Podobnosti čistě náhodné: Miloš Zeman a TGM, Jiří Ovčáček a Pavel Liška…

Napsal/a Ondřej Neumann 5. července 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Miloš Zeman po roce opět vyrazil ve svém člunu na rybník v Novém Veselí. A internetový lid na sociálních sítích začal řešit otázku důstojnosti prezidentského úřadu. Chybět nemohlo ani srovnání s Tomášem Garrigue Masarykem. Dvojici fotografií nad tímto textem doprovázelo jediné slovo: EVOLUCE…

 

  • Hlavu státu však ironické poznámky z pražských kaváren nechávají tradičně ledově klidnou. „Je to každoroční obřad, kterého se nevzdám do konce svého života. I kdybych už byl o berlích, tak ty berle odložím, někdo mě naloží do člunu, třeba moje žena a já hezky poplavu,“ svěřil se Zeman před vyplutím reportérovi Blesk.cz.

Psisko se ke kavárenskému štěkotu nepřipojuje a přeje šťastnou plavbu!

 


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 

  •  „Kdybych energii, kterou jsem věnoval státu, dal Agrofertu, tak má minimálně o miliardu korun zisku víc,“ ocenil sám sebe v rozhovoru pro časopis Ekonom Andrej Babiš a v sebechvále pokračoval:  „Už Aristoteles říkal, že politici by měli být ti nejlepší z nás. Nepovažuji se za nejlepšího, ale přece jen mám něco za sebou, něco jsem vytvořil.“

I Psisko čte Aristotela. A líbí se mu tenhle citát: Každý génius má v sobě trochu šílenství. I proto, že tohlo moudro platí i naopak: Každý šílenec má v sobě trochu génia.

 

  • Geolog, klimatolog, filosof a spisovatel Václav Cílek o současné migrační vlně do Evropy: „Základní mechanismus je takový, že je málo vody, lidé se bojí o potraviny, zároveň je lidí hodně, a v tom okamžiku vzniká pocit, že musíte odejít někam, kde ještě ty zdroje existují. Jako zdroje byly tradičně vnímány voda, pastviny a dejme tomu zemědělská půda. Ale se vznikem moderní společnosti a Evropské unie se zdrojem stávají i sociální dávky nebo dávky pro migranty. To znamená, že ti lidé z části Afriky dělají to, co dělali vždy, jdou na nové pastviny. Ale mezitím se změnila definice zdrojů, tak jdou vlastně tam, kde je můžou čerpat.“

Důvěrně to známe z české historie viz: „To je ona, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající!“

 

  • „Existují obavy, že se čínská vláda bude snažit určit příštího dalajlamu. To je naprosto absurdní. Příští inkarnace dalajlamy přece nenastane v zemi ovládané komunisty. A bude to dalajlama, kdo o tom rozhodne. Je to jen na něm, kdy a jak se inkarnuje, a ne na čínské komunistické vládě,“ prohlásil v Karlových Varech rezolutně americký herec a budhista Richard Gere.

Slavnému herci závidíme jeho optimismus. Komunisté už dokázali onačejší zázraky!

 

159473101_2f4e20

©©

  • To český herec Pavel Liška řeší přízemnější problém než jeho hvězdný kolega z Hollywoodu – fyzickou podobu s mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem. „Kamarád se podivoval se, jak je pan Ovčáček podobný některým komickým – retardovaným postavám, které hraju. Čím víc se ale pan Ovčáček začal objevovat v médiích, tím víc lidí, a dokonce i mých přátel, si ho začalo spojovat nejen s mými postavami, ale dokonce i se mnou samým“.

Hercovo znepokojení Psisko plně chápe.

 

  • „Peroutkův dopis je na světě! Našli jsme jej s kolegy v Čapkově vile, kterou Radnice Prahy 10 vloni odkoupila,“ oznámila na sociálních sítích starostka Prahy 10 a místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová. Jejímu objevu od prvních chvil nevěřil ani Jiří Ovčáček. Později vyšlo najevo, že Kleslová naletěla na legrácku publicisty Jaromíra Slomka.

Stará politologická pravda říká, že politik může udělat chybu, ba může být i hloupý. Nikdy by ale neměl být směšný… Radmile Kleslové tudíž nezávidíme.

 

  • Tweet Mariana Jurečky: „Ve 106 letech Zemrel sir Nicholas Winton, zachrance zidovskych deti. Bylo mi ctí, že jsem jej loni navrhl na nejvyšší státní vyznamenání.“

Když musíš, tak musíš!

 


Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)