Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.nadacekj.cz,

Nadace Karla Janečka rozjíždí po roce opět svůj akcelerátor. Podpoří další inovativní projekty

Máte nápad na projekt z oblasti aktivní občanské společnosti a vzdělávání a nevíte, jestli bude fungovat? Pak máte jedinečnou možnost ověřit jeho životaschopnost v šestidenním akcelerátoru #třidvajedna Nadace Karla Janečka.

Již třetí ročník akcelerátoru – za kterým stojí Nadace Karla Janečka – má pomoci dalším deseti inovativním projektům, které řeší společenské problémy či problémy z oblasti vzdělávání. Šestidenní program si klade za cíl pomoci ověřit životaschopnost těchto projektů v jejich počáteční fázi.

Přihlášky je možné zasílat do 5. března 2018. Program samotný pak bude probíhat od 18. – 24. dubna 2018. Jeho absolvování by mělo snížit riziko neúspěchu připravovaného projektu.

Účastníci budou mít možnost konzultovat své nápady se zkušenými mentory. Letos jimi budou například zakladatel společnosti SOCIFI.com zabývající se zvyšováním veřejné bezpečnosti a analytikou dat Zdeněk Hornych nebo soukromá investorka a výkonná ředitelka České asociace private equity a venture kapitálu (CVCA) Silke Horáková.

Program již pomohl několika projektům

Projekty, které se v minulých ročnících zúčastnily #třidvajedna dílny, fungují dodnes.

„Jsem pyšná na to, že hodnotové vzdělávání učíme na některých fakultách mladé pedagogy a že se jim to líbí. Vážíme si toho, že s námi chce spolupracovat vládní agentura. A hlavně, že už se učebnice sestry Cyril dostaly za poslední půlrok do rukou šesti stovkám dětí. Když si vzpomenu na naše začátky, přijde mi to jako sci-fi,“ přibližuje pokrok svého projektu „Hodnotové vzdělávání“ absolventka programu Linda Jandejsková.

Podobně program hodnotí také další jeho účastník Jakub Hezjlar. Jeho projekt – Ucitelnice.cz – již pomáhá studentům navzájem mezi sebou sdílet výukové materiály.

„Naučili jsme se, jak sestavit byznys plán a poprvé jsme si na papír dali čísla a viděli černé na bílém, kolik musíme prodávat, abychom se mohli opustit zaměstnání. A hlavně jsme si potvrdili, že máme životaschopný projekt,“ uzavírá Hezjlar.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno