Sněží! Foto: Profimedia

O vztahu sněžení a Vysoké školy života, napoleonský komplex Roberta Šlachty a proč může Husák závidět Okamurovi

Napsal/a Robert Malecký 5. prosince 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Vysoká škola života oznámila, že ukončuje distanční výuku epidemiologie a přesouvá ji do poslucháren pod širým nebem. Jen tedy posluchačům nesmí vadit, že se přednášky nadále konají převážně na hřbitovech. Vítejte u komentovaného týdne, je už v pořadí devadesátý první v epidemii, kterou nikdo neočekával a na kterou se za tu dobu ani nešlo připravit. Přece.

  • Situace v nemocnicích je výtečná, lékaři a sestry se podle přesvědčení mnohých absolventů zmíněné akademie nudí, a tak se národ z nedostatku jiné smysluplné činnosti baví jevy dříve nevídanými, v našem klimatickém pásu až nezvyklými. Ano, sněžilo.


Nám se podařilo získat zaručeně autentický, leč ne zcela ověřený záznam z jednoho nejmenovaného dispečinku silničářů a dálničářů. Zní takto:

Sobota, 5:30 ráno:

Hele začíná sněžit, měli bysme poslat sypače.
Nesmysl, sníh není nebezpečný, klouže to i na vodě a na suchu jsou taky bouračky.
Ale měli bysme to posypat.
Ten posyp je jen pro nouzový situace, kdo ví, jak dlouho ho testovali a co do něj dali.
Už je tam 10 centimetrů…
To je svoboda rozhodnutí každýho. Já nejsem ovce, abych někam posílal sypače.
Ale je to jejich práce…
To ať si každej řidič rozhodne sám, jestli bude sypat. Odbory jsou proti povinnýmu sypání.

Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Majitelem obchodního podniku jménem Strana přímé demokracie byl o víkendu demokraticky zvolen majitel Tomio Okamura, a přímá demokracie tak zůstala aspoň pro tuto chvíli zachráněna. Získal 84 hlasů z 85 možných, přičemž ten 85. byl jeho vlastní. Gustáv Husák tiše závidí ze záhrobí. To jiný majitel konkurenční firmy Robert Šlachta má ve svém baráku nespokojence, kteří se anonymně hrdinsky bouří proti tvrďákovi v čele strany.

„Je to hnutí jednoho muže, který se chová jako Napoleon. Neumožňuje dávat najevo žádné názory. Když dá najevo někdo svůj nesouhlas, čekají ho problémy. Ječí na lidi a vulgárně je uráží.“
(nejmenovaný činovník Přísahy, Neovlivní.cz, 2. prosince)

Přejeme dobré ráno a ruku z nočníku. Nás ovšem na věci zaujal onen mechanismus vnitrostranické komunikace. Inu, když si postavíš stranu z lidí, kteří byli vždy blízko nejrůznějším únikům od policie, nesmíš se pak divit, že vynášejí informace ze strany. Je to taková férová partička, jediná výhoda je, že už to může pálit jen Roberta Šlachtu. Svou historickou úlohu každopádně splnil, demoblok děkuje a zdraví.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chytil covid a je doma v izolaci. Baví se tím, že do televizních vstupů mění pozadí v komunikačním programu Teams a mate tím diváky. Ti chytřejší dokonce odhalili, že měl Vojtěch denní světlo v pozadí v době večerního vstupu do televizních zpráv, a dožadovali se vysvětlení.

„Zrovna jsme koukali s manželkou na televizní noviny TV Nova. Pan Vojtěch tam měl živé vysílání, ale za jeho okny bylo denní světlo! Koukám z okna, a tam tma jak v pytli.”
(divák televize Nova, Novinky.cz, 2. prosince)

Pak Vojtěch ještě přitopil pod kotlem.

Tahle země prostě nemá závažnější problém. Ministr kolabujícího zdravotnictví se už ve funkci nudí, má to za pár, a tak trollí. Asi je mu líto, že se po svém loňském průšvihu neúčastnil toho, co následovalo v zimě a na jaře, a vtipkuje. Je to takové – dospělé.

  • Ústavní soud nařídil, že se žalobci musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara. Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra trpí duševní chorobou a nerozumí smyslu trestního řízení.

„Není žádoucí, aby klíčový znalecký posudek zpracovala osoba, která v dané době sama u ozbrojených sil působila.“
(ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, ČTK, prosince)

Ukázalo se totiž, že znalci byli spojení s totalitním režimem, jeden byl členem KSČ a důstojníkem protivzdušné obrany.

„Znalci musí být nestranní a nelze, aby za znalce byl určen někdo, kdo ve skutečnosti byl ideologicky podřízen těm, na které ten znalecký posudek vypracovává.“
(advokát Lubomír Müller, ČTK, 3. prosince)

Proč máme pocit, že je toto zpráva tak z roku 1991? Lubomír Štrougal už mohl mít dávno svých 25 let odseděných a těšit se zaslouženému důchodu ve výši několikanásobně převyšující důchody obětí, které běsnění komunistů přežily. Jestli my jsme něco tak trochu nepodcenili.

Pokud možno klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)