IN MEDIAS RES. Veřejně dostupné registry, nebo tajemní informátoři? Kam investigativní novináři chodí hledat „klíče od trezorů“, ve kterých měly zůstat některé informace ukryty navždy?
Práci investigativních novinářek a novinářů jsem před kamerami České televize probíral se současnou zástupkyní šéfredaktora a šéfkou domácí redakce Hospodářských novin Janou Klímovou a dlouholetým členem redakce Reportéři ČT Davidem Havlíkem, který dnes působí jako Head of Investigations ve společnosti Surveilligence, s.r.o. Ptala se Tereza Engelová, kolegyně z redakce HlídacíPes.org.
Debata před studenty Gymnázia Jana Keplera a Vyšší odborné školy publicistiky proběhla den po výročí 17. listopadu v prostorách nádraží Bubny v rámci projektu Komunikace 89.
V jeho rámci proběhlo i celkem pět debat, jejich společným jmenovatelem bylo „zhodnocení šance pro nabytou svobodu slova od listopadu 1989 do současnosti“. HlídacíPes.org byl mediálním partnerem projektu.
Řeč přišla nejen na postupy investigativních reportérek a reportérů, možná bezpečnostní rizika spojená s jejich prací, ale i na konkrétní kauzy: Martin Roman a plzeňská Škodovka, Marek Dalík, zadržení tehdejšího europoslance Miloslava Ransdorfa ve švýcarské bance, podvody s dotacemi pro solární barony, Bellingcat a kauza novičok, nebo cinknuté zpravodajství TV Prima o uprchlících.
Video si můžete ve zkrácené verzi pustit níže, v plné délce ZDE
Líbil se vám tento text?
Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu
Moc děkujeme za podporu!

Platbu on-line zabezpečuje Darujme.cz
žádám o zrušení všech nabídek a reklam, děkuji
Napište mi prosím na [email protected] . Funkcionalitu jste si nainstaloval sám, sám ji i musíte odinstalovat. Mailem vám pošlu návod jak na to…