Foto: Profimedia

Oxymórony Andreje Babiše, proč komunisti hledí v srpnu k obloze a kdo ve sněmovně zastupuje chemtrails

Napsal/a Robert Malecký 21. srpna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Požár v národním parku u Hřenska, který zaměstnával absolventy katedry požárnictví Vysoké školy života v uplynulých dnech, je konečně uhašen. Nakladl ovšem do veřejného diskursu celou řadu otázek, na které společnost těžko hledá odpovědi. Tak třeba: Může za oheň blbec, nebo klimatická změna? Kancelář pro odhalování falešných dilemat odpovídá: Za požár u Hřenska může blbec. Za to, že jeden malý blbec stačí k rozdmýchání velkého průšvihu, pak může klimatická změna. Vyřešeno, pojďme dál k tomu, co nám zase napáchali politici.

  • Předseda opozice a příležitostný řidič karavanu Andrej Babiš napsal naprosto zásadní dopis premiérovi. Zmiňovat ho zde ale nebudeme, protože ho nepsal Babiš a nepsal ho premiérovi a možná by umřelo koťátko. A tak se místo toho vydáme na pole výrokové logiky, kam se majitel hnutí ANO a zámečku ve Francii opět zapsal zlatým písmem. Teď, když se ukázalo, že nákup zámečku, který Babišovi přirozeně nepatří, vyšetřuje francouzský soud, je jeho výrok z počátku srpna mimořádně zajímavý.

 

Pro ty, kdo ještě stále upřednostňují písmenka nebo nemají na projev expremiéra náboje a nervy, nabízíme přepis:

„Jste se dozvěděli, že si Babiš koupil zámeček. Žádný zámeček si nekoupil. A hlavně jsem si to koupil za svoje peníze zdaněné.“
(Andrej Babiš na mítinku v Trhových Svinách, 5. srpna)

Z hlediska formální logiky jde o klasickou ukázku tzv. Ujfalušiho rozporu, který je podmnožinou jevu známého jako contradictio in adiecto. Stále ještě není zcela vyloučena varianta, že Babišovo působení v politice je ve skutečnosti jakousi poezií svého druhu, podobně jako třeba u Havla (pardon), a jeho rétorické výkony jsou naopak vynikajícími, leč dosud nepochopenými oxymoróny. Tak uvidíme, co na to dějiny.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Připomněli jsme si výročí srpnové invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa, což je vždy čas, kdy se čeští komunisté poohlížejí, koho pozvat, aby pak měli s kým kolaborovat. Neumějí si prostě pomoct; jak padne srpen, už se stahují k ruzyňskému letišti a hledí k nebi, jestli náhodou nepřistávají letadla s bratrskou internacionální pomocí. V zářných kolaborantských tradicích českých komunistů pokračuje i jejich současná předsedkyně Kateřina Konečná.

 

Kateřina Konečná na Facebooku, 4. srpna

Přáli byste si, aby to byl fejk? Tak to pro vás máme špatnou zprávu. Konečná tento výkřik skutečně umístila na svůj profil, pak ale provedla konstruktivní soudružskou sebekritiku a zase ho smazala. Buď jí došlo, jakou hloupost vypustila, nebo mají soudruzi zase nějaké prověrky. Nebo tak něco. 


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Výročí srpna 1968 si připomněl i Andrej Babiš, u kterého vždy stojí za to zkoumat pravdivostní hodnoty i věcnou správnost výroků, které neřekl a nenapsal.

První věta zdá se v pořádku. Lidé, kteří za Babiše přemýšlejí a mluví, si nejspíš skutečně připomínají výročí napadení Československa sovětskými vojsky i armádami dalších států Varšavské smlouvy. I druhá – „Tento den bychom měli věnovat vzpomínce na všechny oběti této zákeřné a násilné agrese.“ – je na první pohled v pořádku. Připomínat bychom ovšem měli i všechny ty, kdo normalizační temno využili ke vstupu do KSČ a dalších jejích zločinných odnoží, jmenovitě StB. Přičemž podmínkou pro přidání se ke komunistickým zločincům byl právě souhlas s okupací a tzv. Poučením z krizového vývoje. Řetězcem správných implikací pak dojdeme k logickému závěru, že připomínka obětí okupace z úst osoby, která ji schvalovala, je tak trochu z politického chlíva. Ještě že to Babiš nepsal. To by byl skandál.

  • Jsou lidé, kteří jsou – když nic jiného – věrohodní tím, že když už bojují za nějakou hovadinu, bojují za ni úporně a do posledního dechu. Jako třeba tady Jiří Kobza, který ve sněmovně zastupuje volební obvod „Chemtrails, mikrovlnky a konspirace“.

 

A závěr, ke kterému Jiří Kobza dospěl?

„Myslím, že tím je konečně zodpovězená otázka, zda Američané byli na Měsíci a nebo, zda šlo o Hollywood. Asi si myslí, že už jsme zapomněli…“

Kobza není žádný nováček, v minulosti proslul třeba nápadem, aby Češi venčili psy a vepře v blízkosti mešit, a bojovali tak proti islamizaci. V pořádku, i menšinové názorové proudy mají na zastoupení ve sněmovně právo. Jen nevíme, jestli je úplně nutné, aby lidé tak výrazně odchýlení od současného stupně poznání (jemnější vyjádření nás nenapadlo) zastávali funkce místopředsedy Výboru pro životní prostředí (!), seděli v zahraničním výboru nebo podvýboru pro technickou ochranu životního prostředí a navíc ještě kontrolovali civilní rozvědku. Ale asi to tak má být.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)