi blízko.Ani Rusko ani Amerika ale Česko.
     Děkuji za rozhovor

     • ČERT napsal:

      Jen bych dodal, že ruská anexe byla už dávno před rokem 1917 – třeba toho Krymu, kde kdysi býval tatarský stát, po několik staletí jako turecký vazal, už ke sklonku 18.století. A v případě těch pobaltských států, ty se staly součástí ruského impéria taky už počátkem 18.století, kdy odtud Rusové vypudili Švédy (případně později s dělením Polska- případ Litvy). To že je pak zase zabral Stalin v roce 1940, to lze vnímat taky jako snahu o revizi výsledků první světové války (asi jako Maďaři, když zabrali třeba jižní Slovensko nebo jako první, ještě před SSSR, Podkarpatskou Rus, jenomže těm to dlouho nevydrželo, protože skončili na poražené straně za druhé světové války).

      A když píšete, že jsme taky měli velmi blízko k anexi jako sovětský satelit… (???) Zajímavá úvaha… Tak ono je pravda, že se od roku 1945, vlastně i za celou tzv. studenou válku, nestalo, že by jeden stát doslova zlikvidoval celý jiný stát. První, kdo to od druhé světové války udělal, byl v roce 1990 Irák (Saddám Husajn) v případě Kuvajtu – a víme, jak to s ním brzy dopadlo…

      Ale tak jasně, je pravda, že Rusko (nebo případně USA) jsou přece jen jiné kalibry než Irák…

 4. Baron napsal:

  „které se svým dítětem NATO přibližují k ruským hranicím na dohled, nikoliv Rusko k americkým. Jsou to USA a jejich dítě NATO, které násobně převyšuje svými silami a prostředky Rusko. Jsou to USA,které vynakládají násobně více prostředků na zbrojení, než Rusko. Jsou to USA, které mají mají negativní vliv na Evropu a ne Rusko. Rusko drží Evropu při životě jeho surovinami, které kupodivu rusofobům nevadí – ruský plyn asi nesmrdí! Kdo chce, aby mluvily zbraně a ne můzy? „Qui bono“?!“

  Opomel jste vazeny Frankie napsat, proc si davate Americke jmeno, hadal bych, ze Vase prave jmeno je Ivan a ze jste potomek Natalie a Ivana Ivanovice. Ovšem zajisté to vse muze byt jinak…, treba to nebyla Natalie, ale Anna oholena do hola, opravdu bych rad vedel, V KOHO PROSPECHU je Vas prispevek do svobodneho tisku? 🙁 Haló noviny, Rudé právo. Nebylo by lépe tam pokracovat?

  • Frefki Hunter napsal:

   A to jste celou tu dobu věnoval pouze mému nicku? jak byste reagoval, kdyby tam bylo opravdu uvedeno to, co jste si sám, s takovou námahou, vyrobil? Asi jste velmi povrchní člověk, když hodnotíte člověka podle nicku. Jen tak mimochodem, nevymyslel jsem ho já, ale mí přátelé. A ti mne takto oslovují. A příště prosím k věci.

   • Baron napsal:

    ano Frefki, dokonce se věnuji i vasim preklepum ve jméně. At je to „Vaše“ krestni nebo prijmeni. Diskusi zajiste s clovekem Vaseho kalibru vesti nemohu na to jsem moc kratky soudruhu. Jak již dávno říkal pan Werich, hádka s blbem dele nez minutu se stava neprehlednou, prihlizejici nepozná, ktery z vas je blb.
    zaposlouchete se:
    https://www.youtube.com/watch?v=NW0JLgrZ1Vo
    chapu, ze pro vas jsou svobodné noviny trnem v oku, ale urcite najdete misto obdivovatelu, jako soudruh Grebeníček, soudruh Filip, ba i soudruzka Semelova… Jiz vzhuru psanci teto zeme….

    • Frenki Hunter napsal:

     Barone Prášile, máte špatný odhad na lidi. Se soudruhy nemám nic společného. Ale to je už takový zlozvyk, že ti, kteří nemají argumenty, hází pouze svými exkrementy. Mně tím neurazíte, na to nemáte. A příště prosím, buďte té dobroty a diskutujte k věci.

 5. Tomáš napsal:

  „Frenki Huntere“, máte zajímavé informace. Je mi úplně jedno, kde je získáváte, ale silně mi to připomíná nadpis předchozího článku: „……pravda neexistuje, a když, tak jenom ta naše“. Melete nepravdy o sestřeleném letadle i o Krymu. Aspoň si nastudujte historicky známá fakta o tzv. „darování Krymu Ukrajině“. Vaše srovnávání Krymu s Kosovem, Lybií a dalšími událostmi je také milné. Vaše vysvětlení americké „agrese“ a dítěte USA NATO je úplně mimo mísu. A nerostné bohatství SSSR ( Ruska) je také všem známé, jen mě tak napadá, jestli o něm vědí samotní Rusové? A tím nemyslím oligarchy, kteří o tom dozajista vědí. Ale myslím si, že další diskutující BARON to vystihl velice přesně a já už se opravdu nehodlám rozčilovat nad čtením vašich (myšleno Hunterovymi) jednostrannými příspěvky. S bohem FRENKI Ivanoviči.

  • Frenki Hunter napsal:

   Omyl, vážený, nic nemelu o tom, co mi vyčítáte. Jasně jsem uvedl, že MH 17 nebyla doposud prokazatelně vyšetřena. O agresi USA ve světě může pochybovat pouze ten, kdo je buď hloupý, nebo k tomu nevedený, jedno z jakých důvodů.
   Budování americké námořní základny na Ukrajině je Vám jistě také neznámé, že? A měla být původně na Krymu. To je to samé, jako by ruská námořní základna měla být vybudována na hranicích USA s Mexikem. Ale ta kupodivu není, od té americké. Připomenu vám národnost Chruščova, byl to Ukrajinec. A taktně mlčíte o Podkarpatské Rusi. Jasně jsem uvedl, že nám ji Rusko ukradlo. To by si žádný „Frenki „Ivanovič“ nikdy netroufl napsat, že?! Vy jste potom ten potrefený husák, který zakejhal, když jsem vzpomenul ty „ynteligentní“ kusy v diskusi. Jedna „anexe“ Vám strašně vadí, druhá „loupež“- ve významu ta stejná, nevadí.

   • PM napsal:

    Frenki Huntře
    Pravda a lež je pro vás co?
    František Vrabel si dá tu práci, provede analýzu, vytvoří srozumitelné grafy.
    Celý svět potvrzuje, že k účelovému ovlivňování dochází, ale Frenki, ten z toho udělá frašku a Putina vnímá jako vrcholného demokrata a navíc od ostatních diskutujících vyžaduje argumenty, které sám nedokládá, nebo si je účelově splétá. Jaké další argumenty potřebujete? V Rusku nejsou političtí vězni? Babiš nebyl Stbák? Slovenský ústavní soud vyhrál a Stbák nebyl? Co je tohle za logický nesmysl, který pronáší přímo ústa Babiše na televizní obrazovce.
    Všichni kdo sledujeme tak víme, že ústavní soud rozhodl, že ve svazcích nebyl neoprávněně. Pro mne z toho vyplývá, že rozhodnutí soudu je, že tam byl tedy oprávněně. Jinou interpretaci si osobně nedokážu představit. Ale Bureš současně tvrdí, že soud vyhrál a nebyl Estébák, ovšem jedna z těchto dvou výroků je jednoznačně lež. A dále myslíte si, že je Zeman opravdu prezidentem nás všech, nerozeštvává národ, takhle vy to vidíte? Nebo máte pocit, že je to dobře? Frenki vraťte se zpět do Ruska nebo Číny nebo tam kde jste byl stvořen, a naší zemičku českou vesničku střediskovozu se už nesnažte dále štěpit a rozeštvávat, už je rozpolcená dost. Vaše příspěvky jsou váš hlavní pracovní úvazek, nebo je to vedlejšák? Takže si na vás budu muset zvyknout. Naštěstí ale, mohu tím způsobem, že je budu jednoduše ignorovat. Při jejich čtení se mi stejně vždy udělá nevolno od žaludku. Jste jednoznačným příkladem Ruské propagandy a možná nejste ani člověk, ale robot. Člověk s morálkou by takové účelové spletence, trochu pravdy a hromada lží nemohl psát a potom normálně usínat, bez výčitek svědomí. Tak a teď se s tím poper umělá inteligence Frenki. Já to číst, naštěstí ale nemusím a nebudu.

    • PM napsal:

     Když jsem sepisoval můj příspěvek, tak se objevilo několik dalších příspěvků i od jiných diskutujících a to mne těší. Já neopisoval :-).
     Jen chci dodat, pokud je Frenki člověk a ne umělá inteligence.
     Tak zajisté nemá děti. Já v mládí vyrůstal v totalitě, a jestli je takových …. (na to není slovo), jako je Frenki více. Budoucnost dětí a vnoučat je nepěkná. Frenki mi připomíná jednoho tehdy mladého milicionáře, jmenoval se Petr Vít – Omlouvám se všem ostatním Petrům Vítům, ale tenhle komunista a milicionář bez zaváhání odpověděl že by střílel do demonstrantů (v 1989) kdyby dostal rozkaz. No… z některých lidí je mi jednoduše na zvracení.

     • Frenki Hunter napsal:

      Nemáte odhad na lidi. Měl byste se vzdělávat, nebo neodhadovat něco, co je mimo rozsah Vašeho chápání.
      Já mám velký problém s „autoritami“, takže nějaké to rozkazování a střílení na rozkaz by na mne neplatilo. Ale máte asi bujarou fantazii, a tak nemám proč s takovým bláznem cokoli na toto téma řešit.

   • Tomáš napsal:

    Pane hloupý Frenki Huntere alias provokatére. Chruščov nebyl Ukrajinec. Už mě i ostatní unavujete. Řekl jsem vám, že říkáte nepravdy a ať si nastudujete fakta. Jestli toho nejste schopen, považuji vás za hlupáka, nebo provokatéra. Neplácejte stále dokola svoje nepravdy a čtěte prosím. Jako začátek vám poslouží třeba následující: https://garassy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=405942

    • Frenki Hunter napsal:

     Narozen v carském Rusku, vystudoval univerzitu v ukrajinském Doněcku (jako později Angela Merkelová), byl prvním tajemníkem Komunistické strany (bolševiků) Ukrajiny. Na „Rusa“ dobrý.

 6. Frenki Hunter napsal:

  Pro : Josef Berger
  Ano, Rusk prodává plyn (a další suroviny) Evropě a Evropa si to moc dobře uvědomuje. Nordstream 2 je toho jasným důkazem. Pan Schroeder by mohl vyprávět. A proto si Evropa musí rozmyslet svůj postoj k Rusku, se všemi těmi přihlouplými sankcemi a další filipikou některých jejich předáků. Protože ty peníze za suroviny mže Rusko dostat třeba z Číny, že?! Ale od koho dostane suroviny Evropa?

  • Shark napsal:

   Ale jdete, Evropa prechazi na zkapalneny plyn, viz terminaly v Pobalti a Polsku, kdy ten prvni obslouzi xely evropsky sever a ten druhy stredni Evropu. Zadna zavislost na Rusku uz neexistuje, proto MUSELI souzi v Kremlu hledat nova odbytiste v Cine, protoze MUSI prodavat

   • Frenki Hunter napsal:

    Rusko vyváží i zkapalněný plyn. A je pikantní, že i do USA. Umíte to vysvětlit?

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Zkapalněný plyn, nemůže tomu z plynnému z potrubí cenově konkurovat.
    Porvnejte si jednotkovou cenu plynu z potrubí s cenou plynu z láhve (bomby). Ten zkapalněný z lodi nebude sice tak drahý ale o moc levnější také ne. Nebo si myslíte, že zkapalnění, přeprava přes moře, opětovné zplynování, jsou zadarmo? Natlakování potrubí a jeho údržba, což jsou jediné náklady při přepravě plynu v plynné formě, je nutné k těm všem nákladům u zkapalněného plynu přičíst.

  • ČERT napsal:

   Já bych jen suše dodal, poznamenal, že USA zase tak surovinově také chudé nejsou. Vždyť třeba ropa – i když jí samozřejmě dováží, tak samy taky patří k jejím největším producentům. Ta ropná pole v Texasu atd., to jsou pořád také ještě jedna z nejproduktivnějších nalezišť na světě (a to teď ještě ve velkém vyrábí ropu z břidlic). No jo, jenže při té jejich obrovské ekonomice, navíc automobilismu atd., ta spotřeba je obrovská…

   • Frenki Hunter napsal:

    Tak proč si dováží plyn z Ruska? Vy byste nakupoval něco, čeho máte dostatek? Ergo, podporoval zrovna Rusko? Jak to vidíte?

    • ČERT napsal:

     Já jsem nepsal o Evropské unii, ale o USA (když v jednom z příspěvků píšete, že ty nemají zdroje) – a nevím tedy nic o tom, že by USA dovážely plyn z Ruska… Ale tak s tou ropou je jasné, na jaké bázi stojí vztahy mezi USA a Saúdskou Arábií, víme, jak klíčová pro ně byla v tomhle ohledu např. Venezuela, můžeme přiřadit Mexiko (ale nikdy jistě ne Rusko) – a zdůrazňuji, mluvím čistě o USA, vůbec ne o západoevropských státech…
     A proč to tak Američané dělají, třeba vůči té Saúdské Arábii a spol….? Nevím, na mě to přijde, že si při té své vlastní obrovské spotřebě těmi vlastními zásobami poněkud „šetří“, přijde mi to jako součást nějaké dlouhodobé strategie… Až dojde ropa arabským státům, USA jí budou pořád mít… (???) O Rusku a Evropě teď vůbec nemluvím.

    • ČERT napsal:

     Jen dodávám, že mi tedy unikl ten Váš komentář o vývozu ruského zkapalnělého plynu do USA. Tak o tomhle, přiznám se, jsem nevěděl…

 7. Tomáš napsal:

  Pánové, toho bolševika HUNTERA – zřejmě ruská přezdívka pro placeného provokatéra – přestaneme vnímat, diskutovat s ním a odpovídat mu, protože jakákoliv reakce na jeho nepodložené závěry , úsudky a provokace ho jenom přiživují. Tak ho pojďme ignorovat, prosím. Jinak to asi nepůjde. Děkuji.

  • PM napsal:

   S robotem z Moskvy jsem já skončil, nejlepší je jeho příspěvky ne nekomentovat, ale hlavně nečíst. Strašně se člověku uleví.

   • Frenki Hunter napsal:

    Správně PM? Co nevidím, to neexistuje! A nabízím fér nabídku-když se prokáže vaše nařčení, že jsem placený provokatér, tak vám dám milion korun českých. Pokud toto ale neprokážete, dáte ten milion vy mně. Jdete do toho? nebo raději sklapnete a přestanete mne tímto urážet?!

 8. Tondach napsal:

  Pročítáte-li jiné weby a některé zdejší příspěvky, tak Češi nic spočítat neumí, naopak těm usáckým slátaninám bezmezně věří ….

 9. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Co tak si ještě rozebrat poslední průser Facebooku s tou agenturou Cambridge, americkými prezidentskými volbami a 50 milionny zpronevěřených dat fysických osob – klientů Facebooku? I sám Mark Zuckerberg se omlouval a slíbil větší péči o data.
  Ovšem to je zřejmě mimo hladinu sledování pro HlídacíPes.org.

 10. Weber napsal:

  Na závěr vydařeného dne se patří poděkovat paní redaktorce T. Engelové za výtečně zvolený článek, kde si mohli nejen senioři v líté bitvě vyměnit názory, někteří se poučit a zúčastnili se téměř všichni stálí diskutéři, včetně vzpomínaného ,čerta´, nebývale se snažil nováček Frenki a myslím, že kdyby jej nebylo, tak takového skóre by diskuze nedosáhla. Ještě mi tu chyběl talentovaný jan rich , doufám, že není na koronárce. Je tu ovšem deficit názoru žen a je to škoda, určitě to není v souladu se směrnicí EU. Za sebe děkuji za oponenturu kolegům diskutérům, mějte klídek a hlavičky plné dobrých myšlenek! Weber.

 11. Pavel Liska napsal:

  No, vskutku vydarena taskarice tahle diskuze. Chvili jsem zde nebyl. Byla tu nuda, ale koukam, ze to to konecne trosku oziva… Jinak uz jen slova, tusim prispevatele pana Barona o prispevku do svobodneho tisku hovori za vse a odhaluje jeho osobnost v plne nahote …. Vivat Hlidaci pes !

  • Tomáš napsal:

   Moc vám nerozumím Pavle……co se vám nelíbí na příspěvku Barona a jeho výroku o svobodném tisku???

   • Pavel Liska napsal:

    No to je prave ten problem, ze nechapete … Ani vas to nezarazi ? Nezda se Vam to divne ? …

Přidávání komentářů není povoleno