Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Andrej Babiš,

Plán Agrohnutí na věčné vládnutí, co jsme si koupili za půl bilionu a nulka a perko prezidenta Klause

PSÍ UŠI. Situace přestává být vážná a stává se víc a víc zábavnou. Samozřejmě tedy pouze v případě, kdy si libujete v parodiích katastrofických hororů. Pro nás ostatní je zde pořád ještě možnost přijímat každodenní nálož zpráv s kritickým nadhledem a ověřovat, zda nejde o satiru. Bohužel se stále ukazuje, že nikoli a že realita jakoukoli fikci s náskokem předbíhá. Pak zbývá už jen lexaurin.

 • Až se budou za třicet let udělovat medaile Za zásluhy o čtvrtý odboj, neměla by historie zapomenout na MUDr. Jarmilu Rážovou. Ta z pozice hlavní hygieničky nakažené koronavirem poslala do karantény půlku vlády a ministerstva zdravotnictví, což je vzhledem k tomu, co politici a úředníci předvádějí, hrdinský čin. Bohužel ale nejspíš vyjde naprázdno, neboť se ukazuje, že tato vláda dávno nevládne, nemá žádný plán a jen se veze. A už se to ani nestydí přiznat. Ukázka první:

ČT24.cz, 3. září

Prostě to zadlužíme a ještě se pochválíme. Nic, co bychom po sedmi letech vlády socialistů s Babišem neznali. Strategie politické divize Agrofertu na věčné ovládnutí státu je jednoduchá: Do roku 2021 přivedeme stát natolik zu grunt, aby už nikdo jiný nechtěl nikdy vládnout.

 • Vedle makroekonomických otázek je samozřejmě aktuální i šíření koronaviru, tam jsme na tom po půl roce příprav chytré karantény ještě daleko lépe.

iDNES.cz, 4. září

A ještě jedna citace, která mluví za vše:

„Trasovat se nám daří obtížně, pomáhá nám už kde kdo.“
(Zdeňka Jágrová, 4. září)

„Kde kdo“ je nečekaně přesné přiznání, kdo nám v krizových dobách vládne a jak to taky podle toho vypadá. Půl roku měla vláda na to, aby se připravila na druhý nástup epidemie. Tento půl rok vykoupila 500 000 000 000 korun a zničeným soukromým sektorem. Výsledek vidíme sami. Hygiena kolabuje při zhruba 500 případech denně, přičemž předpovědi jsou až čtyřnásobné. Existuje jediná osoba, která je za to přímo odpovědná, a my nebudeme slušní a řekneme rovnou jméno:


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Sám Andrej Babiš málem rovněž skončil v karanténě, přesněji řečeno skončil by v ní, kdyby byl normálním smrtelníkem, a ne představitelem věrchušky, pro kterou platí jiná pravidla než pro sprostý lid. S pozitivně testovanou hygieničkou Rážovou totiž rovněž přišel do styku.

„Jednání vypadalo jako vždy tak, že Úřad vlády sedí na jedné straně a naši hosté na druhé. Stále nosím respirátor FFP2, měl jsem ho po čas celého jednání a od paní Rážové asi čtyři metry. Samozřejmě větráme, je to místnost s vysokými stropy.“
(Andrej Babiš pro Radiožurnál, 2. září)

Existuje samozřejmě i jiné vysvětlení a princip tzv. Occamovy břitvy nám říká, že to nejjednodušší bude pravdě nejblíž. Prostě začala kampaň, kterou Babiš nevede, protože přece nikam nekandiduje, a proto musí být všude, a ne v karanténě. V hnutí jednoho muže a jedné tváře to ani jinak nejde, to musí každý, tedy i hygienici pochopit. A zdá se, že nakonec sami rádi pochopili:

A u pana premiéra se tedy riziko blížilo nule?
„Tam se blížilo nule.“
(pražská hygienička Zdeňka Jágrová na dotaz iRozhlas.cz, 2. září)


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Tchajwanská cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila splnila účel a stala se přesně tím, čím měla od počátku být. Podráždit čínského draka bosou nohou a nafackovat pár zdejším panákům, kteří si zprivatizovali stát. Kdovíproč ale někteří jedinci a facebookoví komentátoři všehomíra hledali v tomto jinak srozumitelném gestu i nějaký hlubší zahraničně-politický přesah. Jako rozbuška posloužila Vystrčilova parafráze Kennedyova výroku, když prohlásil: „Jsem Tchajwanec.“

„K těmto slovům pana Vystrčila musím říci jediné: pokud by měl v sobě ten člověk trochu studu, tak by tento superslavný výrok prezidenta Kennedyho měl pro něj znamenat jediné: já jako nulka nemám právo ho nikdy použít. Na takový výrok prostě nemá nárok. Jestli si on myslí, že to může použít, nebo jestli mu to někdo radí, tak já říkám: nemůže.“
(exprezident Václav Klaus v rozhovoru pro Právo, 3. září)

Nulka! Jen jestli v tom není jen taková obyčejná závist člověka, jehož zahraničně-politické úspěchy spočívají hlavně v tom, že dovezl z Chile pero. Pardon – perko.

Tak klidnou mysl

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Verim, ze Babise nakonec porazi sam Babis. Ty papalasske manyry jakoby z oka vypadly predlistopadovym soudruhum. I to nesrozumitelne breptani/blaboleni leccos naznacuje. 2) Zdrobnelin(k)y z Klausovych ust zrejme maji dehonestovat. Tady je par dalsich – davkovat totalitku po lzickach.

 2. Tatiana napsal:

  Přesně tak. Pan ex-prezident Klaus není ani 0 ale je -1 tak at‘ si nechá vydat další paskvil na téma klima Ráj at‘ se můžeme pobavit. Ani nevím kdo ho ještě bere vážně???

 3. Dušan napsal:

  Stabilizace Českého národa made in China skončila. Děkuji M.V.

 4. Václav Čech napsal:

  Moc pěkný článek, jen je mi z něj smutno. Prostě to zadlužíme a ještě se pochválíme. Nic, co bychom po sedmi letech vlády socialistů s Babišem neznali. Strategie politické divize Agrofertu na věčné ovládnutí státu je jednoduchá: Do roku 2021 přivedeme stát natolik zu grunt, aby už nikdo jiný nechtěl nikdy vládnout.
  Jinak řečeno :“Po nás potopa.“

Přidávání komentářů není povoleno