Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ivan Pik on Trend hype / CC BY, zdroj

Na ministerstvo zahraničí se vrátil jako náměstek Lukáš Kaucký. Mohl by být i ministrem

Na ministerstvo zahraničí se počínaje dneškem, 1. srpnem, vrátil hlavním vchodem někdejší politický náměstek Lukáš Kaucký (ČSSD). Znovu získal pozici politického náměstka.

Kaucký byl na postu náměstka ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka od roku 2014 do konce roku 2017. Ministerstvo opustil poté, co vedení Černínského paláce převzal Martin Stropnický za hnutí ANO.

Politický náměstek MZV Lukáš Kaucký. ZDROJ: MZV

Kaucký se nyní po vzniku vlády ANO a ČSSD na ministerstvo vrací. Mezidobí pracovně vyplnil jako předseda dozorčí rady pražského Dopravního podniku.

Jméno Lukáše Kauckého (36) se objevuje i v okruhu možných kandidátů na nového ministra zahraničí. Diplomacii nyní na „vedlejší úvazek“ vede předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

Europoslance Miroslava Pocheho, kterého na ministra zahraničí původně vybrali sociální demokraté, odmítá jmenovat prezident Miloš Zeman.

Část vedení ČSSD proto tlačí na to, aby se Poche své ambice vést Černínský palác dobrovolně zřekl. Poche zatím na vyjednané funkci trvá.

Na ministerstvu zahraničí se donedávna pohyboval pouze s návštěvnickou kartičkou, nyní mu vstup do budovy zajišťuje dohoda o pracovní činnosti na funkci poradce za 300 Kč za hodinu.

Novým „řádným“ ministrem zahraničí by mohl být právě Kaucký. Jeho jméno veřejně zmínil například místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

  1. Jan Štěpán napsal:

    Předseda dozorčí rady je fakt zaměstnání?

  2. Petr Kaminsky napsal:

    Jak takoveho cloveka nazvat? Profesionalni politicky nominant? Nebo profesionalni byrokrat? Nebo neco mezi tim? Nebo oboji? Predpokladam, ze stiha nekolik funkci (za nekolik platu) najednou jako jeho stranicky kolega Doc. Mgr. Antonin Stanek, PhD.

  3. jos napsal:

    Pokud tahle předpověď vyjde a Poche vypadne z nominace na ministra definitivně, bude mít tato země, hlavně díky Zemanovi, velikou kliku. Protože takový šmejd jako je Poche se jen tak nenajde.

Přidávání komentářů není povoleno