Jana Maláčová jako prodejkyně časopisu Nový Prostor. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Nekonečná červená linie ČSSD, morče předsedy Vondráčka a proč zve ČT do vysílání šarlatána Babiše

Napsal/a Robert Malecký 13. září 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Skončil nám týden, ve kterém jsme se dozvěděli spoustu důležitých faktů. Namátkou kdo kde byl toho 11. září, co dělal ve chvíli, kdy skončil ten starý svět, jak jsme ho znali, a že Andrej Babiš vyhraje volby. Čili celkem nic nového, pojďme k detailům.

  • Dnes si trochu pocvičíme paměť. Víte, co byla tzv. červená linie ČSSD? Jde o souhrnný název pro lavírování, jestli vstoupit do vlády s Andrejem Babišem, jestli v ní zůstat, co všechno by se muselo stát, aby odešla, a tak dále. Většinou to má podobu nějakého ostrého, ale opravdu ostrého prohlášení Jana Hamáčka, že ještě jednou nebo dvakrát, a bude to po třicáté sedmé. Původní červená linie samozřejmě patří Janě Maláčové, která takto odcházela z vlády před dvěma lety:

„Kdyby se opravdu prokázalo, že premiér je ve střetu zájmů, tak by to, alespoň za sebe mohu říct, byla ta červená linie… Je to tak závažná věc, že by to bylo dál velmi složité a těžko udržitelné.“
(Jana Maláčová, iRozhlas.cz, 5. června 2019)

Teď dostáváme další nálož červené linie, protože se blíží volby a ČSSD má pocit, že se všichni v Česku praštili do hlavy a ztratili paměť.

Nám to taky dvakrát stačilo a paměť máme dobrou. Stěrače stírají, ostřikovače ostřikují, to přece nemusíte hlásit, pane Onderko, to přece vidíme, že do žádné vlády s Babišem už nepůjdete.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem se hnutí ANO musí porozhlížet po jiném koaličním partnerovi, který by byl ochoten nechat se vysát a odeslat do politického zapomnění. Předseda sněmovny Radek Vondráček tak vytáhl kartu SPD.

„Nevylučuji absolutně žádnou koalici. SPD prokázala za poslední čtyři roky, ačkoliv všichni říkají, jak jsou extremističtí, tak nikdo neřekne čím, a musím za sebe říct, že se chovají korektně. Mně osobně nic špatného neudělali.”
(Radek Vondráček ve vysílání CNN Prima News, novinky.cz, 12. září)

Celkem rozumíme, že zrovna osobně panu Vondráčkovi jeho zástupce pro věci komerčně extrémistické, místopředseda sněmovny Tomio Okamura nic špatného neudělal. Leda by mu podkopl stoličku, když se nacpanej jak slamník sápal s kytarou na předsednický stolek. Jinak se ovšem SPD pravidelně objevuje ve zprávách o extrémismu ministerstva vnitra, které by předseda Vondráček z titulu své funkce možná číst mohl. A o úloze SPD při výchově jediného odsouzeného českého teroristy taky není třeba dlouze mluvit.

  • Andrej Babiš našel viníka dopadů pandemie, překvapivě to není on a jeho vláda, ale média. Konkrétně Česká televize, na kterou si došlápl při pátečním zavírání pražského očkovacího centra v hale Universum.

„Je škoda, že média nebyla na straně našich občanů. Vy jste nám vůbec nepomohli. Akorát jste rozeštvávali lidi ve vašich pořadech. Zvali jste šarlatány.“
(Andrej Babiš, iDNES.cz, 10. září)

Česká televize se proti Babišovým slovům ohradila, to ale dělala úplně zbytečně. Samozřejmě, že do svých pořadů opakovaně šarlatány zvala, na jednoho takového upozornil třeba její bývalý redaktor Tomáš Drahoňovský, který byl přímo u toho.

K aktuální situaci kolem ivermektinu, kvůli kterému vzali oblblí Češi v březnu útokem veterinární ordinace, asi tolik: Končí v koši. Léčivo, k jehož nákupu dal pokyn právě Andrej Babiš, tiše mizí ze skladů. Část po datu spotřeby, napsaly Seznam Zprávy.

  • Ale nyní už k opravdu podstatným věcem. Obrázek na závěr dneska neobstará tradiční paní Alenka, ale její kolega, už zmíněný předseda sněmovny Radek Vondráček. Lid koblihových polí nemohl usínat bez informace, jak se jmenuje Vondráčkovo morče, čili tuto důležitou informaci zprostředkováváme. OK?


OK. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)