Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Politolog Lebeda o Babišovi, rozhovory s lídry kandidátek a krčmaňská aféra

Psí přehled toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • Olomoucká redakce Hlídacího psa pro vás vydala další díl rozhovoru s politologem Tomášem Lebedou. Rozhovor vznikl pro novou publikaci Andrej Babiš – Vůdce pro 21. století. Přinášíme jeho třetí a poslední část. „Některé vize by mohly vést k demontáži zastupitelské demokracie v České republice,“ upozorňuje Lebeda.
  • V dalším článku naší redakce se vracíme do historie a odkrýváme pozadí, průběh a důsledky krčmaňské aféry. Do komunistického převratu v Československu zbývaly jen měsíce a někdo poslal třem nekomunistickým ministrům balíčky s trhavinou. Jedním z ministrů byl Jan Masaryk. Původně pražské vyšetřování se později stočilo k Olomouci. To byla před 70 lety takzvaná krčmaňská aféra.
  • Server idnes.cz pracuje na sérii rozhovorů s předními lídry politických stran v Olomouckém kraji, kteří půjdou do boje o místa v Poslanecké sněmovně v nadcházejících volbách. Zatím můžete sledovat rozhovor s jedničkou lidovecké strany Marianem Jurečkou, krajským lídrem TOP09 Alešem Jakubcem a lídrem kandidátky ODS Michalem Záchou.
  • V komentáři Hanáckého večerníku komentátor reaguje na problémy na prostějovském magistrátu. „Post v čele prostějovského magistrátu, který na jaře opustil „úředník z večírků“ a výstrojní náčelník Lubomír Baláš, zůstává neobsazen. Vítězka výběrového řízení pozici nakonec sama odmítla. Změní se situace po novém konkurzu?“ uvádí svůj text Jakub Čech.
  • Olomoucký deník vzal lídry politických stran autobusem za voliči. Na fotky z akce se můžete podívat na webu deníku. Jak vypadal výjezd krajských lídrů stran za voliči Deník-busem jste se mohli dočíst v úterním tištěném Deníku. Jak probíhala debata o žhavých problémech regionu v salonu Městského domu v Přerově se dozvíte zde.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře