Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomouc si objednala reklamní spot do kin, mimo jiné i do zavřeného zlínského. Firma zjedná nápravu

Město Olomouc je evropským městem sportu pro rok 2017. Aby se o tom dozvědělo co nejvíc lidí, nechalo si město vyrobit reklamní spot do kin. O umístění reklamy se má postarat firma Visia cinema, za což Olomouc zaplatí 602 580 korun včetně DPH. Propagační spot se měl podle smlouvy promítat i ve Velkém kině ve Zlíně. To je však zavřené a jeho otevření se jen tak neplánuje. Visia po upozornění redakce HlídacíPes.org slíbila úpravu smlouvy. 

Olomouc získala titul Evropské město sportu v roce 2016. Ocenění převzal primátor Antonín Staněk (ČSSD) loni v listopadu v Bruselu. Vedení města se od té doby snaží, aby o ocenění dozvědělo co nejvíce lidí. Při příjezdu do města vítají řidiče tabule, vznikl speciální web a nově město nechalo natočit i klip. Ten by se měl promítat v kinech po celé republice.

Firmou, která se má o promítání reklamy postarat, je Visia cinema. Na reklamu v kinech se specializuje. „Zastupujeme více než 110 kin napříč celou Českou i Slovenskou republikou a dokážeme vaši značku pozvednout až k filmovým hvězdám. Každý rok si do našich kin najde cestu přes 3 800 000 natěšených diváků, kteří se přišli do kina uvolnit a pobavit, díky tomu budou vaši kinoreklamu milovat,“ lze se dočíst na webových stránkách firmy.

Město s firmou podepsalo smlouvu za necelého půl milionu. Za to má reklamní spot vidět minimálně 255 000 diváků.

Velké kino? Zavřeno do neurčita

Součástí smlouvy je i seznam kin, ve kterých by se měl propagační spot promítat. Jedním z nich je i Velké kino ve Zlíně. To je ovšem již nějaký čas zavřené kvůli špatnému stavu a čeká se na jeho rekonstrukci.

„Ano, v současné době je Velké kino pro veřejnost nepřístupné. Je plánována jeho rekonstrukce, řeší se i jeho další využití mimo promítání filmů,“ potvrdil redakci HlídacíPes.org mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. „Zatím není znám termín jeho znovuotevření,“ doplnil Dvořák.

Přesto firma Visia ve smlouvě uvádí očekávané počty diváků, kteří reklamní spot ve zlínském kině uvidí. Konkrétně se počítá se 133 diváky za týden a cena kina byla naúčtována na 798 korun.

Podle Visie došlo k chybě na jejich straně. „Samozřejmě se promítání spotu ve Velkém kině nemůže uskutečnit a toto kino se do smlouvy dostalo pravděpodobně zkopírováním staré nabídky, kterou jsme městu předkládali v době, kdy kino ještě fungovalo. Bohužel jsme na tuto chybu nepřišli při přiřazování kampaně kinům,“ říká obchodní ředitel Visie Pavel Vrzala.
„Kampaň běží ve Zlíně v kině GAC, které je mnohem více navštěvováno než bylo Velké,“ dodává na vysvětlenou. „S městem jsem tuto záležitost ihned po vašem upozornění začal řešit,“ ubezpečil redakci Vrzala.
Cena a návštěvnost Velkého kina v nabídce byla vypracována podle návštěvnosti v období před ukončením provozu kina na základě oficiálních výsledků, které jsou každý rok zveřejňovány.

Město nemohlo být poškozeno

„Dovoluji si ještě závěrem dodat, že by nikdy nemohlo dojít k poškození města Olomouce po finanční stránce, jelikož je vždy spolupráce mezi naší společností a klientem na bázi garantovaných diváků a pokud by diváci nebyli městu dodáni, kampaň se bude prodlužovat, nebo bude poměrově finančně pokrácena,“ vysvětluje Vrzala. Jelikož by logicky Velké kino zaznamenalo nulu, nebyla by za toto kino městu účtována žádná částka.

To potvrzuje i město. „O disproporci bylo město Olomouc společností Visia Cinema informováno. Jako kompenzaci za uzavřené Velké kino ve Zlíně jsme akceptovali projekci v multiplexu GAC. Vzhledem k tomu, že je smluvně garantován počet diváků, k žádnému poškození statutárního města Olomouc jakožto zadavatele by dojít nemělo,“ uvedl Pavel Konečný z odboru mediální komunikace města Olomouc.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. Pavel Vrzala napsal:

  Rád bych opravil cenu zakázky . Ta činí 498 000 Kč . Redaktor uvedl cenu s dph, což je zavádějící. Pavel Vrzala

  • Petr Kaminsky napsal:

   Pane Vrzalo, mesto Olomouc neplati DPH?

   • Pavel Vrzala napsal:

    Ano platí , a právě proto je důležitá cena bez dph .

 2. petrph napsal:

  Aha..takže „..a toto kino se do smlouvy dostalo pravděpodobně zkopírováním staré nabídky, kterou jsme městu předkládali v době, kdy kino ještě fungovalo..“
  Co jiného se dá očekávat od generace lidí, kteří se už od základní školy nic jiného než CTRl C Ctrl V nenaučí 🙁

  • Pavel Vrzala napsal:

   Pane Petře PH , můžete se klidně i podepsat, vzhledem k tomu, že jste zřejmě člověk , který nikdy v životě neudělal nikde chybu , rád Vás uvítám v naší firmě . Pošlete CV. Děkuji. Vrzala

   • petrph napsal:

    Dobrý den,Vaší nabídku musím odmítnout, jistěže i já dělám chyby.
    Takže pokud by šlo pouze o chybu v (ne) aktualizované nabídce , ani já bych nikomu nic nevyčítal. Jenže vzhledem k tomu že šlo již o právně závazný text sjednané smlouvy v celkové hodnotě ca 600 000 Kč. Tak bych předpokládal určitou zvýšenou zodpovědnost při přípravě a kontrole takového dokumentu. Udělat chybu v tom, a ta smlouva se kvůli tomu musela zrušit a znovu sepisovat, tak počítám že by mne firma vyrazila ještě ve zkušební době..

 3. Petr napsal:

  Přiznejte si, že jste to zvrzali….

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko