Olomoucký psí týden: volby, znovu volby a silnější pšenice

Napsal/a Jan Žabka 22. října 2017

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Ve volbách do Poslanecké sněmovny v Olomouckém kraji volilo přes 60% lidí. Stejně jako ve všech dalších krajích České republiky i zde získalo nejvíce hlasů hnutí ANO, konkrétně 31 %. Na druhé příčce se umístilo hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura s 13 % hlasů. O průběhu voleb a podrobných výsledcích informoval Olomoucký deník.
  • Ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v Olomouckém kraji kandidovalo přes čtyřicet učitelů. Z toho deset za antisystémové strany. „Předpokládám, že ředitelé i rodiče vědí, kdo a s jakými názory vzdělává děti,“ okomentoval situaci politolog z Katedry politologie a evropských studií Pavel Šaradín pro redakci HlídacíPes.org.
  • Univerzitu Palackého v Olomouci povede i nadále rektor Jaroslav Miller. Miller byl jediným kandidátem na rektora pro nadcházející čtyřleté období. Ve volbě jej zvolilo 20 z 23 členů Akademického senátu Univerzity Palackého. Informaci přinesl Olomoucký deník.
  • Redakce iDNES.cz poukázala na situaci ve strojírenské firmě HARD Jeseník. Firma patří do skupiny Vítkovice Power Engineering a je v insolvenci, stejně jako další firmy v této skupině. Kvůli tomu může přibližně 130 jejich zaměstnanců může přijít o práci.
  • Zhruba tři sta praktických lékařů, pediatrů a ambulantních specialistů uzavřelo své ordinace. Důvodem byla protestní akce, která měla za cíl upozornit na byrokracii a údajné podfinancování jejich praxí. O stávce informovala Olomoucká drbna.
  • Olomoučtí vědci chtějí z pšenice vytvořit silnější, na chemických postřicích nezávislou rostlinu. Pomohou jim v tom poznatky, které získají rozluštěním DNA planě rostoucích předchůdců této plodiny. Evropská unie záměr olomouckých vědců zařadila mezi třicet nejzajímavějších projektů v rámci celé Evropy. Napsala o tom redakce iDNES.cz.

Čtěte též

1 komentář

  1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Jestlipak složí hejtman Okleštěk svůj poslanecký mandát, jak to požadoval jeho šéf Babiš pro exhejtmana, „známého lháře“ (podle Babiše a jeho tisku) Michala Haška, který tomu naléhání nakonec podlehl.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies