Foto: Profimedia

O náležitostech státního převratu, jak se dělá správná revoluce a jak si slovenský Jánošík porobil Čehúny

Napsal/a Robert Malecký 31. října 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Pomalu se blíží listopad, nejvyšší čas udělat zase nějakou tu revoluci. A když neplatí imperialistické centrály harašící zbraněmi na západní hranici, je třeba to udělat v žoldu Ruska, to dá rozum. A tak se nesměle začínají objevovat první výzvy, když samozřejmě nepočítáme demonstrace pořádáné ve prospěch zadlužených podnikatelů se strachem. Ale jak už to v Česku bývá, je to celé takové ušmudlané. 

  • Navázat na nejlepší tradice afrických vojenských pučů a jejich obrazového ztvárnění se rozhodla iniciativa Zachraňme náš stát, ať už je to cokoli. Ta rozhodně stojí za kratší rozbor. Na její půdě se vedle domovské Trikolóry sešli poslanci SPD, Institut Václava Klause, anti-rouškaři, národní domobranci, a dokonce předseda „Spojenectví Říp“, to nemůže dopadnout špatně, chybí už jen terorista Balda. Ke své prezentaci zvolili uspořádání zvané „puč v Čadu“ nebo též „Poslední večeře“, což je v pořádku, takhle se převrat v civilizovaných koloniích dělá.


O komentář jsme požádali renomovaného znalce náležitostí státních převratů, pana Pawluschu N., který ovšem pro záchranáře státu neměl nejmenší pochopení. Především vytkl chybějící brýle typu tvář zn. Ray-Ban®, ale je toho víc. Z jeho recenze vyjímáme:

Podle mě je to naprosto nezvládnuté! Tady chybí nejen invence, ale i inteligence, o disciplíně nemluvě. Ohavně laxní uspořádání, nadbytek lidí, někteří téméř nezřetelní. Barvy příšerné, výrazy špatně zahrané. Možná ten stůl, budiž… (Než jsem si všiml, že jsou to stoly DVA!!! – KDE JE JEDNOTA?!) A cedule? Naprosto příšerná! Oblečení? Zoufalé, nevýrazné, nevypovídající. První pocit? Trapnost, nabubřelost, nekompetence. A kdo je šéf?! Základním pravidlem u uspořádání typu “Poslední večeře” je přece DOMINANTNÍ POSTAVA ŠÉFA v centru!

Načež expert ve svém komentáři pokračoval:

Tohle je urážka každého, kdo se snaží o esteticky výrazný, nebo alespoň průměrný, přesto však poctivý puč. Každá jednotka v Kongu, ba Malawi má větší esprit než tato zoufalá parta. Vždy platí, že uspořádání typu “Fotbalový tým” zvládnou jen opravdoví mistři a není pro každého…

Abychom si aspoň trochu spravili chuť, ukážeme si pro inspiraci obrázek z nedávného puče v Burkině Faso, kde se prezidentského úřadu ujal kapitán Ibrahim Traore.

Foto: Profimedia

Tak to má vypadat!


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • K malým revolucím ovšem již došlo, na řadě radnic se k moci dostala politická neziskovka SPD. Je to dobře vidět u nás na severu Čech, kde se hnutí ANO opřelo o Okamurovce a Foldynovce nejen třeba v Ústí nad Labem a Děčíně, ale i v jinak dosud celkem příčetných Lounech. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Zdroj: sociální sítě Města Louny, 25. října, smazáno 25. října

Město Louny je samozřejmě sebevědomé a hrdé, jak píše, takže příspěvek smazalo vzápětí poté, co pod něj začali psát lidé rozhořčené vzkazy. Do věci se ovšem okamžitě vložil finanční ředitel SPD pan Okamura, který mimořádný hrdinský čin lounských radních přetavil v nějaká ta procenta a korunky.


Teď už jen chybí, aby SPD na radnicích v souladu se svým jediným programem zastavila válku a zdražování. Má na to čtyři roky.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Hodně polemiky i zlé krve způsobil nápad ministra vnitra Víra Rakušana vyvěsit na kachlíkárnu na Letné vlajky Česka, Ukrajiny a pytel s mrtvým Putinem, a nevtíravě tak upozornit na stav oken na budovách v majetku státu.

Kritiku považujeme za zcela nemístnou a zbytečně vyhrocenou, a to zejména s odkazem na zjevnost. Přesto se kromě tradičního brblalství našli i lidé, kteří ve své moudrosti trefili hřebíček přesně na hlavičku a šli ve své satiře dál než ostatní. Takových si vážíme, to jsou skuteční hrdinové naší doby – jako třeba tadyhle pan poslanec Kolovratník.

Fakt je tam vlajka teroristického státu, jehož vojáci znásilňují roční holčičky? Fakt je uprostřed v pytli ministr vnitra, se kterým třeba nemusíme souhlasit, ale o jeho případném angažmá v Buči není nic známo? Mimořádně vkusné.


Chtěli jsme sem napsat i něco o nejnovějším vývoji na poli prezidentských kandidatur, ale přijde nám to zbytečné. S věcí se vyrovnáme sérií krátkých otázek a odpovědí:

  • Lhal Andrej Babiš o své prezidentské kandidatuře? Ano.
  • Lhal i o svých ostatních kandidaturách? Ano.
  • Podvedl své nejbližší spolustraníky a udělal z nich pučmidráty? Ano.

Víc k tomu není třeba dodávat, k věci se vrátíme už jen žánrovým archivním obrázkem. Je ze slovenského Martinu, je právě čtyři roky starý a jmenuje se „Babišky obdivují Jánošika, který si porobil Čehúnov“.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)