Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Jiřího Ovčáčka,

Ondřej Neumann: Šílenství na Pražském hradě a nový tah Ovčáčkem

IN MEDIAS RES. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Smutná pravda našla další potvrzení v informaci, že Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí Miloše Zemana, bude mít svoji pravidelnou show na obrazovkách TV Barrandov. Přípravy jsou prý v plném proudu a dočkáme se ještě před koncem prázdnin

Ta situace je vlastně velmi bizarní. Český národ je hluboce rozdělen. „Ti dole“ viní „elitu“, že na ně zapomněla. Uražený a ponížený prostý lid z nějakého důvodu ze skupiny mocných, kteří je měli hodit přes palubu, ale vyjímá hlavu státu i premiéra, který je zároveň druhým nejbohatším českým občanem. Tedy dva z nejelitnějších z elity.

Nedosti na tom. „Ti dole“ v Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi vidí své přímluvce, ba dokonce bojovníky za své zájmy. Logiku v tom lze hledat jen těžko. Jde o emoce. A ty za Zemana a Babiše čeří dva jejich fámulové – Jiří Ovčáček a Marek Prchal.

Dva brouci Pytlíci v mraveništi

Zatímco druhý jmenovaný je víceméně normálním fachmanem v oboru public relations (s vychýleným vnímáním pojmů jako morálka či mravnost), Jiří Ovčáček je vším možným, nejméně ze všeho však tiskovým mluvčím prezidenta republiky.

 

 

Je tragikomickou, veskrze ve všech ohledech průměrnou figurkou, se zbytnělým egem. Chvíle těchto postav přichází v nestandardních časech, kdy mocní poptávají nestandardní služby. Z té šance a nabyté „důležitosti“ se fámulům snadno zatočí hlava. Sami sebe pak vidí v rolích, jež jim nepřísluší.

Proto Jiří Ovčáček již veřejně blouzní o své prezidentské kandidatuře v roce 2023, proto si z pozice subalterního úředníka dovoluje urážet ústavní činitele nebo jim vyhrožovat, proto zasedne do moderátorského křesla v televizi dalšího samozvaného pretendenta prezidentského stolce – moderátorského brouka Pytlíka Jaromíra Soukupa.

Šílenství mocných nesmí chodit nehlídané

„Šílenství mocných nesmí chodit nehlídané,“ radí v Shakespearově hře král Poloniovi, jak zacházet s Hamletem.

Z řetězu utržený Miloš Zeman bohužel chodí po Pražském hradě nikým neomezován. Ovčáček a jeho ambice jsou jen viditelným projevem prezidentova „šílenství“.

Mnohem závažnější věci se ale dějí mimo nasvícenou scénu. A fámulus Ovčáček jen odvádí pozornost. Jak jsem psal v úvodu: nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

S Milošem Zemanem na Hradě se tato latentní hrozba bohužel mění v jistotu. Jeho si musíme dobře hlídat, a ne stále dokola rozpitvávat Ovčáčkovy eskapády.


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

4 komentáře

 1. Ondřej Dvořák napsal:

  Ovčáček statečně bránil ministryni Benešovou proti maniakovi demagogovi z Miliónu chvilek.
  https://www.youtube.com/watch?v=buv8sYBDxTI

 2. petrph napsal:

  No ano, v tom je ta podstata. Protože – kvalitní tiskový mluvčí má být fachman v oboru P.R. a ve svých projevech svého chlebodárce, a dehonestovat jeho odpůrce. Proč by si ho jinak asi platil? A samozřejmě – jedním z technik kvalitního P.R. je i odvádění pozornosti.
  Teď je otázka co s tím mají udělat Dobrá média – pokud se chtějí věnovat „tomu důležitému“, měla by takové projevy naprosto ignorovat. Jak Ovčáčka, tak i (v nedůležitých věcech) samotného Zemana.. Ovšem, takových bouřlivých věrozvěstů je plno, i na druhé straně…
  Vždyť si představte tu pohodu, (a úsporu papíru), kdyby třeba současnou aféru se Staňkem komentovala v týdenních intervalech „prezident Zeman ještě neodvolal. Tečka.
  Počítám že tak po měsíci by i tak většina lidí s minimální znalostí práva zpozorněla a řekla si „tady asi není něco v pořádku“, to jsme zvědavi co s tím naši zvolení politici a nevolení soudci udělají..

 3. Oskar (hanák z hané) napsal:

  Dík za informaci, už se těším, že si budu ho moci vyslechnout a popatřit na jeho, „milou“ tvář, kdykoli se budu cítit špatně …

 4. skeptik napsal:

  S Milošem Zemanem na Hradě se tato latentní hrozba bohužel mění v jistotu. Jeho si musíme dobře hlídat, a ne stále dokola rozpitvávat Ovčáčkovy eskapády. Konec citátu. Dobře pane Neumanne, ale kdo a jak bude hlídat jeho voliče?

Přidávání komentářů není povoleno