Foto: Profimedia

Placka pro Fialu, potěmkiáda v Thermalu a jak vyzrát na ruská vojska fotbalem

Napsal/a Robert Malecký 29. května 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Událostí posledních dní bylo mistrovství světa v hokeji, které má bezesporu i významný přesah do politiky a toho našeho společenského života vůbec. Už jsme to tu naznačovali před dvěma týdny, ale takových zpráv není nikdy dost. Poslední medaili nám vybojoval v roce 2012 nějaký Petr Nečas, ODS. A teď Petr Fiala. Mezitím Sobotka, Babiš nic. A pak že bylo líp.

  • Chtěli jsme sem napsat něco o předsedovi opozice, ale není to úplně jednoduché. Práce za ním veškerá žádná, do zaměstnání nechodí, pokud nepočítáme firmy, které mu nepatří a kam si chodí na vrátnici přečíst faxy. Celé dny jen někde trajdá a přepadá nic netušící školní zájezdy.

Tak doufáme, že si to dětičky užily a s učitelkami si to rodiče vyřídili. 

  • Pozornosti Babišova marketingu neunikl přirozeně ani hokej. Na ten on je odborník skoro takový, jako rozumí hygieně nebo lepidopterologii, neboli nauce o motýle. Hokejistu Hniličku udělal šéfem Národní sportovní agentury a dopadlo to nad očekávání výtečně: Hniličkovou rezignací a auditem pochybení při schvalování sportovních dotací. Ale co už.

Reakce na sebe nenechaly čekat dlouho.

Můžou se tě bát, můžou tě nenávidět, ale nikdy v politice nesmíš být k smíchu.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • V Karlových Varech dějí se věci, člověk tam přijede a hned se ocitne v nějaké zvláštní časové smyčce. Třeba tato zpráva:

„V karlovarském Thermalu dokončují bazénové centrum, kompletně jej otevřou v polovině června.“
(titulek článku iRozhlas.cz, 29. května 2022)

Je nám to podivné, vždyť si přece pamatujeme, jak loni před volbami bazény otevírala a vychvalovala je i sebe tehdejší ministryně financí Alena Schillerová. Zde to máme:

Tak se tedy do předmětného článku z letošního května začteme, a co se nedozvíme?

„Špatně vyspárované dlaždičky a řada nedostatků. Tak vypadal bazén karlovarského hotelu Thermal loni v srpnu, kdy jej slavnostně otevírala bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Bazénové centrum hotelu Thermal by mělo být dokončeno v polovině června. Kvůli dokončení zbývajících prací a covidovým opatřením ho vedení hotelu začátkem letošního roku nicméně zavřelo. V současné době je opět v provozu, dělníci ale stále pracují na dokončení saunového centra. To mělo být přitom původně hotové loni na podzim.“

To je ale úplně potěmkinovský příběh. Pak že bylo líp.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • A pak je tu Varnsdorf. Kdo tam někdy byl, a i takoví lidé se najdou, ví, že je to kategorie sama pro sebe. Sociální nepokoje, kauza městských radarů, kvůli které momentálně čeká na soud bývalý starosta města Stanislav Horáček a místostarosta Josef Hambálek (oba přirozeně za ANO). A pak mají ve Varnsdorfu taky druholigový fotbal a jeho majitele Vlastimila Gabriela. A jeho názory.

„Investují jen do armády a kašlou na český sport. (…) My sportovci jsme srabi, že nejdeme do ulic. Jsme normální poserové.“
(Vlastimil Gabriel, iDNES.cz, 19. května)

Co na tom, že fotbalisté tvoří největší neziskovku v Česku a na jejich dotace chodí pravidelně stamiliony korun. Jak psal HlídacíPes.org třeba tady. Gigantická myšlenka ovšem našla odezvu na nejvyšších místech!

Tak klidnou mysl, ono už to na Ukrajině nějak dopadne a my si zatím v klidu začutáme.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)