Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Náměstek Kaucký (ČSSD): Pokud jde o další vývoj na Krymu, nejsem velkým optimistou

„To, že chceme s Ruskem dělat byznys, ještě neznamená, že rezignujeme na nějaké principy. Není možné se tvářit, že se na Ukrajině nic neděje a pojďme dělat byznys a vše ostatní hoďme za hlavu.“ V rozhovoru pro projekt Jak na Rusko to říká politický náměstek ministra zahraničí za ČSSD Lukáš Kaucký.

Pokud jde o budoucí vývoj na Krymu, není podle svých slov velkým optimistou. „Ale umím si představit alespoň řešení na Ukrajině. Sám prezident Putin navrhuje, aby tam byly rozmístěny modré přilby OSN,“ říká Kaucký.

Na sérii rozhovorů pro projekt Jak na Rusko spolupracuje Asociace pro mezinárodní otázky a HlídacíPes.org.

Již jsme zveřejnili rozhovory s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem a s ministrem obrany a místopředsedou hnutí ANO Martinem Stropnickým a místopředsedou TOP 09 Markem Ženíškem

Otázky na všechny oslovené zástupce politických stran byly zaměřeny vždy podobně:

  • Postoj k pokračování sankčního režimu EU vůči Rusku
  • Má stát aktivně podporovat export českého zboží a služeb do Ruska?
  • Názor na energetickou bezpečnost a možné angažmá ruské firmy Rosatom ve stavbě nových bloků českých jaderných elektráren.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře