Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Novoroční předsevzetí kraje, střet zájmů fotbalového bosse a neodpálený ohňostroj

Vítejte v roce 2018. I nadále pro vás budeme každý víkend připravovat psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje z uplynulého týdne. Pokračovat budeme i v tvorbě videopřehledů. Ty můžete nově očekávat vždy co dva týdny.

  • Střet zájmů náměstka olomouckého hejtmana Františka Jury. Fotbalovému klubu 1. SK Prostějov, kterému Jura šéfuje, se od jeho nástupu do pozice náměstka výrazně zvýšily dotace. Fotbalový boss to vysvětluje tím, že jeho klub v roce 2016 postoupil do vyšší ligy, kde je tato výše dotace standardní. Klub se ale v druhé lize neudržel a sestoupil zpět, dotace by se mu tak měly také snížit. To se však podle informací serveru iDNES.cz nestalo a dotace na aktuální rok se mají naopak dvojnásobně zvýšit.
  • Novoroční předsevzetí Olomouckého kraje: Méně Prostějova. To je komentář redakce HlídacíPes.org, který shrnuje jednotlivé její texty roku 2017 o Prostějově.
  • Obchodní centrum Šantovka se bude rozšiřovat. Společnost Office Park Šantovka plánuje výrazně rozšířit nákupní centrum na levý břeh Mlýnského potoka. Celková investice by se měla pohybovat kolem 2,5 miliard korun. Napsal to Olomoucký deník.
  • Redakce HlídacíPes.org popsala situaci okolo olomouckého zimního stadionu. Ten se nejspíš konečně dočká rekonstrukce. Olomouc odkoupí pozemky kolem zimního stadionu ve městě od známého podnikatele v pivovarnictví Karla Kuropaty za 94,5 milionů korun. S pozemky odkoupí i dokumentaci za více než 5 milionů, tu ale nejspíš nevyužije.
  • V Přerově se nepodařilo odpálit novoroční ohňostroj. „Třicet vteřin před akcí odešly všechny systémy na odpal. Je nám to moc líto, dva měsíce jsme se zabývali choreografií ohňostroje, měli jsme připraveny nové efekty a těšili se, jak se lidem budou líbit,“ vysvětil Pavel Novák, který měl ohňostroj pro rok 2018 na starosti. Informoval o tom server iDNES.cz.

Závěrem jedno upřesnění k videu. Podnikatel, od kterého Olomouc kupuje pozemky okolo Plechárny, se jmenuje Karel Kuropata, nikoliv Kroupa, jak zaznělo ve videu. Za chybu se omlouváme. 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno