Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Politolog Lebeda o Babišovi, rozhovory s lídry kandidátek a krčmaňská aféra

Psí přehled toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • Olomoucká redakce Hlídacího psa pro vás vydala další díl rozhovoru s politologem Tomášem Lebedou. Rozhovor vznikl pro novou publikaci Andrej Babiš – Vůdce pro 21. století. Přinášíme jeho třetí a poslední část. „Některé vize by mohly vést k demontáži zastupitelské demokracie v České republice,“ upozorňuje Lebeda.
  • V dalším článku naší redakce se vracíme do historie a odkrýváme pozadí, průběh a důsledky krčmaňské aféry. Do komunistického převratu v Československu zbývaly jen měsíce a někdo poslal třem nekomunistickým ministrům balíčky s trhavinou. Jedním z ministrů byl Jan Masaryk. Původně pražské vyšetřování se později stočilo k Olomouci. To byla před 70 lety takzvaná krčmaňská aféra.
  • Server idnes.cz pracuje na sérii rozhovorů s předními lídry politických stran v Olomouckém kraji, kteří půjdou do boje o místa v Poslanecké sněmovně v nadcházejících volbách. Zatím můžete sledovat rozhovor s jedničkou lidovecké strany Marianem Jurečkou, krajským lídrem TOP09 Alešem Jakubcem a lídrem kandidátky ODS Michalem Záchou.
  • V komentáři Hanáckého večerníku komentátor reaguje na problémy na prostějovském magistrátu. „Post v čele prostějovského magistrátu, který na jaře opustil „úředník z večírků“ a výstrojní náčelník Lubomír Baláš, zůstává neobsazen. Vítězka výběrového řízení pozici nakonec sama odmítla. Změní se situace po novém konkurzu?“ uvádí svůj text Jakub Čech.
  • Olomoucký deník vzal lídry politických stran autobusem za voliči. Na fotky z akce se můžete podívat na webu deníku. Jak vypadal výjezd krajských lídrů stran za voliči Deník-busem jste se mohli dočíst v úterním tištěném Deníku. Jak probíhala debata o žhavých problémech regionu v salonu Městského domu v Přerově se dozvíte zde.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno