Mynářová novou tváří Xaverovy XTV. V ČRo prý zůstává

Napsal/a Vojtěch Berger 24. března 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Moderátorka Českého rozhlasu Alexandra Mynářová bude současně moderovat i na internetové televizi XTV. Řekla to v jednom z internetových streamů, které televize vysílá na YouTube. Hlavní tváří XTV je Lubomír „Xaver“ Veselý, kterého předloni Mynářová vystřídala v moderování jeho pořadu na regionálních stanicích ČRo.

Na rozdíl od něj však v pracovní smlouvě měla coby manželka tehdejšího hradního kancléře výslovný zákaz věnovat se v pořadu politickým tématům. V XTV se má podle svých slov naopak věnovat hlavně politice. „Český rozhlas je dobrá značka,“ dodala Mynářová.

Vedení rozhlasu dlouhodobě odráželo kritiku směrující k Veselému – například za to, že naznačil předvolební podporu šéfovi hnutí Trikolóra Václavu Klausovi mladšímu (ten ho také přes své dnes již neexistující občanské sdružení nominoval do Rady České televize) nebo za Veselého verbální útoky na novinářky. Šéf rozhlasu René Zavoral i ředitel regionálního vysílání Jan Menger sice Veselého dlouho hájili, nakonec se ale zjevně nerozešli v dobrém.

„René Zavoral je skrčkař a podrazník,“ řekl moderátor Veselý předloni po rozhovoru generálního ředitele Českého rozhlasu pro server Mediář. Ředitel prý lhal o okolnostech Veselého odchodu i příchodu do ČRo a Veselý tehdy tvrdil, že zvažuje, „že půjde s dalšími věcmi ven“.

HlídacíPes.org také dříve upozornil na nápadně časté opakování hostů v XTV a v jednom z pořadů regionálního vysílání rozhlasu, včetně totožných otázek. „Shoda hostů je nešťastná, už jsem na to upozornil dramaturga pořadu. Zároveň se ale přiznám, že opravdu nesleduji, co vysílá XTV. Ze své podstaty toto médium nepovažuji za naši konkurenci, poslouchám zejména vysílání ostatních rozhlasových stanic, ať už privátních nebo příslušných k Českému rozhlasu,“ odpověděl na dotaz HlídacíPes.org v roce 2020 ředitel regionů ČRo Jan Menger.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)