Okamurův brácha má príma bráchu, tuhý generál Tuhý a lichvářská mrkev za tři stovky

Napsal/a Robert Malecký 16. dubna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Máme za sebou předvelikonoční týden, čehož většina vrcholových politiků využila k tomu, aby se přihlásila ke křesťanské tradici, popřála spoluobčanům klidné usebrání se, a jinak dala pokoj. Jen Čunek pěkně po křesťansku vysázel pár ostrých na adresu Romů, což u něho většinou znamená, že se chystá někam kandidovat. A protože už skoro vším byl či je, tak tuto starost přenecháme Bělobrádkovi. Jo – a pak je tu Zimola, který svůj hejmanxit přirovnal k Mnichovskému diktátu, což komentář nepotřebuje, proto se ho zdržíme.

  • Čímžto pádem se nám otevřel prostor věnovat se veřejným osobám béčkovým, což máme rádi, protože i ony umějí nasekat spoustu bžundy. Příkladem budiž jeden předseda jedné zbytečné politické strany, kterému se z rozhodnutí soudu smí v odůvodněných (čili tomto) případech říkat Pitomio.

2017-04-15

„Dnes jsme společně se mnou sbírali podpisy pod naší petici proti přijímání migrantů, které neustále realizuje Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda.“
(Tomio Okamura – SPD a Tomio Okamura – občan ve společném příspěvku na profilu Tomio Okamura – SPD, 15. dubna)

Bum bác, necháme úplně stranou tu pitomost strašit dokola migranty, když jich Česko přijalo asi dvanáct a Pelikánovi se z toho zahltily soudy. Líbí se nám ten slovník; my taky občas společně se mnou přemýšlíme a vždy dospějeme k názoru, jak nám to pěkně jde. Jenom když nám někdy dojdou medikamenty, tak pak máme trochu strach, jak ten osobnostní rozštěp ustojíme.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Okamurovi ovšem zdá se nedošly medikamenty, ale prachy. Nebo už se vyčoudily ty miliony ze státního příspěvku za volby, tak je třeba si trochu přivydělat. Jak jinak než tradiční východní komoditou. 

2017-04-15 (1)

„Milí přátelé, jelikož vím, že je zde na mém soukromém profilu mnoho milovníků Japonska a chodíte do mojí prodejny, dovolte mi, abych Vás informoval o nové velké zásilce kvalitního japonského zeleného čaje, která nám dorazila přímo z Japonska.“
(Tomio Okamura – dovozce čaje na profilu Tomio Okamura – SPD, 12. dubna)

Nemá to pan Okamura lehké. Teď mu k tomu ještě přibyly starosti s bratrem, který je kromě bratra ještě zaměstnancem, navíc lidovcem, třídním nepřítelem, a nejspíš je to navíc slušný člověk. To už je pak do jedné osobnosti třeba vměstnat postojů, že by se z toho jednomu zamotala hlava. 

2017-04-15 (2)

Je váš bratr skutečně tak věřící, jak se uvádí? Co jste si udělali a proč do vás šije? Když ho zaměstnáváte, tak alespoň trochu vděčnosti by mohl projevit. Co soudíte o tom, že ho oslovil Herman?
(zvídavý čtenář Parlamentních listů Jan Vavřička, 13. dubna)
„Bratr ode mne dostává práci na tlumočení a provádění turistů již více než 15 let. Práce je v poslední době méně a vím, že má finanční problémy, tak se chce asi dostat za každou cenu do politiky a rozhodl se na to jít pomlouváním a lhaním. Je to škoda, mám ho jako bratra rád a tohle jsem od něj nečekal. Šplhat se nahoru přes lhaní a pomlouvání mojí osoby není podle mne ta správná cesta.“
(Bratr, zaměstnavatel a majitel pomlouvané osoby Tomio Okamura, 12. dubna)

Prostě má bratr pana Okamury príma bráchu, který ho má jako bratra rád. Víc v tom nehledejte. A kdybyste náhodou pocítili lehkou nauseu, kupte si nějaký ten čaj, ono to zase přejde.

  • Když jsme zmínili Velikonoce, nemůže nám ujít příspěvek generála Tomáše Tuhého, což je ten pán v kožené bundě, co předstírá, že řídí policejní sbor, když ho zrovna neřídí holky z VSZ a hoši z Lidových novin.

„Hody, hody, doprovody,
neberte mi moje body.
Vozidlo mám v pohodě,
jezdím pouze o vodě.
Používám „handsfreečko“,
zasloužím si vajíčko!“
(gen. Tomáš Tuhý na profilu gen. Tomáš Tuhý, 14. dubna)

Samozřejmě to na první pohled vypadá, že generál zešílel. Ale nedejme se zmást. Vysvětlení existuje, je třeba ho hledat ve vyjádření policejního prezidia k vražedné hře Modrá velryba.

„Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky.“
(mluvčí Tuhého úřadu Ivana Nguyenová, 13. dubna)

Zároveň se po českých sociálních sítích začaly šířit zaručené překlady povelů, které „kurátoři“ Modré velryby svým obětem dávají. Ten, který dostal gen. Tuhý, najdeme pod číslem 26: „Sepiš básničku na aktuální téma a jdi se zastřelit služební zbraní.“

  • Podobný úkol dostal i redaktor komunistických Haló novin Roman Janouch, který pro změnu sepsal obžalobu hospody, nedávno otevřené vedle sídla českých bolševiků v ulici Politických vězňů.

„Tipnete si, kolik v nové »Kantýně« stojí deset deka vepřového s přílohou plus vařenou mrkví a třemi deckami ředěné pomerančové šťávy (limonády)? Tak se nejprve usaďte, popřípadě podržte něčeho bytelného. Přes 320 korun (tedy i s DPH). Jen ty dvě malé vařené mrkvičky z toho dělaly 48 korun. Maso 113, limča 65, příloha 90…“

Pán v mládí jistě hodně četl Wolkera, případně jiné závistivé hladové bardy. Ale vyrovnal se se sociální nespravedlností statečně. A nám vyslal vzkaz, jak to ti reformovaní komunisti s volnou soutěží v roce 2017 myslí.

„Víte, kdyby ten ústav majitelé falešně nenazvali kantýnou, tak bych možná ani o lichvě nepsal. Jenže kdyby ho nazvali restaurací, tak bych do něj asi ani nevstoupil. Takže podvod. Neměl by být stíhatelný? V normálním režimu ano.“

Takže nashledanou v normálním režimu. A klidnou mysl.

 

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)