Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Údajný odpírač roušky - v roušce...
Autor fotogalerie: Zdeněk Velen,

Pan Smrtka, posel z Valhally, psi a policie: fotogalerie ze Staroměstského náměstí

FOTOGALERIE. Začalo to protestem odpůrců opatření proti covidu, skončilo to tvrdými střety policie s těmi, pro něž bylo shromáždění zjevně jen záminkou. Údajně mělo jít převážně o fotbalové ultras. Po oficiálním ukončení demonstrace na pražském Staroměstském náměstí se centrum města změnilo v bojiště. Policie nasadila i vodní dělo a některé z útočníků zadržela.

Přímo na místě fotografoval herec a pouliční fotograf Zdeněk Velen. Jeho fotogalerii si prohlédněte níže.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

5 komentářů

 1. martin napsal:

  ze zprav uplne vypad duvod akce – nespokojenost s vladou, ktera se na druhou vlnu koronaviru nepripravila, uprednostnila klid pred volbama a nasledny zavedeni represi vyzadane uz skoro tisicovkou mrtvych od zacatku zari.
  spousta lidi prisla diky necinnosti vlade o prijem a skonci v exekuci a na ulici.

  obavam se, ze tim jak lidi budou prichazet o prijem, bude takovyhle radikalnich akci pribyvat, protoze cim dal vic lidi nebude mit co ztratit.

  vlada uz davno mela uzakonit, aby lidem, kteri delaji bordel na stadionech a demonstracich, meli na tyhle akce zakaz.

  zlatej kalousek

 2. martin napsal:

  hospody primula zavrel kvuli tomu, ze se od zacatku epidemie v hospodach nakazilo pouhych 700 lidi a to jeste vetsinou personal a jeste navic nebylo uplne prokazany, ze si to personal neprinesl odjinud. tedy 700 nakazenych z cca 160tis , tedy necely pul procenta, a kvuli tomu zavreli cele odvetvi, na kterym je zavislych nekolik set tisic lidi. kdyz o tom v utery prymula mluvil, myslel jsem, ze jsem spatne rozumnel. at se nedivej, ze tihle lidi na demonstraci prisli, bohuzel se to kvuli ultras uplne zvrhlo a vyznela nakonec uplne jinak, coz tyhle vlade nemehel nakonec vyhovuje

 3. petrph napsal:

  Bohužel, věc má dva aspekty. Jeden – zdravotní (přesněji preventivní). Ano, jistě že „..Na náměstí se totiž sešlo několikanásobně více lidí než povolených 500“.takže tím se porušilo. atd.. A pak tedy policie dostala rozkaz tu demonstraci rozehnat..- což je patrné z většiny těch záběrů. A jen na málo z nich jsou t o nějací chuligáni? co by sami útočili na polici
  Jenomže, věc druhá, jak už na jaře upozornoval Milion chvilek, tímto způsobem stát odebral občanům ústavní právo demonstrovat a protestovat proti němu. Na jaře se to dalo „prominout“ s tím, že „přece vlna a nouzová opatření skončí koncem května“ a pak už bude všechno povolené.. Jenomže, jestli i dnes i odborníci připouští, že řada omezení může trvat, až do poloviny příštího roku..a některá třeba trvale, tak už to zase tak samosebů není .
  A že se třeba tak hloupě ptám, jak asi bude vypadat situace před parlamentními volbami příští rok? Masová předvolební shromáždění na náměstích budou možná dále zakázaná, a zůstane jen na (draze placené) agitaci v médiích? To asi není příliš demo řešení…
  Jako že tedy samozřejmě se zdravotními opatřeními kvůli koronaviru souhlasím . tak ale je nutné si přiznat, že demokracie tím půjde současně down…Ke vším smůle zrovna v době, kdy máme takovou vládu jakou máme…

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Nejsem příznivcem této vlády, ale jsem příznivcem života a protože i v mé rodině se vyskytl covid-19 a postižený nebyl schopen, ani při nejlepší vůli, si vzpomenout kde to chytil. V zahraničí nebyl, do hospod nechodí, na zábavě, ani v kině, nebo v divadle, v inkriminované době, nebyl a netrpí ani žádnou chronickou chorobou a už vůbec nemá nadváhu. Prostě chytil to někde na ulici ve městě, mezi lidmi a dobře mu moc nebylo.
   Vám nepřeji nic zlého, ale možná byste si to měl také zažít, potom byste zřejmě mudroval trochu jinak, i o té demokracii. Z nemocničního lůžka na JIP, vypadá svět i „nedotknutelné“ hodnoty trochu jinak, než ze židle u počítače. Covid-19, si na nic nehraje, ani na demokracii nebo vždy jen na mírný průběh.

   • petrph napsal:

    Podívejte, to mi ani nic přát nemusíte, já jsem si taky užil dost, v předešlých letech v případě jiných epidemií a onemocnění. Jsou to snad 3 roky, co jsem se dobelhal na pohotovost s bolestí v krku že už jsem nemoh dejchat – a nechali si mne tam 3 dny na kapačkách. A to mi ještě gratulovali, že mi to nemuseli operovat. A taky nevím kde jsem to chytil..
    A s dětma často tuplem,.. hodněkrát.
    Tudíž tato zdravotní rizika chápu. Jen si nějak nepomůžu vzpomenout na to, že by kvůli tomu kdy vyhlašovali vyjímečnej stav, natož aby policie rozháněla davy lidí , nebo aby se snad jenom uvažovalo, že kvůi tomu zruší volby.
    To je právě to politické novum a politické riziko, které je nutný brát v úvahu…A že zrovna vláda Babiš + odepsaná ČSSD – s podporou komunistů nejni něco čemu by se dalo tak úplně věřit že to s náma myslej ouplně nejlíp, Jestli jste si toho nevšiml, už dnes se publikovalo že ministerstvo vnitra pod vedením Hamáčka „.. vložilo do návrhu novely zákona o krizovém řízení návrh nového paragrafu, který by umožnil nezveřejňovat informace, „jejichž zveřejnění by mohlo ohrozit účinnost krizových opatřen“..A dá se očekávat že mu to tahle vládní koalice schválí…A ani demonstrovat proti tomu tomu lidi nemůžou, protože by je hned rozehnali policajti..

Přidávání komentářů není povoleno