Otevření hotelu Thermal. Foto: CNC / Profimedia

Potěmkinovský hotel Thermal, opuštěný Agro-ovčín a jak Česko přežilo zákeřný útok Kominterny

Napsal/a Robert Malecký 9. ledna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Nevyzpytatelný osud nás tento týden zavál do prodejny značky Albert, kam jsme dříve přestali chodit kvůli ohrožení trestní sazbou za výtržnictví, případně jiné trestné činy proti zdraví či veřejnému pořádku. A vida! U samoobslužných pokladen už se neozývá ODEBERTE SI ÚČTENKU A VÁŠ NÁKUP, ale správné české SVŮJ NÁKUP. Stačil měsíc nové vlády a už se zase v Česku nemluví hotentotsky. Ano, toto byla malá ukázka ze škály tzv. oslích můstků, pojďme ke komentovanému přehledu uplynulého týdne.

  • Upozornili jsme na to tady už minule. Andrej Babiš opustil svůj ovčín, vydává se jak ten hipík na Route 66 ve svém karavanu a ovečky se musí samy emancipovat. Nechtěným důsledkem pro nás všechny je, že se ve zvýšené míře budeme muset potýkat s jevy typu Jana Mračková Vildumetzová nebo Taťána Malá, o Aleně Schillerové nemluvě. Technika neustálého kritizování všeho je jednoduchá a připomíná zupáky, kteří vojákům rozházeli komínky ve skříni a teď je pucují, že mají na cimře bordel.

Moudrá paní Vildumetzová má samozřejmě pravdu. Jen jsme nečekali, že se s takovou vervou pustí do přesného pojmenovávání stavu, v jakém zemi po osmi letech zanechaly vlády, v nichž ANO buď bylo, nebo je přímo vedly. Shrnul ho nedávno i Andrej Babiš.

„Já bych tady mohl mluvit dlouze o tom, co všechno jsme udělali v digitalizaci.“
(Andrej Babiš na bilanční tiskové konferenci své vlády, 17. prosince 2021)

Vidíme to v praxi. Lidé skutečně musí fyzicky na úřad, skutečně musí dokládat přehršle dokumentů, které má přirozeně sám k dispozici, skutečně je primárním přístupem státu k lidem nedůvěra a předpoklad, že všeci kradnú. Jen se poslankyně Vildumetzová plete v tom, kdo za to může a čí je to dědictví.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Věc už došla tak daleko, že se za politiky hnutí ANO mají potřebu omlouvat lidé, v jejichž povaze omluva tak úplně není, zejména jde-li o jevy typu Marek Dalík nebo Aleš Řebíček.

Vzácná chvíle. Když to takhle půjde dál, kdo ví, kde se to zastaví. Třeba nakonec ODS ze svého webu stáhne i tento skvost, který se tam pořád válí.

Zdroj: Profil Jany Vildumetzové na stránkách ODS

 


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Pamatujete, jak před volbami objížděla stachanovská rota hnutí ANO republiku a každý den někde stříhala pásku, aby ukázala jak maká nebo makala nebo tak něco? Vrcholným číslem pak bylo otevření karlovarského hotelu Thermal, se speciálním fokusem na jeho bazén s termální vodou. Číslo bylo speciálně secvičeno pro ministryni financí Alenu Schillerovou, která na místě strávila kupu času se svými 57 fotografy, aranžéry a vizážisty.

A jak myslíte, že to dopadlo. No jako vždycky. Jak teď zjistilo Echo24, bazén už je zase zavřený, podle generálního ředitele hotelu Vladimíra Nováka prý kvůli dokončování druhé etapy stavby, během které se „odstraňují vady z přejímky a zjištěné během zkušebního provozu“. Kníže Potěmkin by měl radost.

„Vadí mi na tom ta blamáž, která se odehrála před volbami, kdy se otevřelo něco, co bylo v podstatě napůl rozestavěné, a to jen proto, aby se tam mohla střihnout páska, ale funkční to není.“
(karlovarský hejtman Petr Kulhánek, Echo24, 9. ledna)

Pana hejtmana chápeme, je to k vzteku. Nám ale přece jen trochu víc vadí, že podobnou potěmkiádu udělala Babišova parta z půlky země.

  • Podle hýkání na sociálních sítích a Novinkách cé zet to několik dní vypadalo, že Českem znovu obchází strašák komunismu a jedna z vládních stran je pod tvrdým útokem Kominterny.

„Nechť se třesou panující třídy před komunistickou revolucí! Proletáři nemají v ní co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celého světa. Proletáři všech zemí, spojte se!“
(Karel Marx, Bedřich Engels, Manifest komunistické strany, 1848)

Ke všeobecnému zděšení stačilo málo, jen aby (nakonec neúspěšná) kandidátka na předsedkyni Pirátské strany vyjádřila svou příchylnost ke komunistickým myšlenkám.

„Moje vnitřní přesvědčení je komunistické, ve smyslu původním (demokratickém).“
(Jana Michailidu na stranickém fóru, Novinky.cz, 5. ledna)

Má to dvě roviny a ta první se týká naší současnosti. Jak ostatně připomněl výše zmíněný Mirek Topolánek, strany ve svých temných zákoutích skrývají všelijaké freaky, problém by asi nastal, pokud by si Piráti dokázali Janu Michailidu zvolit. Druhá rovina je složitější a týká se otázky, jak to bylo s oním demokratickým komunismem. Ve své podstatě si nese diktaturu proletariátu, což je fáze, kdy je třeba násilně zbavit majetku ty, kteří ho mají, aby pak mohli mít všichni kuřinec. Tuto fázi komunistické režimy zvládaly většinou skvěle, což s sebou kromě krádeží majetku neslo i nějaké to vraždění, často po milionech. Pak nastaly fáze další, v nichž došel toaletní papír a zdroje vůbec. S demokracií to mívalo společného málo. V Československu byl demokratický komunismus spojován s obdobím Pražského jara a jeho lídrem Alexandrem Dubčekem, který bývá vykreslován jako takový milý popleta, fotil se v bázenu a mouše by neublížil. Je tedy vhodné připomenout si tuto významnou postavu demokratického komunismu, jak ji zaznamenal Pavel Tigrid.

„Po téměř dvacetiletém mlčení už stárnoucí bývalý první tajemník, pak pracovník Lesní správy v Bratislavě a ještě později zapomenutý důchodce, se náhle ozval, poprvé a veřejně. Bylo to tak: v listopadu 1985 Vasil Biľak, člen předsednictva ÚV KSČ, poskytl jednomu západoněmeckému týdeníku interview, v němž vyjevil, co prý ještě nikdy nebylo řečeno: totiž že tehdy na sklonku pražského jara Dubček a jeho druzi připravovali koncentrační tábory pro »odpůrce pravicových sil«, rozumějte – pro Biľaka a ostatní prosovětské »internacionalisty«. Zlá pomluva, ohradil se Dubček v listě, který poslal Rudému právu (nikdy nevyšel, otiskl jej deník Italské komunistické strany Unità): my dubčekovci jsme jenom podali návrh na zřízení takových lágrů pro »odpůrce socialismu«. Ostatně nic zřízeno nebylo, dodal Dubček, protože mezitím došlo ke vpádu vojsk Varšavského paktu.“
(Pavel Tigrid, Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu, 1988)

Tolik ke komunistům demokratům. Klidnou mysl. 

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)