Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Printscreen Česká televize
Printscreen Česká televize,

O Andrej Babiš cé zet není zájem. Milionovou doménu nikdo nekoupil a asi ani nekoupí

POZNÁMKA. I když nenabízí žádný obsah, web AndrejBabis.cz vykazuje bezmála devět milionů přístupů. Kdo intuitivně na tuto stránku zamíří v očekávání, že půjde o oficiální promo českého premiéra, podnikatele a šéfa ANO, bude zklamán. Doménu už roky drží spekulant – a je zklamán také. O koupi dlouhodobě nikdo zájem nemá.

Graficky je web nesoucí jméno Andreje Babiše dosti divoký: barvami i fonty písma. Sdělení je ale jasné: Tohle není žert. Www.andrejbabis.cz na prodej. Tenhle web je platný příštích 10 let! Vaše cenové nabídky nám zasílejte na: [email protected]. Pochopitelně upřednostníme nejvyšší nabídku. Andrej Babiš není majitel tohoto webu!

Když se ale redakce na uvedený mail obrátila s několika dotazy – pravda, bez cenové nabídky – žádná reakce nepřišla.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Doména vznikla poměrně věštecky už dlouho před tím, než Andrej Babiš vůbec začal o svém aktivním vstupu do politiky nahlas uvažovat; registrována byla už 22. srpna 2011. Původně měla být registrována na zmíněných deset let, letos v březnu si ale majitel platnost zaplatil a prodloužil do 22.8.2024.

Majitelem je slovenský občan Vladimír Polák z Nitry, provozovatel internetového obchody s párty doplňky Weblife s.r.o.

Původně zjevně počítal s tím, že mu spekulativní sázka na Babiše vyjde. V září 2013 dokonce přímo kontaktoval Víta Bártu (lídra někdejší strany Věci veřejné) a doménu mu údajně nabízel za 200 tisíc eur. Zájem ale nebyl. A není ani od Babiše či hnutí ANO.

Vysvětlení je jednoduché: bez webu andrejbabis.cz se Andrej Babiš a jeho marketingový tým pohodlně obejde. Svou komunikaci vede hlavně přes sociální sítě, svá videa Čau lidi, spřátelená média a média ve svém vlastnictví.

Pokud by potřeboval novou doménu, zařídil by se jistě včas. Kupříkladu novou doménu, kterou potřeboval pro promo své, pardon Babišovy, knihy „Sdílejte, než to zakážou“, si Marek Prchal registroval už s dvouletým předstihem (konkrétně již 7.3.2019).

Zda se slovenskému spekulantovi Polákovi vyplatí prodloužit vlastnictví domény andrejbabis.cz i na další roky, se ještě uvidí i podle výsledků podzimních voleb. Naděje umírá poslední – i když to pro každého znamená v tomto případě něco úplně jiného.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře