Foto: Profimedia

Morálně-duchovní maják Paroubek, kde je Chytrá migrace a uznězení a za kolik to má Putin

Napsal/a Robert Malecký 24. dubna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Jsme v zásadě málo nároční a od života už nečekáme příliš. Takže by nám po Sobotkově Vládě sousedovy mrtvé kozy a Babišovu Kabinetu národních nemehel přišla Vláda levného točeňáku jako docela příjemné zpestření. Tak uvidíme, jak to s kontrolami marží u koniny a slovenského točeného dopadne a v mezičase jsme zde s naším pravidelným přehledem událostí uplynulého týdne. I když – událostí: no posuďte sami.

  • Blíží se prezidentská volba, tak se přirozeně začínají objevovat i prezidentští kandidáti a kandidáti na kandidáty. Protože ono být takovým kandidátem, to není samo od sebe, a kdo nemá podporu poslanců nebo senátorů a stranických sekretariátů, tak se nejprve musí snažit, aby se kandidátem vůbec mohl stát. Což se týká i bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, který by se prý chtěl stát takovým občanským kandidátem.

„O té kandidatuře uvažuji. (…) Asi by to neměl být člověk, který zasahuje do každodenní práce vlády. Měl by být schopen morálněduchovního vedení společnosti. (…) Mohl bych být užitečný a mohl bych té zemi vrátit, co mně dala.“
(Jiří Paroubek v rozhovoru pro PrahaIN, 21. dubna)

Tak tedy vítáme morálně-duchovního majáka na palubě a podíváme se na některého jeho morálně-duchovní majákové pilíře. Takhle třeba majákuje v souvislosti s dodávkami zbraní na Ukrajinu:

„Nejvíce v téhle věci oceňuji postoj Německa a Maďarska. Myslím, že je velmi rozumný. Maďaři nedodávají vůbec.“

Má rád Viktora Orbána:

„Myslím si, že jestli někdo mluví o omezování médií v Maďarsku, tak je to legrace proti tomu, co je tady.“

A nemá rád současné vedení ČSSD:

„Když vláda udělá evidentní chyby, jako je třeba zavedení cenzury, z Lidového domu se neozval ani hlas. Když byly zakázány koncerty Jarka Nohavici, neřekli ani slovo. Oni jsou úplně neschopní a líní a měli by skončit.“

Takhle: Možná vás to překvapí, ale Jiřího Paroubka máme svým způsobem rádi. V jeho éře se ještě politika dělala tak nějak gruntovně, strany byly strany a byla i nějaká ideologie, sem tam někdo někoho zastřelil a televize šlapaly podle toho, jak si přály stranické sekretariáty, a ne aby novinařinu dělali novináři. Taky jsme byli mladí a krásní, nebo aspoň mladší, takže je to trochu jako když důchodci vzpomínají na levné banány, uznáváme. Ale tohle nevyjde. Poslední volby Paroubek vyhrál v roce 2010 a paradoxně to byly ty, které nejvíc nevyhrál. Od té doby nic a už se na tom nic nezmění. Říká se tomu cyklus neúspěchu a není snadné to otočit. Nyní se zjevně chystá orientovat na voliče, kteří odpadnou od huby Babišovi, Okamurovi a Volnému – a tam bude přecpáno a drobků moc nezbyde. Panu Paroubkovi přejeme klidný a důstojný důchodek.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Dívali jsme se na tiskovku vlády, když zrovna oznamovali jmenování národního koordinátora pro zvládání migrace. Stal se jím ministr vnitra Vít Rakušan a občan se ptá: Jak to, že Národním Koordinátorem Pro Zvládání Všeho není Babiš?! Kdo se bude fotit, kdo bude čekat, až přijdou ti, kdo přijít mají? Kdo bude kontrolovat propisky? A kde je Chytrá migrace a uznězení? Takhle mrhat přirozenými talenty a odsoudit předsedu opozice k podřadnému prskání na sociálních sítích.


Fajn, poslanec a předseda největší opoziční strany, který ještě před pár týdny sliboval konstruktivnost, a dokonce mu za postoj k Ukrajině tleskali členové vlády, definitivně otočil. Teď se postavil i na stranu dezinformací. Co se nahlašování týče, má k němu ovšem Babiš specifický vztah. S nahlašováním například nijak nesouvisel jeden vázací akt z bratislavské vinárny U obuvníka, nemělo s ním nic společného EET a její rodná udavačská sestra, loterie Účtenkovka, a taky už si nemůžeme vzpomenout na autora slavného výroku: „Ježiš, no tak řekněte přesně, kdo vám ty informace dal. Nebuďte slušnej. Řekněte pravdu, kdo vám to řek, který úředník. Jste moc hodnej. Jméno!“


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Putin už to má za pár a nic mu nepomůže. Mistrovství světa v twitterové diagnóze na dálku ovládla politická psychoanalytička, bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková.

Nic proti. Kremelský vrah si žádné ohledy nezaslouží a lidu takové diagnózy dodávají naději. Jen bychom připomněli, že když se takhle paní Stehlíková pustila do diagnostiky posledně, bylo z toho jen mrzení.

  • Zakončujeme tradiční rubrikou výroků, které uzrály jako dobře uleželý camembert z Olmy a následně se odebraly smrdět na smetiště dějin. Tenhle je pouhé dva roky starý:


Tak snad to klaplo, no. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)