Plán Agrohnutí na věčné vládnutí, co jsme si koupili za půl bilionu a nulka a perko prezidenta Klause

Napsal/a Robert Malecký 6. září 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Situace přestává být vážná a stává se víc a víc zábavnou. Samozřejmě tedy pouze v případě, kdy si libujete v parodiích katastrofických hororů. Pro nás ostatní je zde pořád ještě možnost přijímat každodenní nálož zpráv s kritickým nadhledem a ověřovat, zda nejde o satiru. Bohužel se stále ukazuje, že nikoli a že realita jakoukoli fikci s náskokem předbíhá. Pak zbývá už jen lexaurin.

  • Až se budou za třicet let udělovat medaile Za zásluhy o čtvrtý odboj, neměla by historie zapomenout na MUDr. Jarmilu Rážovou. Ta z pozice hlavní hygieničky nakažené koronavirem poslala do karantény půlku vlády a ministerstva zdravotnictví, což je vzhledem k tomu, co politici a úředníci předvádějí, hrdinský čin. Bohužel ale nejspíš vyjde naprázdno, neboť se ukazuje, že tato vláda dávno nevládne, nemá žádný plán a jen se veze. A už se to ani nestydí přiznat. Ukázka první:

ČT24.cz, 3. září

Prostě to zadlužíme a ještě se pochválíme. Nic, co bychom po sedmi letech vlády socialistů s Babišem neznali. Strategie politické divize Agrofertu na věčné ovládnutí státu je jednoduchá: Do roku 2021 přivedeme stát natolik zu grunt, aby už nikdo jiný nechtěl nikdy vládnout.

  • Vedle makroekonomických otázek je samozřejmě aktuální i šíření koronaviru, tam jsme na tom po půl roce příprav chytré karantény ještě daleko lépe.

iDNES.cz, 4. září

A ještě jedna citace, která mluví za vše:

„Trasovat se nám daří obtížně, pomáhá nám už kde kdo.“
(Zdeňka Jágrová, 4. září)

„Kde kdo“ je nečekaně přesné přiznání, kdo nám v krizových dobách vládne a jak to taky podle toho vypadá. Půl roku měla vláda na to, aby se připravila na druhý nástup epidemie. Tento půl rok vykoupila 500 000 000 000 korun a zničeným soukromým sektorem. Výsledek vidíme sami. Hygiena kolabuje při zhruba 500 případech denně, přičemž předpovědi jsou až čtyřnásobné. Existuje jediná osoba, která je za to přímo odpovědná, a my nebudeme slušní a řekneme rovnou jméno:


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Sám Andrej Babiš málem rovněž skončil v karanténě, přesněji řečeno skončil by v ní, kdyby byl normálním smrtelníkem, a ne představitelem věrchušky, pro kterou platí jiná pravidla než pro sprostý lid. S pozitivně testovanou hygieničkou Rážovou totiž rovněž přišel do styku.

„Jednání vypadalo jako vždy tak, že Úřad vlády sedí na jedné straně a naši hosté na druhé. Stále nosím respirátor FFP2, měl jsem ho po čas celého jednání a od paní Rážové asi čtyři metry. Samozřejmě větráme, je to místnost s vysokými stropy.“
(Andrej Babiš pro Radiožurnál, 2. září)

Existuje samozřejmě i jiné vysvětlení a princip tzv. Occamovy břitvy nám říká, že to nejjednodušší bude pravdě nejblíž. Prostě začala kampaň, kterou Babiš nevede, protože přece nikam nekandiduje, a proto musí být všude, a ne v karanténě. V hnutí jednoho muže a jedné tváře to ani jinak nejde, to musí každý, tedy i hygienici pochopit. A zdá se, že nakonec sami rádi pochopili:

A u pana premiéra se tedy riziko blížilo nule?
„Tam se blížilo nule.“
(pražská hygienička Zdeňka Jágrová na dotaz iRozhlas.cz, 2. září)


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Tchajwanská cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila splnila účel a stala se přesně tím, čím měla od počátku být. Podráždit čínského draka bosou nohou a nafackovat pár zdejším panákům, kteří si zprivatizovali stát. Kdovíproč ale někteří jedinci a facebookoví komentátoři všehomíra hledali v tomto jinak srozumitelném gestu i nějaký hlubší zahraničně-politický přesah. Jako rozbuška posloužila Vystrčilova parafráze Kennedyova výroku, když prohlásil: „Jsem Tchajwanec.“

„K těmto slovům pana Vystrčila musím říci jediné: pokud by měl v sobě ten člověk trochu studu, tak by tento superslavný výrok prezidenta Kennedyho měl pro něj znamenat jediné: já jako nulka nemám právo ho nikdy použít. Na takový výrok prostě nemá nárok. Jestli si on myslí, že to může použít, nebo jestli mu to někdo radí, tak já říkám: nemůže.“
(exprezident Václav Klaus v rozhovoru pro Právo, 3. září)

Nulka! Jen jestli v tom není jen taková obyčejná závist člověka, jehož zahraničně-politické úspěchy spočívají hlavně v tom, že dovezl z Chile pero. Pardon – perko.

Tak klidnou mysl

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)