Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Otevření hotelu Thermal. Foto: CNC / Profimedia
,

Potěmkinovský hotel Thermal, opuštěný Agro-ovčín a jak Česko přežilo zákeřný útok Kominterny

PSÍ UŠI. Nevyzpytatelný osud nás tento týden zavál do prodejny značky Albert, kam jsme dříve přestali chodit kvůli ohrožení trestní sazbou za výtržnictví, případně jiné trestné činy proti zdraví či veřejnému pořádku. A vida! U samoobslužných pokladen už se neozývá ODEBERTE SI ÚČTENKU A VÁŠ NÁKUP, ale správné české SVŮJ NÁKUP. Stačil měsíc nové vlády a už se zase v Česku nemluví hotentotsky. Ano, toto byla malá ukázka ze škály tzv. oslích můstků, pojďme ke komentovanému přehledu uplynulého týdne.

 • Upozornili jsme na to tady už minule. Andrej Babiš opustil svůj ovčín, vydává se jak ten hipík na Route 66 ve svém karavanu a ovečky se musí samy emancipovat. Nechtěným důsledkem pro nás všechny je, že se ve zvýšené míře budeme muset potýkat s jevy typu Jana Mračková Vildumetzová nebo Taťána Malá, o Aleně Schillerové nemluvě. Technika neustálého kritizování všeho je jednoduchá a připomíná zupáky, kteří vojákům rozházeli komínky ve skříni a teď je pucují, že mají na cimře bordel.

Moudrá paní Vildumetzová má samozřejmě pravdu. Jen jsme nečekali, že se s takovou vervou pustí do přesného pojmenovávání stavu, v jakém zemi po osmi letech zanechaly vlády, v nichž ANO buď bylo, nebo je přímo vedly. Shrnul ho nedávno i Andrej Babiš.

„Já bych tady mohl mluvit dlouze o tom, co všechno jsme udělali v digitalizaci.“
(Andrej Babiš na bilanční tiskové konferenci své vlády, 17. prosince 2021)

Vidíme to v praxi. Lidé skutečně musí fyzicky na úřad, skutečně musí dokládat přehršle dokumentů, které má přirozeně sám k dispozici, skutečně je primárním přístupem státu k lidem nedůvěra a předpoklad, že všeci kradnú. Jen se poslankyně Vildumetzová plete v tom, kdo za to může a čí je to dědictví.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Věc už došla tak daleko, že se za politiky hnutí ANO mají potřebu omlouvat lidé, v jejichž povaze omluva tak úplně není, zejména jde-li o jevy typu Marek Dalík nebo Aleš Řebíček.

Vzácná chvíle. Když to takhle půjde dál, kdo ví, kde se to zastaví. Třeba nakonec ODS ze svého webu stáhne i tento skvost, který se tam pořád válí.

Zdroj: Profil Jany Vildumetzové na stránkách ODS

 


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Pamatujete, jak před volbami objížděla stachanovská rota hnutí ANO republiku a každý den někde stříhala pásku, aby ukázala jak maká nebo makala nebo tak něco? Vrcholným číslem pak bylo otevření karlovarského hotelu Thermal, se speciálním fokusem na jeho bazén s termální vodou. Číslo bylo speciálně secvičeno pro ministryni financí Alenu Schillerovou, která na místě strávila kupu času se svými 57 fotografy, aranžéry a vizážisty.

A jak myslíte, že to dopadlo. No jako vždycky. Jak teď zjistilo Echo24, bazén už je zase zavřený, podle generálního ředitele hotelu Vladimíra Nováka prý kvůli dokončování druhé etapy stavby, během které se „odstraňují vady z přejímky a zjištěné během zkušebního provozu“. Kníže Potěmkin by měl radost.

„Vadí mi na tom ta blamáž, která se odehrála před volbami, kdy se otevřelo něco, co bylo v podstatě napůl rozestavěné, a to jen proto, aby se tam mohla střihnout páska, ale funkční to není.“
(karlovarský hejtman Petr Kulhánek, Echo24, 9. ledna)

Pana hejtmana chápeme, je to k vzteku. Nám ale přece jen trochu víc vadí, že podobnou potěmkiádu udělala Babišova parta z půlky země.

 • Podle hýkání na sociálních sítích a Novinkách cé zet to několik dní vypadalo, že Českem znovu obchází strašák komunismu a jedna z vládních stran je pod tvrdým útokem Kominterny.

„Nechť se třesou panující třídy před komunistickou revolucí! Proletáři nemají v ní co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celého světa. Proletáři všech zemí, spojte se!“
(Karel Marx, Bedřich Engels, Manifest komunistické strany, 1848)

Ke všeobecnému zděšení stačilo málo, jen aby (nakonec neúspěšná) kandidátka na předsedkyni Pirátské strany vyjádřila svou příchylnost ke komunistickým myšlenkám.

„Moje vnitřní přesvědčení je komunistické, ve smyslu původním (demokratickém).“
(Jana Michailidu na stranickém fóru, Novinky.cz, 5. ledna)

Má to dvě roviny a ta první se týká naší současnosti. Jak ostatně připomněl výše zmíněný Mirek Topolánek, strany ve svých temných zákoutích skrývají všelijaké freaky, problém by asi nastal, pokud by si Piráti dokázali Janu Michailidu zvolit. Druhá rovina je složitější a týká se otázky, jak to bylo s oním demokratickým komunismem. Ve své podstatě si nese diktaturu proletariátu, což je fáze, kdy je třeba násilně zbavit majetku ty, kteří ho mají, aby pak mohli mít všichni kuřinec. Tuto fázi komunistické režimy zvládaly většinou skvěle, což s sebou kromě krádeží majetku neslo i nějaké to vraždění, často po milionech. Pak nastaly fáze další, v nichž došel toaletní papír a zdroje vůbec. S demokracií to mívalo společného málo. V Československu byl demokratický komunismus spojován s obdobím Pražského jara a jeho lídrem Alexandrem Dubčekem, který bývá vykreslován jako takový milý popleta, fotil se v bázenu a mouše by neublížil. Je tedy vhodné připomenout si tuto významnou postavu demokratického komunismu, jak ji zaznamenal Pavel Tigrid.

„Po téměř dvacetiletém mlčení už stárnoucí bývalý první tajemník, pak pracovník Lesní správy v Bratislavě a ještě později zapomenutý důchodce, se náhle ozval, poprvé a veřejně. Bylo to tak: v listopadu 1985 Vasil Biľak, člen předsednictva ÚV KSČ, poskytl jednomu západoněmeckému týdeníku interview, v němž vyjevil, co prý ještě nikdy nebylo řečeno: totiž že tehdy na sklonku pražského jara Dubček a jeho druzi připravovali koncentrační tábory pro »odpůrce pravicových sil«, rozumějte – pro Biľaka a ostatní prosovětské »internacionalisty«. Zlá pomluva, ohradil se Dubček v listě, který poslal Rudému právu (nikdy nevyšel, otiskl jej deník Italské komunistické strany Unità): my dubčekovci jsme jenom podali návrh na zřízení takových lágrů pro »odpůrce socialismu«. Ostatně nic zřízeno nebylo, dodal Dubček, protože mezitím došlo ke vpádu vojsk Varšavského paktu.“
(Pavel Tigrid, Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu, 1988)

Tolik ke komunistům demokratům. Klidnou mysl. 

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

12 komentářů

 1. Veselý jiří napsal:

  ÁNOFERT a ČSD a KSČ jsou odpovědní za celkový stav této republiky.Bohužel bez jakéhokoliv trestu,je to smutné.Teď se k tomu,co napáchali nechtějí znát,Zapoměl jsem na s.prezidenta a jeho kohortu.

  • Radomír napsal:

   A já se až dosud domníval, že Masarykovo Československo rozbila vláda vedená ODS spolu s Mečiarem a že stamiliardy nechaly jako první rozkrást, vytunelovat a rozdaly svým sponzorům a kmotrům nebo promrhaly ve stylu typu euroozvučení Vondra právě vlády vedené ODS a pak spojené smluvněopoziční šiky ODS a ČSSD. Nakonec i ten Babiš vyrostl v temných dobách vlád ODS a jako příznivec a volič ODS. Pan Malecký je zřejmě neinformovaný cizinec, který nezná zlatá devadesátá a asi přišel do Česka až po jmenování Fialovy vlády. Jinak by nemohl bědovat nad opoziční kritikou posledních dní. Co je to kritika všeho vždy a všude, to v posledních letech v parlamentu předváděli nějaký Kalousek a Stanjura a spol.

   • Vladimír Komárek napsal:

    V něčem máte pravdu: tzv, „bývalí komunisté“ ovládli velké strany (příkladem jedinci jako Vendyš Klaus s a Milouš Zeman) a řádili jak černá ruka, jenom pod jinými hesly…a hlupáci voliči jim to „žrali“. Titíž hlupáci pak později volili Babiše (a mnozí ho dodnes adorují) – ale zde se těžce mýlíte (nebo úmyslně „mlžíte“) – ten nevyrostl ani na základech ODS, či ČSSD – ten vyrostl na prsou své milované KSČ a její tajné police, jejímž byl donašečem. Tak prosté to je.
    PS: dokud budou mít volební právo političtí (většinou i člověčí) idioti, tak naší zemi a slušným lidem není pomoci. Protože svině zůstane sviní a slušností ničemu neusměrníš. Nikdy a nikde na světě.

 2. Jonáš napsal:

  Připadá mi, že podle citátu Manifestu komunistické strany byla u nás vedena volební kampaň. Panující třídou zde bylo ANO a spojujícími se proletáři ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Piráti.

 3. v napsal:

  Kolik let se ještě bude pan Malecký vymlouvat na Babiše a na komunisty? 20, 30, nebo 50 let?
  To, že nová pětikoalice je bandou kariéristů s neprůhledným financováním stran a podvody v jakékoli podobě, bylo jasné hned od počátku. Co byste chtěli od ODS, STAN, Top 09, KDU a profesionálních udavačů Pirátů?
  V Thermalu jsem byl v roce 1984. Skvostný hotel a vynikající venkovní bazén – ovšem v té době. Po roce 89 byl rozkraden, vyrabován a prakticky zničen. Dlouhá léta chátrání mu rovněž nepomohlo. To je výsledek kapitalistické správy majetku.
  Za to komunisté opravdu nemůžou, za jejich působení byl hotel funkční.
  Takže to, že se opravuje je dobrá zpráva. Je úplně jedno, že rekonstrukce má jisté vady, vždyť jde o stamiliony a ty se musí nějak utratit.
  Stavět po roce 68 koncentráky je blbost a Tigrid, jako emigrant je lhář. Asi zůstal myšlenkově v 50 – tých létech. Konečně, jako mnoho emigrantů, kteří si hráli na hvězdy a pak rychle pohasli.

  • G napsal:

   Dobrý den ,

   píšete blbosti vyrabován a zničen nebyl. Thermál vlastní stát a to že rekonstrukce byla nutná je dano stářím hotelu.
   No a pokud si dohledáte informace dokonce byl v plusu finančně. Problém nastal kdy, šla do vlády sekce ANO a začala měnit vedení a radu atd..cca v roce 2014. Rošády proběhli několikrát.
   Bazén měl být napřed prodán ale byl 1 zájemce nakonec se rozhodlo že zůstane státu patří pod ministerstvo financí.

   (Za to komunisté opravdu nemůžou, za jejich působení byl hotel funkční. ) krásná věta no aby ne co by jste chtěl 1968 byla zahájená stavba 1977 otevřen provoz, takže jste tam byl 1984 no to mám bratru 7 let nová stavba.

   No a ta šaškárna co se předvedla vloni na otevření bazénu nemá ani cenu komentovat , já jako Varák chodím okolo staveniště a musím se smát jak tu soudruzi za vlády Anofertu opět matou národ.

   No a už vůbec nemá cenu komentovat rekonstrukci a další věci okolo této stavby nebo by se Vám udělalo nevolno. Hezký den přeji.

  • G napsal:

   Pravdu máte jen v jednom a to že se nepovedla privatizace (Z důvodu porušení podmínek soutěže Fond národního majetku ČR od kupní smlouvy odstoupil a soutěž byla zrušena. ) a soudní spor trval cca do roku 1999 netuším zda je to přesné ale to je tak vše.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Viz můj komentář výše. Trolly a idioty jak vidno neusměrníš…zvláště když se mohou schovávat pod „nick“ a bojí se psát za sebe otevřeně…to jsou pak za hrdiny. Ve skutečnosti jsou opravdu jenom hlupáky co si nesrovnají souvislosti, ale zejména placenými (nebo zakomplexovanými) škodiči.

 4. petrph napsal:

  Že už se na začátku připomíná zrovna ten Albert, v tom jsem byl nakupovat krátce před svátcích, s tímto výsledkem
  – na samočinné pokladně byl způlky namarkován nákup nějakého zoufalce přede mnou, co to vzdal
  -poblíže z obsluhy ani noha, aby to dala do pořádku.
  Takže jsem si šel stoupnout do fronty k běžné pokladně, a když už jsem přicházel na řadu, tak pokladní oznámila že musí pokladnu restartovat, ať si jdeme stoupnout do fronty k jiné pokladně..Což jsem tedy z časových důvodů vzdal a ten můj/svůj (tedy ještě jejich, před zaplacením) jsem jim tam nechal. Nebyl jsem sám.
  Obávám se tedy, že ani od nové nové vlády toho, kromě pár formálně přepsaných projevů vice čekat nemůžeme.. Ono je asi tak jedno zda budou jazykově správně, když logicky to bude nesmysl. Což už se stalo, pro přípomínku min. Válkovi, když nyní zavedl pojem pracovní karanténa. Aby ho hned odborníci upozornili, že jí vykládá naprosto obráceně. Leč bylo pozdě, Válek už do toho stačil zamotat ministerstvo vnitra, aby určilo pracovní povinnosti, kdo ač covidem nemocen, stejně do práce musí…

  • Otakar napsal:

   Rozmohl se nám tady poslední dobou takový nešvar: ministři – popletové.

   • Míra Prošek napsal:

    Holt Absurdistán si jde dál svou cestou, t.č. u volantu pan Fiala…

  • Pavel napsal:

   Takže máš dojem, že za tvoje neschopnost nakoupit, může vláda. Těch „logických nesmylů“ se tady evidentně dopouštíš akorát ty.

Přidávání komentářů není povoleno