Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen, iVysílání ČT,

Ondřej Neumann: Kde se hledají „klíče od trezorů?“ Pravidla investigativní žurnalistiky

IN MEDIAS RES. Veřejně dostupné registry, nebo tajemní informátoři? Kam investigativní novináři chodí hledat „klíče od trezorů“, ve kterých měly zůstat některé informace ukryty navždy? 

Práci investigativních novinářek a novinářů jsem před kamerami České televize probíral se současnou zástupkyní šéfredaktora a šéfkou domácí redakce Hospodářských novin Janou Klímovou a dlouholetým členem redakce Reportéři ČT Davidem Havlíkem, který dnes působí jako Head of Investigations ve společnosti Surveilligence, s.r.o. Ptala se Tereza Engelová, kolegyně z redakce HlídacíPes.org.

Debata před studenty Gymnázia Jana Keplera a Vyšší odborné školy publicistiky proběhla den po výročí 17. listopadu v prostorách nádraží Bubny v rámci projektu Komunikace 89.

V jeho rámci proběhlo i celkem pět debat, jejich společným jmenovatelem bylo „zhodnocení šance pro nabytou svobodu slova od listopadu 1989 do současnosti“. HlídacíPes.org byl mediálním partnerem projektu.

Řeč přišla nejen na postupy investigativních reportérek a reportérů, možná bezpečnostní rizika spojená s jejich prací, ale i na konkrétní kauzy: Martin Roman a plzeňská Škodovka, Marek Dalík, zadržení tehdejšího europoslance Miloslava Ransdorfa ve švýcarské bance,  podvody s dotacemi pro solární barony, Bellingcat a kauza novičok, nebo cinknuté zpravodajství TV Prima o uprchlících.

Video si můžete ve zkrácené verzi pustit níže, v plné délce ZDE

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

  1. žádám o zrušení všech nabídek a reklam, děkuji

    • Ondřej Neumann napsal:

      Napište mi prosím na [email protected] . Funkcionalitu jste si nainstaloval sám, sám ji i musíte odinstalovat. Mailem vám pošlu návod jak na to…

Přidávání komentářů není povoleno