Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Na fotbálku. / Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia,

Nabitá lavička pražské Slavie, jak Pat a Mat vybírali testy do škol a jak se finsky řekne „Nebuďte slušnej!“

PSÍ UŠI. Zase jsme o kus blíž dnu. Andrej Babiš na rohu ulice káže o sociální inteligenci, Jaroslav Tvrdík o morálce. Co přijde ještě? Alena Schillerová promluví anglicky o ekonomii? Vláda začne mluvit pravdu? Sice nás to tady všechny zabije, ale aspoň je legrace. Je tu komentovaný přehled týdne, pojďme ke strojům.

 • Málo se to o nás ví, ale věnujeme se též sportovně-společenským aspektům naší krásné doby, kterou společně musíme žít. Víme proto, že se ve čtvrtek odehrál zápas Evropské ligy ve fotbale, do něhož čínský klub s pražským domicilem SK Slavia nastoupil v této sestavě:

Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil – Sima, Stanciu, Holeš, Provod, Olayinka – Kuchta.

Na lavičce náhradníků usedli: Prymula, Novotný, Kvitová, Vondra, Mynář, Alex, Tvrdík, Dvořák, Marounek.

Zejména poslední jmenovaný stojí za kratší zmínku. Je to totiž státní úředník ve funkci ředitele odboru ochrany veřejného zdraví na ministerstvu zdravotnictví. Tedy člověk, který klubu nejprve umožnil, aby na zápas mohli diváci, a pak se na něj šel sám dívat. Do učebnic bude tento čin zapsán jako pokus překonat Andreje Babiše v historické tabulce střetu zájmů, samozřejmě neúspěšný.

„Kdybych se na místo nevydal a nezkontroloval dodržení nastavených závazných hygienicko-protiepidemických podmínek pro konání soutěže a nastavení karanténních opatření, tak bych byl kritizován, takto jsem kritizován taktéž.“
(Jan Marounek, iRozhlas.cz, 19. února)

Kontrolor Marounek maskovaný jako fanoušek Slavie, foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Vysvětlení rozumíme, určitě z kontroly existuje i řádný úřední zápis. Méně už rozumíme tomu, proč se úředník na zápas vydal maskovaný za fanouška Slavie v klubové roušce a šále a očumoval tam celý zápas. A trochu se bojíme představy, co by se dělo, kdyby na stole úředníka Marounka přistála žádost o kontrolu „dodržení nastavených závazných hygienicko-protiepidemických podmínek“ třeba z nevěstince.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Favoritem letošní Nobelovy ceny za ekonomii jsou podle zaručených zpráv manažeři holdingu Agrofert. Podle posledního vývoje v Česku to totiž začíná vypadat, že dokázali dvacet let udržet firmu nad vodou navzdory schopnostem svého majitele Andreje Babiše. Situace v jedné z divizí holdingu, dříve známé jako Česká republika, se stává lehce nepřehlednou.

Ukážeme si to na ukázce ze scénáře z připravovaného Večerníčku „Jak Pat a Mat vybírali dodavatele testů do škol“.

Expozice: Děti půjdou do školy, Pat má radost

Kolize: Na scénu přichází Mat (s kladivem)

Krize: Dopadlo to jako vždycky

Zdroj: screenshot Lidovky.cz, 20. února

Zdroj: screenshot Neovlivni.cz, 20. února

Peripetie: Pat odvádí pozornost aneb Hamajda-omajda

Foto: facebook ČSSD, 20. února

Katastrofa: Děti nepůjdou do školy, všichni mají radost

Zdroj: screenshot Seznam Zprávy, 20. února

Tak takové to milé děti bylo tenkrát, když chtěli Pat a Mat vybrat testy do škol. A nyní úplně jiná historka…

 • K překvapení publika stále ještě ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO, dříve Milion chvilek) se rozhodl vyřešit problém se svým případným odvoláním radikálně: Zrušil ministerstvo a následně i stát.

Zdroj: screenshot Novinky.cz, 17. února

V praxi to bude vypadat nějak takhle:

Zdroj: screenshot Seznam Zprávy, 19. února

Zdroj: screenshot iDNES.cz, 18. února

Takhle to milé děti vypadá, když se zhroutí stát. Na území Česka postupně vznikají malé prvobytně pospolné útvary velikosti spádových nemocnic. Některé oblasti postupně přimykají k saským a bavorským okresům, jiné se o sebe musejí postarat samy. Rozklad civilizace v přímém přenosu.

 • Vláda Agrofertu se na poslední chvíli snaží zachránit, co a koho se dá. V pondělí například rozhodla o tom, že se velvyslancem ve Finsku stane její úspěšný exministr zdravotnictví Adam Vojtěch. My osobně zastáváme stanovisko, že by měl pan exministr zůstat spíš v republice, aby byl po volbách jako důležitý svědek k dispozici orgánům činným v trestním řízení. Jak se vždycky říká v detektivkách s majorem Kalašem: „Neopouštějte město, my se vám ozveme.“ No nic, na cestu panu exministrovi posíláme nějaké ty konverzační fráze do začátku:

Zdroj: screenshot Překladač Google

Tak Mielenrauha! (klidnou mysl)

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Tomas napsal:

  Před utkáním Slavie jsem potkal známého, fotbal jsme probrali kdy se začnou hrát a jak nižší soutěže

  Jen jsem řekl, Slavie to dnes nubude mít lehké, on si asi vsadil. Nemyslím si že plk Prymula jednal papalassky jak to tvrdí dr Moravec a lampasak Tvrdík jej pozval, jinak by se hrálo vBudapesti, taková byla realita. Skončilo to plichtou. Pokud tam byl Vondra, Mynar a další lanari, tak šlo víc o vakcíny a testy než o fotbal.

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Místo komentáře k článku, doporučuji vyslechnout si to, co v pořadu tv Prima CNN News Partie Terezie Tománkové řekla ředitelka Karlovarské krajské nemocnice paní doktorka Dagmar Uhlíková.
  Prostě, legrace už skončila, jen si toho autor článku dosud nevšiml. Už nejde jen o životy seniorů.
  Už jsem to tu jednou napsal, ale chápu, že autor článku to neschválil a vymazal mé vyjádření k článku.chápu ho, ale stačí mně, že si to přečetl on sám.

  • Hawkey7 napsal:

   Legrace se dělala i za války… Aniž by to snižovalo vážnost situace.

  • Pavel napsal:

   Ještě to nezapomeň sdělit čínské primule a burešovi a dalším papalášům, oskare. Jejich počínání za uběhlý rok totiž ukazuje, že z celé epidemie a životů seniorů mají leda srandu.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Inu dobrá.

 4. Stanislav Matějka napsal:

  Dobrý den.Pokud se memůžeme bránit proti neschopné vládě jinak nežli u voleb…což je dosti za dlouho…pojdme alespoń flusat na jejich fotky….

Přidávání komentářů není povoleno