Olomoucký psí týden: volby, znovu volby a silnější pšenice

Napsal/a Jan Žabka 22. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Ve volbách do Poslanecké sněmovny v Olomouckém kraji volilo přes 60% lidí. Stejně jako ve všech dalších krajích České republiky i zde získalo nejvíce hlasů hnutí ANO, konkrétně 31 %. Na druhé příčce se umístilo hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura s 13 % hlasů. O průběhu voleb a podrobných výsledcích informoval Olomoucký deník.
  • Ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v Olomouckém kraji kandidovalo přes čtyřicet učitelů. Z toho deset za antisystémové strany. „Předpokládám, že ředitelé i rodiče vědí, kdo a s jakými názory vzdělává děti,“ okomentoval situaci politolog z Katedry politologie a evropských studií Pavel Šaradín pro redakci HlídacíPes.org.
  • Univerzitu Palackého v Olomouci povede i nadále rektor Jaroslav Miller. Miller byl jediným kandidátem na rektora pro nadcházející čtyřleté období. Ve volbě jej zvolilo 20 z 23 členů Akademického senátu Univerzity Palackého. Informaci přinesl Olomoucký deník.
  • Redakce iDNES.cz poukázala na situaci ve strojírenské firmě HARD Jeseník. Firma patří do skupiny Vítkovice Power Engineering a je v insolvenci, stejně jako další firmy v této skupině. Kvůli tomu může přibližně 130 jejich zaměstnanců může přijít o práci.
  • Zhruba tři sta praktických lékařů, pediatrů a ambulantních specialistů uzavřelo své ordinace. Důvodem byla protestní akce, která měla za cíl upozornit na byrokracii a údajné podfinancování jejich praxí. O stávce informovala Olomoucká drbna.
  • Olomoučtí vědci chtějí z pšenice vytvořit silnější, na chemických postřicích nezávislou rostlinu. Pomohou jim v tom poznatky, které získají rozluštěním DNA planě rostoucích předchůdců této plodiny. Evropská unie záměr olomouckých vědců zařadila mezi třicet nejzajímavějších projektů v rámci celé Evropy. Napsala o tom redakce iDNES.cz.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)