Poslanec Kolovratník: Bavit se s Xaverem o lifestylu nevadí

Poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník nevidí problém ve svém vystoupení v pořadu Lubomíra Veselého, i když ho nedávno sám kritizoval za verbální útok na novinářku. Když Radní ČT a moderátor ČRo Veselý v červnu na adresu redaktorky serveru Forum 24 Johany Hovorkové použil i slova jako „zrůdy“ či „svině“, řekl Kolovratník Deníku N, že chce kauzu probrat s kolegy ve sněmovním volebním výboru a že vyjádření Veselého bylo za hranou.

O pár dní později však sám byl hostem Veselého v pořadu Xaver a host v regionálním vysílání Českého rozhlasu. Interview se neslo v převážně lehkém duchu, řeč byla například o Kolovratníkově hobby – tanci. Poslanec, který dříve působil také právě v ČRo, mluvil i o určitém zklamání z některých novinářů po svém přechodu z médií do politiky. „Dneska máme řadu internetových serverů ‚takzvaných‘ novinářů, kteří tam působí..,“ řekl například. Sám Kolovratník ve vystoupení u moderátora, kterého sám kritizoval, nevidí problém. Obě věci spolu prý nesouvisí:

„Tím, že někomu poskytnu lifestyle rozhovor, toho člověka nelegitimizuju. Jsme profesionálové a nevěnovali jsme se (mediálním) radám. Mé vystoupení v ČRo nijak nemění můj pohled na ono citované vyjádření radního,“ řekl Kolovratník na dotaz HlídacíPes.org. Kauzu prý volební výbor skutečně probral, ale zatím k ní prý „nemá pevný postoj“.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org