Pořádek musí bejt! Policejní hon na zastupitele a o odsunu jinak

Napsal/a -pes- 19. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Kam až může policista zajít? Je důležité vynutit dodržení zákona za každou cenu, tedy třeba i s použitím násilí, a bez ohledu na to, jak nebezpečné či naopak banální je jeho porušení? Nebo by měla policie vždy zvažovat přiměřenost svých zásahů?

Na tyto otázky hledal v uplynulém týdnu odpověď právník Aleš Rozehnal. Jeho text, který vzbudil mimořádnou čtenářskou pozornost, najdete zde.

Čemu dalšímu také věnoval HlídacíPes.org v minulých dnech pozornost? Nabízíme tradiční sobotní shrnutí „Psí týden“:

  • Trestnímu stíhání čelilo vloni na sedm desítek členů obecních zastupitelstev. O rok dříve to bylo ještě o něco více. Oproti předchozím letům tak stoupl počet stíhaných o stovky procent. Začaly orgány činné v trestním řízení konečně dělat pořádně svou práci? Nebo plní společenskou poptávku, která volá „po krvi těch nahoře“? Více si přečtete zde.

 

  • Publicista Jan Urban připomněl výročí masakru, při kterém bylo zavražděno více lidí než v Lidicích. Neodehrál se však za války, ale až po ní. Českoslovenští vojáci při něm zabíjeli německé uprchlíky (včetně žen a dětí) vracející se na Slovensko.  Dá se vyhánění Němců a excesy, které se při něm děly, vysvětlit jen jako živelná reakce na hrůzy okupace? Více zde.

 

  • Se zadáváním veřejných zakázek mají tuzemská ministerstva stále nějak problémy. Žebříček sestavený Centrem aplikované ekonomie ukazuje, že nejhůře si vedou úředníci na rezortu obrany a Babišových financích. Podívejte se zde.

 

  • Zákon nařizuje udržet nepřerušovaný tok vody krajinou. Zejména menší vodní elektrárny ji ale zadržují, aby mohly vyrábět státem dotovanou energii, píše analytik Petr Havel. Více zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)