Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Kdo vlastní vodu v Olomouckém kraji, prostějovské olympijské centrum a problémy na prostějovské radnici

Psí přehled těch těch nejdůležitějších témat, na která jste mohli narazit v regionálních médiích v uplynulém týdnu.

  • Redakce HlídacíPes.org pro vás připravila přehled vedení vodáren v Olomouckém kraji.  Olomoucký kraj se řadí mezi výrazně suché kraje. Vodu a péči o její zdroje zařazuje do svých programů čím dál více politických stran. Případné změny v zákonech ovlivní chod mnoha společností, které dodávají pitnou vodu. V Olomouckém kraji fungují jak soukromé vodárenské společnosti, tak vodárny ve vlastnictví měst. Zatímco v těch soukromých sedí lidé na více pozicích, v těch veřejných na chod dohlíží zejména politici. Více se můžete dozvědět v našem článku.
  • Žádné dotace a nejasné financování. Stavba olympijského centra v Prostějově se zasekla na mrtvém bodě. V Prostějově se již několik měsíců mluví o stavbě olympijského centra, které má primárně sloužit mladým talentům v rozvíjení sportovních aktivit. Jak se můžete dozvědět z článku na našem serveru, Ministerstvo školství slíbené dotace v hodnotě 30 milionů neuvolnilo a částku potřebnou pro započetí výstavby poskytla společnost TK Plus, jejímž jednatelem a spoluvlastníkem je Miroslav Černošek.
  • V Přerově to na radnici opět vře. Otec mladého aktivisty Jakuba Čecha bojuje kvůli hrobu významného rodáka. Ohniskem sporu je hrob významného továrníka Bruna Wintera, který před svou deportací do koncentračního tábora věnoval městu nemalou sbírku hodin. Tato sbírka nyní přebývá ve vlastnictví místního muzea. Město se však o údržbu hrobu nezajímá a s vysvětlením, že hrob je ve vlastnictví Federace židovských obcí, odmítá zodpovědnost. Federace sice proti úpravám hrobu městem nic nenamítá, zároveň však po městě nic takového nežádá. Více se dočtete zde.
  • Hanácký večerník upozornil na milionové zakázky firmy Radima Fialy z SPD. Peníze tečou hlavně z ministerstev spravovaných Hnutím ANO. Radim Fiala je známým kritikem jak hnutí ANO, tak i jeho předsedy Andreje Babiše. To mu ale nebrání vyhrávat zakázky pro svou firmu IT Facility v hodnotě více než čtyř milionů korun. Více informací na stránkách Hanáckého večerníku.
  • Zpravodajský server iDnes.cz upozornil na firmu Strabag, která v okolí Držovic u Prostějova skladuje zeminu a drtí kámen. Lidé z obce si stěžují na hluk, vrstvu prachu a projíždějící stavební auta. Prach mají lidé nejen na oknech, ale i na zaparkovaných autech a v bazénech. Dále upozorňují i na to, že provoz nákladních vozů je nebezpečný a občas z nich odlétávají kameny, kterých jsou podle starosty Držovic desítky denně.
  • iDnes.cz dále poukázal i na kauzu Jestřábů – prostějovských hokejistů. Český svaz ledního hokeje po dlouhé krizi vysvobodil mladé hokejisty, kteří se tak mohou vrátit na kluziště. Tradiční klub Jestřábů se totiž topil v dluzích, čelil exekuci, měl problémy s finančním úřadem a město mu neposkytlo dotace. Hráče a soutěže však Jestřábi odmítali prodat, a tak hrozilo, že část mládeže vůbec nezahájí sezonu. Rozhodnutí svazu přišlo pár dní před jejím začátkem.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře