Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Profimedia
,

O náležitostech státního převratu, jak se dělá správná revoluce a jak si slovenský Jánošík porobil Čehúny

PSÍ UŠI. Pomalu se blíží listopad, nejvyšší čas udělat zase nějakou tu revoluci. A když neplatí imperialistické centrály harašící zbraněmi na západní hranici, je třeba to udělat v žoldu Ruska, to dá rozum. A tak se nesměle začínají objevovat první výzvy, když samozřejmě nepočítáme demonstrace pořádáné ve prospěch zadlužených podnikatelů se strachem. Ale jak už to v Česku bývá, je to celé takové ušmudlané. 

 • Navázat na nejlepší tradice afrických vojenských pučů a jejich obrazového ztvárnění se rozhodla iniciativa Zachraňme náš stát, ať už je to cokoli. Ta rozhodně stojí za kratší rozbor. Na její půdě se vedle domovské Trikolóry sešli poslanci SPD, Institut Václava Klause, anti-rouškaři, národní domobranci, a dokonce předseda „Spojenectví Říp“, to nemůže dopadnout špatně, chybí už jen terorista Balda. Ke své prezentaci zvolili uspořádání zvané „puč v Čadu“ nebo též „Poslední večeře“, což je v pořádku, takhle se převrat v civilizovaných koloniích dělá.


O komentář jsme požádali renomovaného znalce náležitostí státních převratů, pana Pawluschu N., který ovšem pro záchranáře státu neměl nejmenší pochopení. Především vytkl chybějící brýle typu tvář zn. Ray-Ban®, ale je toho víc. Z jeho recenze vyjímáme:

Podle mě je to naprosto nezvládnuté! Tady chybí nejen invence, ale i inteligence, o disciplíně nemluvě. Ohavně laxní uspořádání, nadbytek lidí, někteří téméř nezřetelní. Barvy příšerné, výrazy špatně zahrané. Možná ten stůl, budiž… (Než jsem si všiml, že jsou to stoly DVA!!! – KDE JE JEDNOTA?!) A cedule? Naprosto příšerná! Oblečení? Zoufalé, nevýrazné, nevypovídající. První pocit? Trapnost, nabubřelost, nekompetence. A kdo je šéf?! Základním pravidlem u uspořádání typu “Poslední večeře” je přece DOMINANTNÍ POSTAVA ŠÉFA v centru!

Načež expert ve svém komentáři pokračoval:

Tohle je urážka každého, kdo se snaží o esteticky výrazný, nebo alespoň průměrný, přesto však poctivý puč. Každá jednotka v Kongu, ba Malawi má větší esprit než tato zoufalá parta. Vždy platí, že uspořádání typu “Fotbalový tým” zvládnou jen opravdoví mistři a není pro každého…

Abychom si aspoň trochu spravili chuť, ukážeme si pro inspiraci obrázek z nedávného puče v Burkině Faso, kde se prezidentského úřadu ujal kapitán Ibrahim Traore.

Foto: Profimedia

Tak to má vypadat!


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • K malým revolucím ovšem již došlo, na řadě radnic se k moci dostala politická neziskovka SPD. Je to dobře vidět u nás na severu Čech, kde se hnutí ANO opřelo o Okamurovce a Foldynovce nejen třeba v Ústí nad Labem a Děčíně, ale i v jinak dosud celkem příčetných Lounech. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Zdroj: sociální sítě Města Louny, 25. října, smazáno 25. října

Město Louny je samozřejmě sebevědomé a hrdé, jak píše, takže příspěvek smazalo vzápětí poté, co pod něj začali psát lidé rozhořčené vzkazy. Do věci se ovšem okamžitě vložil finanční ředitel SPD pan Okamura, který mimořádný hrdinský čin lounských radních přetavil v nějaká ta procenta a korunky.


Teď už jen chybí, aby SPD na radnicích v souladu se svým jediným programem zastavila válku a zdražování. Má na to čtyři roky.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Hodně polemiky i zlé krve způsobil nápad ministra vnitra Víra Rakušana vyvěsit na kachlíkárnu na Letné vlajky Česka, Ukrajiny a pytel s mrtvým Putinem, a nevtíravě tak upozornit na stav oken na budovách v majetku státu.

Kritiku považujeme za zcela nemístnou a zbytečně vyhrocenou, a to zejména s odkazem na zjevnost. Přesto se kromě tradičního brblalství našli i lidé, kteří ve své moudrosti trefili hřebíček přesně na hlavičku a šli ve své satiře dál než ostatní. Takových si vážíme, to jsou skuteční hrdinové naší doby – jako třeba tadyhle pan poslanec Kolovratník.

Fakt je tam vlajka teroristického státu, jehož vojáci znásilňují roční holčičky? Fakt je uprostřed v pytli ministr vnitra, se kterým třeba nemusíme souhlasit, ale o jeho případném angažmá v Buči není nic známo? Mimořádně vkusné.


Chtěli jsme sem napsat i něco o nejnovějším vývoji na poli prezidentských kandidatur, ale přijde nám to zbytečné. S věcí se vyrovnáme sérií krátkých otázek a odpovědí:

 • Lhal Andrej Babiš o své prezidentské kandidatuře? Ano.
 • Lhal i o svých ostatních kandidaturách? Ano.
 • Podvedl své nejbližší spolustraníky a udělal z nich pučmidráty? Ano.

Víc k tomu není třeba dodávat, k věci se vrátíme už jen žánrovým archivním obrázkem. Je ze slovenského Martinu, je právě čtyři roky starý a jmenuje se „Babišky obdivují Jánošika, který si porobil Čehúnov“.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

11 komentářů

 1. petrph napsal:

  Pravda, jak se to ostatně řekl náš klasik J.C.
  „.. chybí vám asi moji dva společníci Dlouhý a Široký. Říkáte si jistě: Kdepak asi jsou? Kampak se nám ti čerchmanti schovali? Neschovali se, děti. Umřeli.“..
  Ti velcí hrdinové ochotni bojovat za tu správnou věc a udělat aspoň nějakej ten státní převrat, už tu halt nejsou.Tak spíš musíme počkat kdo koho zase podrazí…

  • Pavel napsal:

   … nebo od burešů zdrhli, jako všichni, kdo místo mozku a páteře nemají úplnou želatinu. Ad podrazy. To ti jich je ještě málo, po tom co předváděli bureš a ksčssd, petříku?

  • milanmid napsal:

   Průměrní a néuspěšní nemají rádi chytré lidi a úspěšné podnikatele co tu platí daně jak pan Babiš ??!! Většina s nich nic víc jak kritizovat dělat si falešné tituly tunelovat stát a nadávat na Babiše §Doufám že se dožiji toho aby museli všichni bývalí politici ,soudci právnici a statní zaměstnanci z nákupu a investic od všech ministerstev od okresu nahoru doložit příjmy a majetek od roku 1992 do současnost ???Až pak uvěřím že pravda a láska zvítězila nad lži a nenávisti zatím to je asi naopak ??To asi zpraví jen SPD,PRO,TRIKOLORA A část poslanců ANO ???

 2. LUDĚK napsal:

  Muselbych se stydět kdybych volil Babiše ,Slováci nejsou rovní a vždy nám uškodili ,za Hitlera se trhli a stali se z nich fašisti do kterejch nadávám svým odpurcumprávě Babiš .Rozdělili stát a řvali dost bylo Havla ,já říkám dost bylo Babiše .Slováci at konečně začnou hlídat hranice ,kašlou na vše at kandiduje tam Jánošík.Považujeme -li se za Čechy volit ho nebudem v opačném případě hanba nás bude fackovat léta

  • milanmid napsal:

   Já nejsem Čech já jsem z Moravy a Slezska !!! Tak jsem hrdý občan Moravskoslezského kraje !!!A republika vznikla za podmínek že budou tři samosprávné celky ČECHY MORAVA a SLEZSKO !!!! A toto se neděje Pražáci a někteří Čecháčci se chovají jak by jim tady patřilo vše !!! Nějak zapomněli že je Ostravsko 75 let živilo ??? Raději budu voli Babiše než kohokoliv jiného mimo Vitáskové !!!

   • Pavel napsal:

    Myslíš, že ty imrvére dotované doly a hutě někoho živily? A pokud ano, tak živily i agenta bureše, který když byl u moci sedm let tak udělal co … zas jen krad a podváděl.

 3. Miroslav napsal:

  Tak nevim které vlajky Rakušan myslel , ale na Václavském náměstí jsem viděl převážně vlajky USA a EU. Takže vlastně tak je to asi dobře a tak to i Rakušan myslel.

  • Jirka napsal:

   Nejde tak ani o vlajku ale o to kdo ji drží.

  • Pavel napsal:

   Jestli to nebude tím, že jsi dostal hysterický záchvat, takže jsi pro vztek neviděl realitu.

 4. Vladimir Sedlacek napsal:

  Hlavně že mají větší esprit. Autor dostál směrnici EU, nařizující stupňující se používání zkomolené angličtiny…ach jo.

 5. Monarchista napsal:

  Jeden meziválečný novinář končí život slovy: Lidé bděte. No a Vy klidně vlezete do největšího nebezpečí doby, kdy nám chtějí ukrást státnost, historii a kulturu. Myslím, že Vlajku Ukrajiny si můžete pověsit na zahrádce.

Přidávání komentářů není povoleno