Pornoservery hlásí konec krize, kdy skončí plk. Prymula na vrátnici a bláznivé nápady paní Kláry

Napsal/a Robert Malecký 3. května 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Situace kolem koronaviru v Česku se pomalu vrací do normálu, což se pozná tak, že vláda sice neustále přeskupuje a přenastavuje soubory svých opatření, všem už je ale leda tak k smíchu. Na situaci tržně reagoval i server Pornhub, který ukončil koronavirové premiové připojení zdarma a přešel na tradiční placené členství. Přátelé, krize je zažehnána.

  • Epidemiologický plukovník Prymula se na prvního máje probudil do reality a zjistil, co se v Česku navzdory vládnímu chaosu zhruba od 12. března odehrává. A naladil se na notu.

„Zrušili jsme zodpovědnost kolektivní a chceme ji nahradit zodpovědností každého z nás.”
(náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, Novinky.cz, 1. května)

Fajn, má samozřejmě pravdu, náčelník. Lidi se prostě o sebe postarali sami, a to navzdory nedostatku ochranných prostředků. I v Prymulově případě by se věci měly vrátit do normálu, nebo alespoň do doby před vypuknutím krize. Očekáváme tedy, že hned v pondělí nakráčí za svým nadřízeným ministrem a předloží mu bezpečnostní prověrku nutnou pro výkon své funkce. V opačném případě prověrku nahradí zodpovědností svou vlastní, sebere si svých pět švestek a odebere se na vrátnici ministerstva, kde může sloužit i bez prověrky.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Vláda se ale příznivě se vyvíjející epidemiologickou situací vyvést z rovnováhy nenechá. Pochopila, že pro příznivý volební výsledek je nutné nadále předstírat vládnutí, a tak se pomalu dostávají ke slovu i ministři, na jejichž existenci jsme za posledních osm týdnů sami rádi zapomněli. A tak se z hlubin zapomnění náhle vynořila ministryně pro rozvoj Agrofertu Klára Dostálová.

Klára Dostálová pro Agrofert DNES, 1. května

Vypadat by to mělo zhruba takto:

„Máme spoustu dosud neobjeveného krásného území v Česku. Spousta lidí se také nikdy nedostala během léta do Prahy, protože všechny hotely byly rezervovány pro zahraniční klientelu.“

My jen připomeneme, že ta spousta dosud neobjeveného krásného území v Česku vypadá zhruba tak, že tam musí policie pravidelně uzavírat parkoviště a odklánět dopravu, protože už se tam víc návštěvníků nevejde. A to mluvíme o době před koronavirem, v posledních týdnech je situace kritická už tak. Ale dobře – třeba má paní ministryně na mysli Čapí hnízdo nebo Průhonice a vyinkasuje si za to nějaké to fíčko za reklamu, jak je v kraji zvykem. U Andreje Babiše pak podobné nezmysle nepřekvapí:

Andrej Babiš pro CNN Prima News, 3. května

Takže nezbývá než připomenout to základní. O tom, kde lidé stráví dovolenou, si rozhodnou oni sami. Nejspíš to už bude částečně v zahraničí, které se otevře tak rychle, jak to bude možné. Platí to zejména pro země, které jsou na turistické ruchu závislé. Představa, že vláda lidem cosi zpřístupňuje, že vůbec smí takové úvahy vést, patří do časů Železné opony. Čili u české vlády nic, co by nás mělo překvapovat.

  • A oblíbený obrázek na závěr?

Aktuálně.cz, 1. května

A přitom to původně vypadalo, že Češi pošlou do tepláků jednoho Slováka. Tak klidnou mysl, člověk míní, osud mění.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)