
Martin Stropnický: Sankce proti Rusku nejsou všelék, ale mají pokračovat
I když šéf ANO Andrej Babiš mluví o sankcích proti Rusku jako o zbytečných a nefunkčních, „jeho“ ministr obrany Martin Stropnický má názor jiný. A Rusko „z mnoha zcela konkrétních důvodů” vnímá jako bezpečnostní riziko.
Řekl to v rozhovoru pro projekt Jak na Rusko. Na něm spolupracuje HlídacíPes.org s Asociací pro mezinárodní otázky.
Otázky na všechny oslovené zástupce politických stran byly zaměřeny vždy podobně:
- Postoj k pokračování sankčního režimu EU vůči Rusku
- Má stát aktivně podporovat export českého zboží a služeb do Ruska?
- Názor na energetickou bezpečnost a možné angažmá ruské firmy Rosatom ve stavbě nových bloků českých jaderných elektráren.
Postupně budeme nyní každý den zveřejňovat jeden rozhovor. První byl s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem, tento je s ministrem obrany a místopředsedou hnutí ANO Martinem Stropnickým:

České průšvihy 1945–1948
Publikaci, jež se věnuje období takzvané třetí republiky, můžete získat pouze jako odměnu za dar v minimální výši 699 korun na činnost redakce HlídacíPes.org.
Podpořte nezávislou žurnalistiku!
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též

Největší clo má EU uvalené sama na sebe, říká „Ten, který psal Draghiho zprávu“

Nechci peníze, jen omluvu, říká muž, kterému otce zavraždili komunisti
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)